Paegas Internet Call – služba hodná následování

Odvolání SPT Telecom, majoritního vlastníka druhého – konkurenčního – operátora mobilních komunikačních služeb v ČR , oddaluje opětovné spuštění oblíbené a žádané služby.
Paegas Internet Call – služba hodná následování
Přestože podle vyjádření Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), které RadioMobil obdržel počátkem května, neporušuje služba Paegas Internet Call exkluzivitu monopolního operátora hlasových telekomunikačních služeb pevné telekomunikační sítě SPT Telecom, tato společnost se na samém konci 15ti denní lhůty proti rozhodnutí regulátora odvolala a oddálila tak opětovné spuštění cenově výhodného spojení přes internet.

„Počínání SPT Telecom nám připadá jako záměrné protahování začátku hostiny, kdy jeden již připravil celou tabuli a druhý ještě nenakoupil ani ingredience,“ komentuje odvolání marketingový ředitel společnosti RadioMobil Robert Chvátal.

„Kvůli odvolání SPT Telecom se oddálí opětovné spuštění služby, která si našla velkou oblibu u všech našich zákazníků jednak díky nízkým cenám za spojení a jednak díky tomu, že pro její využití postačuje vlastnit mobilní telefon Paegas a není potřeba žádné další technické vybavení,“ uvedla tisková mluvčí společnosti RadioMobil Tereza Kakosová. „Služba ihned po představení získala velký počet uživatelů a stala se velmi vyhledávanou alternativou k běžným zahraničním hovorům, takže ostatním telekomunikačním společnostem působícím na českém trhu nezbývá, než RadioMobil následovat a obdobnou službu také nabízet. Máme přitom výhodu jednak v tom, že už máme s poskytováním spojení přes internet zkušenosti, a jednak je naším partnerem Deutsche Telekom, tedy vůbec první operátor telekomunikační sítě na světě, který internetovou telefonii svým zákazníkům nabídl,“ poznamenala Tereza Kakosová.

"Od počátku jsme přesvědčeni, že služba je provozována v souladu se všemi zákony a předpisy, což ČTÚ svým rozhodnutím potvrdil a nemyslíme si, že by ministr při prošetřování odvolání rozhodl jinak," pokračovala Tereza Kakosová a dodala: „Naše služba, kterou jsme loni zavedli jako vůbec první operátor sítě GSM na světě a třetí telekomunikační firma vůbec, znamenala průlom na českém trhu.“ Během února přitom všichni zákazníci mohli využít Paegas Internet Call za nové ceny, kdy jedna minuta spojení s evropskými zeměmi přišla pouze na 9,50 Kč a minuta spojení s dalšími vybranými státy mimo Evropu na 12,90 Kč.

Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM s názvem Paegas. Mobilní telefon GSM Paegas si zákazníci mohou k dnešnímu dni vzít do 65 zemí celého světa a využívat služeb roamingu u 125 operátorů. Služeb sítě GSM Paegas využívalo na konci dubna 1999 více než 470 tisíc zákazníků.

Váš názor Další článek: Co způsobuje chybová hlášení týkající se DirectX 6.0

Témata článku: Internet, Call, Spojení, Telekomunikační síť, Roaming, Běžný hovor, Marketingový název, Tabule


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu