Panasonic otevřel odbornou školu v Plzni

20. prosince 2005
Atlas roste nejrychleji
Plzeň, 20. prosince 2005 – Společnost Panasonic AVC Network Czech, největší výrobce televizorů u nás, 1. prosince slavnostně otevřela vlastní odbornou školu s názvem Panasonic School. Škola nabízí svým i externím pracovníkům v oboru elektrotechniky výběr ze tří úrovní studia, počínaje první pro pracovníky na dělnických profesích, přes druhou úroveň pro nižší řídící pracovníky v elektrotechnické výrobě, až po třetí, která je určena vyšším řídícím pracovníkům. Dvouletý studijní program je zakončen certifikátem a jeho cílem je zvýšení kvalifikace odborných pracovníků v oboru elektrotechniky.
Panasonic otevřel odbornou školu v Plzni

Ojedinělý vzdělávací projekt Panasonic School vznikl jako další stupeň spolupráce mezi společností Panasonic a Západočeskou univerzitou, jejíž lektoři zajišťují v nové škole odbornou výuku povinných i nepovinných předmětů. Projekt je ze 60 % spolufinancován ze zdrojů Evropského sociálního fondu (ESF) a státního rozpočtu České republiky, a jeho garantem je plzeňský Úřad práce. ESF bude školu dotovat po dobu prvních dvou let, avšak snahou společnosti je udržet Panasonic School i po skončení grantu v takové podobě, jaká se během realizace projektu ukáže jako nejvhodnější.

 

Přestože oficiální zahájení činnosti Panasonic School proběhlo na začátku prosince, první ročník byl otevřen již letos v říjnu, kdy se ke studiu přihlásilo více než 200 zájemců. Z kapacitních důvodů však do ročníku nastoupilo jen 120 zaměstnanců firmy a šest lidí z ostatních plzeňských podniků. Studium je bezplatné a zahrnuje maximálně šest hodin výuky týdně, včetně nepovinných předmětů Probíhá mimo pracovní dobu v areálu společnosti Panasonic a na konci semestru následuje zkouškové období, které prověří znalosti studentů. Obsah studijního programu a akreditaci všech předmětů má na starost Rada Panasonic School, jejímiž členy jsou zástupci společnosti Panasonic a Západočeské univerzity.

 

„Studijní programy by měly absolventům zajistit komplexní přehled v oblasti řízení a vedení lidí, stejně tak jako získání teoretických a praktických zkušeností v oboru, které pracovníci nižšího i vyššího managementu potřebují v praxi,“ řekl Vladimír Malík, koordinátor projektu za Panasonic AVC Networks Czech. „Absolvent školy tak bude mít mnohem širší možnosti uplatnění na trhu práce. Připravené studijní programy mají několik stupňů náročnosti s tím, že vyšší úroveň je kontinuálním pokračováním nižší úrovně.“

Váš názor Další článek: Atlas roste nejrychleji

Témata článku: Panasonic

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší