Panasonic poskytne pro Zimní olympijské hry v Turíně 2006 29 obrazovek Astrovision

Turín, 20. února 2006 – Společnost Panasonic, nejznámější značka koncernu Matsushita Electric Industrial Co. Ltd., poskytla pro Zimní olympijské hry v Turíně 2006 rekordní počet 29 obřích LED obrazovek Astrovision. Ty jsou rozmístěny na čtrnácti olympijských sportovištích včetně Olympijského stadionu, na němž probíhá zahajovací a závěrečný ceremoniál, turínského hlavního náměstí, kde jsou slavnostně předávány medaile, a Solferinského náměstí. Celková plocha všech 29 obrazovek Astrovision činí neuvěřitelných 867 metrů čtverečních. Na žádných olympijských hrách v minulosti nebylo použito tolik obřích obrazovek. Obrazovky rozmístěné na olympijských sportovištích divákům umožňují opravdu detailní pohled na jednotlivá sportovní zápolení.
Panasonic poskytne pro Zimní olympijské hry v Turíně 2006 29 obrazovek Astrovision

Obrazovky Panasonic Astrovision jsou považovány za jedny z barevně nejvěrnějších displejů na světě: nabízejí až miliardu barev, plné 10bitové přechody mezi odstíny barev a jsou vybaveny speciální technologií pro zvýšení kvality obrazu. Během olympijských her v Turíně je 14 olympijských sportovišť vybaveno 26 obrazovkami. Čtyři obrazovky na Olympijském stadionu mají plochu 44 čtverečních metrů a divákům vzdáleným 170 metrů nabízí dění v reálném čase i ze záznamu. Vedle toho jsou dvě obrazovky o ploše 88 m2 umístěné na hlavním turínském náměstí, kde probíhá dekorování vítězů. Jedna obrazovka o ploše 28 m2 je umístěna na Piazza Solferino. Rozměry dalších obrazovek jsou od 7 do 64 m2.

O TECHNOLOGII LED
Obří obrazovky Panasonic Astrovision používají špičkovou technologii LED (Light Emitting Diode), která jim umožňuje produkovat ostrý a neuvěřitelně jasný obraz, dobře viditelný i za přímého slunečního světla. Obrazovky Astrovision sestávají ze stovek LED jednotek o rozměru 384 mm2, jimiž je osazen kovový mřížkový rám. Každá jednotka obsahuje vrstvu LED diod, jež mají několikanásobně vyšší jas než domácí televizory a jsou rozmístěny do červeno-modro-zelené kombinace.

Obraz, který má být přenesen na displej Astrovision, je nejprve zachycen na kameru a odsud odeslán formou televizního signálu do integrovaného procesoru obrazovky Astrovision. Procesor signál zpracuje a odesílá k LED buňkám, které za použití různých kombinací barev vytvoří výsledný obraz. LED diody v každém z panelů jsou počítačově „laděny“ tak, aby výsledný velký obraz byl maximálně harmonický. Obrazovky nabízejí jas 5 000 cd/ m2 a horizontální zorný úhel více než 130 stupňů.

Díky schopnosti LED diod snášet velké teplotní rozdíly zaručují obrazovky Astrovision dokonalý obraz i v mrazivých turínských podmínkách. Pokud by náhodou došlo k sebemenšímu výpadku, každou LED jednotku je možné okamžitě vyměnit, aniž by bylo nutné vypínat hlavní displej.

Společnost Panasonic dodává obrazovky Astrovision již více než dvacet let. Lze je vidět na tak exponovaných místech světa, jako je náměstí Times v New Yorku nebo ateliéry Universal v Orlandu.

Podpora olympijských her se pro Panasonic stala tradicí. Panasonic je součástí sponzorského TOP programu již od jeho založení Mezinárodním olympijským výborem. Olympijské hry Panasonic podpořil v řadě oblastí, jako Sponzor video techniky pro OH v Calgary a v Soulu 1988 (TOP I), v Albertville a v Barceloně 1992 (TOP II), dále jako Sponzor video a audio pro OH v Lillehammeru 1994 a v Atlantě 1996 (TOP III), v Naganu 1998 a v Sydney 2000 (TOP IV) a naposledy jako Sponzor audiovizuální techniky a záznamového média pro OH v Salt Lake City 2002 a v Aténách 2004 (TOP V). Panasonic též podpoří Letní olympijské hry 2008 v Pekingu (TOP VI), opět v roli TOP sponzora.

Více se o aktivitách společnosti Panasonic během turínské olympiády dozvíte na adrese http://panasonic.co.jp/olympic/.

Témata článku: Video, Televizory Panasonic, Výsledný obraz, Soul, Čtvereční panel, Sydney, Čtvereční metr, Calgary, Zelená dioda, Sluneční světlo, Orlando, Barcelona, Salt, Panasonic, Atlanta, Zelená plocha, Obrazovka, Salt Lake City, Led televizory

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje