Panasonic spustil letošní ročník soutěže o nejlepší digitální fotografii

Panasonic spustil letošní ročník soutěže o nejlepší digitální fotografii

Praha, 18. července 2007 – Panasonic, součást největšího výrobce spotřební elektroniky Matsushita Electric Industrial, zahájil již pátý ročník evropské soutěžeLumix Award o nejlepší digitální fotografii. Soutěžící z různých zemí Evropy včetně České republiky mohou přihlásit své snímky, které odpovídají zadanému tématu soutěže.

Lumix Award 2007 je jedinečná celoevropská soutěž, jejímž cílem je podpora kreativity v oblasti digitální fotografie a vytvoření interaktivní platformy pro digitální fotografy, kteří zde mohou publikovat svou práci. „Tématem ‚Zachyťte svou kulturu‘ chceme přimět fotografy, aby se pokusili zdokumentovat a vyjádřit kulturu svého každodenního života prostřednictvím jednoho jediného snímku,“ vysvětluje produktový manažer značky Lumix Sven Dabelstein ze společnosti Panasonic Marketing Europe.

Fotografie přihlášené do soutěže bude hodnotit nezávislá porota složená z profesionálních fotografů a kreativců. Každý měsíc bude vybrána jedna vítězná fotografie, jejíž autor obdrží jako cenu superzoomový fotoaparát Panasonic Lumix FZ50. Celkový vítěz – tedy autor fotografie, jež bude vyhodnocena jako nejlepší ze všech snímků přihlášených do soutěže – získá jako hlavní cenu týdenní zájezd pro dvě osoby do Evropského města kultury 2008 a špičkovou digitální zrcadlovku Panasonic Lumix L1. Stejný fotoaparát obdrží i soutěžící na druhém a třetím místě.

Soutěž v digitální fotografii Lumix Award probíhá šest měsíců, od června do listopadu 2007. Byla spuštěna v 19 evropských zemích a ve 14 jazycích včetně češtiny.

Váš názor Další článek: Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: Jediný cíl, Lumix, Panasonic, Panasonic Lumix, Profesionální fotograf, Nejlepší místo

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší