Padne v Praze rekord?

Padne v Praze rekord?

V rámci kongresu a mistrovství světa ve zpracování informací mezinárodní federace Intersteno, který pořádá sdružení Interinfo ČR, se účastníci pokusí ustavit nový rekord – zapsat nejvíce písmen v jedné místnosti během 30 minut. Nad regulérností rekordu budou dohlížet zástupci agentury Dobrý den z Pelhřimova.

„Pokus o rekord bude uskutečněn v neděli 22. července 2007 od 9:00 v rámci královské disciplíny – 30 minutového opisu, ve kterém má Česká republika titul mistra světa. Češka Helena Matoušková drží absolutní světový rekord výkonem 928 úhozů za minutu,“ komentuje událost Jaroslav Zaviačič, který je prezidentem mezinárodní federace Intersteno.

V jedné místnosti v areálu Zemědělské univerzity v Praze – Suchdole bude připraveno 110 písařů – Čechů a Němců, kteří budou soupeřit o světový titul.

Letošní 46. kongres a mistrovství světa ve zpracování informací mezinárodní federace Intersteno (založena 1887) se koná naší zemi koná poprvé po 44 letech,  zúčastní se jí více než čtyři stovky účastníků z téměř třech desítek zemí. Již 6 let si ČR odváží ze světových klání největší díl medailí. Interinfo ČR, organizátor akce, podporuje technologie, kterými řeší efektivně problém potřeby rychlého a hlavně bezchybného záznamu textu v češtině i jiných jazycích. Prezidentem Intersteno byl před dvěma lety zvolen Jaroslav Zaviačič, který předsedá i českému sdružení Interinfo ČR.

Váš názor Další článek: Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: Mezinárodní agentura, Místnost, Helena, Němec

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší