Panasonic Smart VIERA umožní sledovat iVysílání České televize

Česká televize včera spustila zkušební provoz svého televizního archívu známého pod názvem iVysílání prostřednictvím technologie HbbTV. Majitelé chytrých televizorů Panasonic Smart VIERA tak mohou tento televizní archív nyní sledovat na velké obrazovce, podobně jako běžné televizní vysílání.

Přístup k iVysílání je zcela jednoduchý. Stačí sledovat kterýkoli program ČT a mít televizor Smart VIERA připojen k internetu. iVysílání si poté zapnete stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači. Na možnost využít výhod technologie hybridní televize (HbbTV) je divák u televizorů Smart VIERA rovněž upozorněn při přepnutí na vysílání České televize krátkým informačním zobrazením* červeného tlačítka "ČT menu" v pravém dolním rohu obrazovky. Hybridní televize (HbbTV) kombinuje klasické televizní vysílání (broadcast) s internetem (broadband) a je u ČT dostupná jak v pozemním (DVB-T), tak satelitním (DVB-S) vysílání. Samotný program, archiv, superteletext či jiné aplikace se do chytrého televizoru Smart VIERA dostávají datovým přenosem po internetu, podobně jako v případě počítačů.

Panasonic.jpg

„Moderní diváci si velmi oblíbili iVysílání, a to jak ve stolních počítačích, tak na tabletech či v chytrých telefonech. Na to jsou už zvyklí. Teď se jim snažíme internetový archiv dostat i přímo do obýváku na jejich velké televize. Pokud něco zmeškají, mohou pořad najít později v přístrojích s podporou HbbTV a jednoduše rychle spustit dálkovým ovladačem v kvalitě a pohodlí, na které jsou zvyklí u běžného sledování televize,“ vysvětluje výkonná ředitelka divize ČT Nová média Pavlína Kvapilová a dodává: „Aplikaci iVysílání pro HbbTV považujeme za stěžejní a průlomový krok v technologickém vývoji ČT. Ve zkušebním provozu tak divákům zprostředkujeme na jejich obrazovky na 70 tisíc hodin videa z našeho internetového archivu. Taková porce samozřejmě vyžaduje důkladné zkoušky a jsme rádi, že dosavadní spolupráce výrobců na testech je pro nás velmi povzbudivá.“

„Společnost Panasonic nabízí podporu HbbTV na českém trhu již od roku 2011, kdypředstavila modelovou řadu VT30, která jako jediná dokázala s technologií HbbTV pracovat. V následujících dvou letech se stalo HbbTV nedílnou součástí modelových řad Smart VIERA,“ upřesňuje Ondřej Vltavský, produktový manažer společnosti Panasonic.

K dnešnímu dni tak mohou přístup k iVysílání přes technologii HbbTV využít i majitelé těchto televizorů Smart VIERA:

V modelech roku 2013 jde

  • plazmové televizory sérieZT60, VT60, GT60, ST60
  • LCD LED televizory série WT60, DT60, FT60, ET60, E6.

U modelů roku 2012 jde

  • plazmové televizory sérieVT50, GT50, ST50, UT50, XT50
  • LCD LED televizory série WT50, DT50, ET50, ET5
Další článek: Apple byl odsouzen za zvyšování cen ebooků

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,