Ovladatelný switch ZyXEL ES-3148 L2+ přináší s vysokou hustotou portů také inteligentní funkce zabezpečení a řízení vaší sítě

Praha, 12. května 2006 – ZyXEL Communications (TSE:2391), globální dodavatel síťových řešení pro širokopásmový přístup, který se řadí také mezi přední světové výrobce kvalitních switchů, dnes představil inteligentní 48portový manažovatelný FastEthernetový switch ZyXEL ES-3148 L2+.
Ovladatelný switch ZyXEL ES-3148 L2+ přináší s vysokou hustotou portů také inteligentní funkce zabezpečení a řízení vaší sítě

Nový produkt ES-3148 podporuje řadu užitečných inteligentních funkcí, které ocení především uživatelé podnikových sítí. Patří mezi ně pokročilá správa propustnosti zaměřená na uvedení a optimalizaci služeb Triple-Play se zaručením QoS (IP telefonie, videokonference), bezpečnost a vysoká dostupnost. ES-3148 patří do skupiny Layer 2+ switchů, jehož možnosti nasazení spočívají zejména v zajištění provozu extrémně důležitých aplikací, vyžadujících plné využití šířky pásma díky účinným možnostem řízení provozu. ES-3148 nachází uplatnění nejen v rámci budování výkonné inteligentní přístupové infrastruktury, ale rovněž pro jednoduchou realizaci vysokorychlostní páteře malé, případně středně velké firemní sítě. Z hlediska zaručení maximální dostupnosti při nasazení v páteři lze využít záložní link. V případě výpadku jednoho připojení podpora protokolu IEEE 802.1w RSTP umožní rychle obnovení připojení, případně odeslání paketů záložním linkem. Kvůli zajištění vyšší síťové dostupnosti a spolehlivosti podporuje ES-3148 externí záložní zařízení ZyXEL BPS (Backup Power System), které eliminuje síťový výpadek přepínače během nenadálé ztráty elektrické energie. Čtyři uplink porty GbE nepřináší pouze fantastickou rychlost širokopásmového přenosu, ale vedle toho i možnost nastavení gigabitové agregace v souladu se standardem 802.3ad. Navíc koncepce dual personality 1000BaseT/SFP dává potřebnou flexibiltu metalického, nebo optického připojení na páteř. Oproti některým konkurenčním modelům ze srovnatelné třídy nechybí u tohoto switche funkce WFQ (Weighted Fair Queuing) ani pokročilé bezpečnostní prvky jako MAC filtrování na úrovni portů nebo podpora standardu 802.1Q s možností až 4K dynamických VLAN.

 

Hlavními přínosy FastEthernetového switche ZyXEL ES-3148 Layer 2+ jsou:

 

Ø      Hardwarová 4G uplinková architektura

Ø      48 portů 10/100 BaseT

Ø      Agregace portů v souladu se standardem 802.3ad

Ø      Automatické řízení datového přenosu: WFQ a SPQ

Ø      L2+ (L2 ~ L4) ACL optimalizace propustnosti – iFlow™

Ø      Bezpečnostní filtrování L2+ (L2 ~ L4) ACL – iSafe™

Ø      Politika zabezpečení portů a autentifikace portu 802.1x

Ø      VLAN Stacking (Q in Q)

Ø      Správa až 24 switchů za pomoci jediné IP adresy – iStacking™

Ø      Přehledná správa přes Web rozhraní, Telnet CLI, nebo CNM NetAtlas Software – iManage™

 

 

 Inteligentní QoS pro optimalizaci služeb – iFlow

 

V obchodním prostředí a v networkingu zejména je klíčem k úspěchu schopnost efektivního využití výhod, které přinášejí nové aplikace VoIP nebo videokonference.  Pro maximální využití nových způsobů komunikace je schopnost efektivního řízení síťového pásma nezbytná. ES-3148 je vybaven víceúrovňovou klasifikací paketů a s pomocí pravidel Access Control List (ACL) je schopen řídit datový provoz a zajistit dostatečnou kvalitu služeb. Umožňuje až 8 prioritních řazení pro rozdílné typy připojení na jeden port, DSCP a Weighted Fair Queueing (WFQ), který automaticky řídí datový tok a minimalizuje průměrnou latenci dat podle rozvrhujícího algoritmu. Garance šířky pásma s prvky optimalizace priorit maximalizuje využití pásma a poskytuje jedinečnou kvalitu síťových služeb. FastEthernetový switch ES-3148 umožňuje flexibilní kontrolu šířka přenosového pásma s granularitou  64 Kb/s. Vedle toho IP Multicasting zefektivňuje využití přenosové kapacity díky podpoře standardu IGMP snooping (Internet Group Management Protocol).

 

Komplexní vícevrstvá ochrana iSafe

 

Vícevrstvá ochrana ACL (L2~L4) u ES-3148 vytváří štít před možnými síťovými hrozbami. Lze uplatnit bezpečnostní pravidla prostřednictvím ACL parametrů (L2~L4) pro MAC, VLAN, IP, Protocol type, TCP/UDP port a DSCP s možností až 4K dynamických VLAN pro implementaci rozdílných bezpečnostních kontrol. Pro autentizaci uživatelů na úrovni portů podporuje ES-3148 protokol IEEE 802.1x z centralizovaného RADIUS serveru. Díky tomuto plně kontrolovatelnému mechanizmu mohou administrátoři sestavit kvalitní zabezpečenou podnikovou síť za kratší dobu než je běžné. Prostřednictvím kontroly přístupů lze u neautorizovaných počítačů nastavit zablokování (MAC freeze), MAC filtering nebo omezení počtu MAC adres spravovaných na portu. ES-3148 také přichází s funkcí intrusion lock pro zamezení neautorizovaného přístupu v průběhu fyzického připojování a odpojování počítaču v síti. Pro rozsáhlé podnikové sítě vyžadující zvýšenou bezpečnost lze využít L2 VPN s VLAN Stacking (Q in Q). ES-3148 umožňuje implementovat přísnou bezpečnostní ochranu Layer 1 až po Layer 4.

 

Efektivní správa sítí – iStacking™, iManage

   

Plnému využití inteligentního switche ZyXEL ES-3148 napomáhají rozšířené možnosti správy více zařízení pomocí jedinečné technologie ZyXEL iStacking™. Jedná se o technologii, která identifikuje další přepínače podporující iStacking ve stejné doméně, a tím umožňuje administrátorům kontrolovat až 24 switchů prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní nebo běžného textového CLI (Command Line Interface). Toto řešení významně redukuje operační náklady a zajišťuje flexibilitu při udržování většího množství switchů od ZyXELu. Administrátoři IT mohou volit správu zařízení přes webové nebo telnetové rozhraní a dokonce kódovat instrukce prostřednictvím SSHv1/v2 a SSL/TLS.

 

Díky pokročilým funkcím ES-3148 mohou síťoví administrátoři sestavit vysoce výkonnou podnikovou síť a šetřit úsilí při jejich správě. Navíc, díky své flexibilitě je FastEthernet switch ES-3148 skvělým řešením pro nasazení širokopásmových IP služeb ve vzdělávacích centrech, ale i ve veřejných institucích, jakými jsou například kongresová nebo nákupní centra, kancelářské budovy, letiště, knihovny, nemocnice a řada dalších.

 

 

O společnosti ZyXEL

ZyXEL je největším světovým dodavatelem DSL routerů (Gartner, září 2005). Jakožto specializovaná firma v oblasti širokopásmového přístupu na Internet a komplexních síťových řešení, integruje ZyXEL do své produktové nabídky technologie WAN, LAN, xDSL, firewall, wireless LAN, VoIP, NAS a routery.

Společnost má za partnery klíčové telekomunikační operátory a poskytovatele internetu a prostřednictvím rozsáhlého celosvětového partnerského kanálu přináší řešení pro připojení společností a zákazníků. Mezi její telekomunikační partnery patří Deutsche Telecom, Telefonica, Swisscom, Český Telecom, GTS Novera, Tiscali, Slovanet a řada dalších.

Hlavním cílem společnosti ZyXEL je přinášet zákazníkům technologické inovace, vysokou kvalitu, spolehlivost a snadnou ovladatelnost, jakou očekávají od špičkové společnosti. ZyXEL je vedoucí světovou společností ve svém oboru a předním technologickým a produktovým inovátorem.

Centrála společnosti ZyXEL leží na Tchajwanu a její produkty jsou nabízeny ve více než 150 zemích pěti kontinentů.

České zastoupení společnosti ZyXEL bylo otevřeno v roce 2004 a nese zodpovědnost za trhy v České republice, Slovenské republice a v Polsku. Rozhodnutí otevřít kancelář společnosti ZyXEL v České republice je logickým krokem rozvoje společnosti a odpovědí na vzrůstající poptávku po řešeních s přidanou hodnotou a produktech společnosti ZyXEL.

Váš názor Další článek: Google přidal do Gmailu obrázky uživatelů

Témata článku: Bezpečnost, Switche, Fair Play, Telefonica, Black List, Pokročilá možnost, Efektivní využití, Zyxel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší