Paměti RAM díky technologii 1T nyní nezpomalují výkon procesoru

Paměti RAM díky technologii 1T nyní nezpomalují výkon procesoru

Praha 21. června 2007 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, oznamuje, že jeho základní desky s chipsetem P35 využívají technologii rychlé paměti ASUS Super Memspeed, díky níž překonávají standardní rychlosti paměťových modulů DDR3 1066/DDR2 800 a navíc nabízejí podporu vysokorychlostních paměťových modulů DDR3 1333 a DDR2 1066. Rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje vedly ke zdokonalení BIOSu pro základní desky série P5K – ty nyní umožňují nastavit parametr časování Command Rate na 1T, čímž se výrazně zvyšuje rychlost komunikace s paměťovými moduly.

Vývojové oddělení společnosti ASUS připravilo nový BIOS se zkráceným cyklem časování Address Command Cycle, který umožňuje nastavit časování cyklu signálu na technologii 1T. Tím se efektivně zkracuje cyklus taktu paměti DRAM a zrychluje se celkový výkonu počítače. Jelikož výkon procesoru bývá omezován rychlostí paměti, jakékoli zlepšení v přístupové době paměti podstatně zvýší výkonnost počítače. Nové nastavení BIOSu v kombinaci s technologií ASUS Super Memspeed tedy zvyšuje výpočetní výkon a usnadňuje přetaktování.

Technologie 1T nabízí uživatelům dvě zásadní výhody: vyšší výkon počítače, ale také nižší pořizovací náklady. Díky časování 1T paměťové moduly typu CL-9 rychlostně překonávají cenově nákladnější moduly typu CL-8. Uživatelé tak dostávají vyšší výkon za nižší cenu. V současné době technologii 1T podporují pouze základní desky s modelovým označením P5K3 Deluxe DDR3 1333/1066/800 a P5K Deluxe 1066/800. U modelů P5K, P5K-E, P5KSE, P5K-V a P5K-VM bude BIOS aktualizován v blízké budoucnosti. 

„Společnost ASUS nám nabídla nový BIOS podporující technologii časování 1T u pamětí DDR3-1066. Testy prokázaly zvýšenou výkonnost základních desek u paměťově náročných aplikací.” – Anandtech, 21. květen 2007

Základní desky ASUS P5K s podporou technologií ASUS Super Memspeed a 1T byly podrobně testovány s paměťovými moduly předních výrobců, jako jsou Corsair a Kingston, a výsledky ukázaly, že tyto desky dokáží využít maximální potenciál paměťových modulů, zvyšují výpočetní výkon počítače a usnadňují přetaktování.

Témata článku: Základní takt, Paměťový modul, DDR3, Modul, Výpočetní výkon, Bios, Blízký parametr, Command, Commando, Deluxe

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje