Osobní certifikáty v roce 2003 ZDARMA

21. prosince 2002
Ceny CIPA uděleny
Certifikační autorita Czechia, s. r. o., provozovatel stejnojmenného projektu pro poskytování certifikačních služeb pro fyzické i právnické osoby na adrese www.caczechia.cz, přichází s velmi zajímavou nabídkou týkající se elektronického podpisu.
Osobní certifikáty v roce 2003 ZDARMA

Certifikační autorita Czechia doposud jako jediná nabízela vystavení plnohodnotného osobního certifikátu pro elektronický podpis zdarma. Tato výhodná nabídka platila do konce roku 2002 a jediným omezením bylo zkrácení doby platnosti certifikátu na 6 měsíců. Vzhledem k nízké informovanosti veřejnosti o možnostech využití elektronického podpisu s digitálním certifikátem v praxi, bylo rozhodnuto o prodloužení bezplatného vydávání certifikátů po celý rok 2003. Současně s tím dochází i k prodloužení doby platnosti certifikátu na 12 měsíců. Nabídka samozřejmě platí i pro osobní certifikáty následné k certifikátům již vystaveným.

 

Použití elektronického podpisu má také svá úskalí. Jedním z nich je hrozba prozrazení soukromého klíče. Proto je třeba klást důraz na jeho bezpečnost. Certifikační autorita Czechia jako jediná certifikační autorita v České republice do své standardní nabídky zahrnula bezpečné úložiště pro soukromý klíč založených na technologii USB tokenů. Rozhodnutí padlo na tokeny iKey od společnosti Rainbow Technologies, jejichž výhradním dovozcem do ČR je společnost Askon International s. r. o. Je možné si vybrat z několika různých typů tokenů, od základních paměťových modelů až po nejnovější model iKey 2032 s čipem, který umožňuje šifru s délkou klíče 2048 bitů.

 

Tato zařízení jsou moderní alternativou k čipovým kartám. Váš digitální podpis nebo certifikáty pro internetovou banku jsou v tokenu iKey bezpečně uloženy a jsou snadno přenositelné. Díky připojení na USB port není potřeba používat speciální čtečku.

_______________________________________________________________________

 

O společnosti Certifikační autorita Czechia

Společnost Certifikační autorita Czechia, s.r.o., je dceřinnou společnostní největšího českého producenta software v oblasti grafiky, digitální fotografie a poskytovatele internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí, ZONER software, s. r. o. Zpočátku se společnost orientovala na poskytování standardních internetových služeb. Úspěšný a dynamický rozvoj vyústil v akvizici společností ZONER software. Společnost se pak postupně specializovala na vývoj dalších projektů, zejména v oblasti bezpečnosti internetových aplikací a bezpečné komunikace. Počátkem roku 2000 začala pro ZONER software připravovat projekt Certifikační autority Czechia.  V roce 2002 pak plně přebrala od mateřské společnosti ZONER software veškeré činnosti a služby přímo související s poskytováním certifikačních služeb. Její služby jsou založeny zejména na profesionalitě a dlouholetých zkušenostech s tradici mateřské společnosti.

 

O společnosti ASKON International s. r. o.

Společnost Askon International s. r. o. se od svého vzniku v polovině roku 1992 systematicky věnuje problematice ochrany dat, ochrany přístupu k osobním počítačům a zabezpečení software proti nelegálnímu šíření. Od roku 1993 je firma autorizovaným distributorem americké společnosti Rainbow Technologies, Inc., předního poskytovatele bezpečnostních řešení pro Internet a e-commerce, v České a Slovenské Republice. Společnost je ve Slovenské Republice exkluzivně zastoupena firmou Info Consult s. r. o.

 

 

Kontaktní informace:

Marian Němec, manažer certifikačních služeb, nemec@caczechia.cz

tel.: +420-5-43257244, http://www.caczechia.cz

 

Milan Habrcetl, sales manager Askon international, mhabercetl@askon.cz

tel.: +420-2-96400652, http://www.askon.cz, http://www.rainbow.com 

Váš názor Další článek: Ceny CIPA uděleny

Témata článku: Software, Osobní klíč, IKEA, Rainbow, Token


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu