Panasonic přenáší analýzu videa do cloudu

Panasonic přenáší analýzu videa do cloudu

Společnost Panasonic oznámila uvedení služby CLVR (číst jako „clever“), první cloudové služby pro analýzu videa na světě, která je levná, pracuje na vyžádání a nevyžaduje konfiguraci.

Služba CLVR, dostupná v rámci předplacené služby Panasonic Cameramanager, pomáhá organizacím optimalizovat řešení kamerového dohledu díky inteligentním alarmům a ukládání dat v cloudu. První funkcí uvedenou pod hlavičkou CLVR je služba Detekce CLVR.

Hana Grůzová, Regional Marketing Manager ve společnosti Panasonic, říká: „Většina moderních bezpečnostních kamer nabízí nějakou podobu detekce pohybu. Problém s detekcí pohybu spočívá v tom, že uživatel dostává buďto příliš mnoho zbytečných oznámení nebo příliš málo těch, na kterých opravdu záleží. Funkce Detekce CLVR významně zvyšuje podíl relevantních informací, které uživatel dostává.

Kamery připojené k aplikaci Panasonic Cameramanager se službou CLVR dokáží posílat relevantní oznámení, například když zákazník vstoupí do obchodu nebo když automobil vjede na parkoviště.

Služba CLVR je výsledkem spolupráce mezi společnostmi TNO, Vicar Vision a Panasonic Cameramanager, která využila grant ve výši 200 000 eur udělený projektem Small Business Innovation Research (SBIR). Přední světový výzkumný institut TNO dodal algoritmy. Výzkumná a vývojová společnost Vicar Vision  algoritmus upravila pro použití v cloudu. Společnost Cameramanager pak tento algoritmus použila k vytvoření funkčního cloudového řešení pro analýzu videa, které dokáže detekovat relevantní pohyby osob a objektů a vyvolat alarm.

Služba CLVR je určena pro malé a střední podniky, které chtějí využít možnosti svého dohledového řešení na maximum. Hana Grůzová dodává: „Chtěli jsme poskytnout vlastníkům malých a středních firem přístup k vysoce kvalitnímu řešení dohledu, které bude ovládáno inteligentními analytickými funkcemi a bude kdykoli dostupné z mobilních zařízení i počítačů. Dalším krokem bude zpřístupnění informací o pohybech osob a zpráv v rámci předplatného služby Cameramanager. To jsou informace, které velcí prodejci již využívají a které mohou vlastníkům firem pomoci získat konkurenční výhodu.

Služba CLVR bude dostupná od 1. července v rámci tarifů Cameramanager Business a Professional v rámci univerzálního řešení kamerového dohledu Cameramanager go!.

 

Témata článku: Vision, Hana, Alarm, Clever

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje