Organizace OSGeo povýšila MapGuide Open Source na status plného projektu

SAN FRANCISCO, 17. dubna 2007 – Po prvním výročí svého uvedení dosáhla aplikace MapGuide Open Source nového statusu jako plně podporovaný projekt organizace Open Source Geospatial Foundation (OSGeo). Produkt MapGuide Open Source, původně vyvinutý společností Autodesk jako Autodesk MapGuide a uvolněný komunitě open source v roce 2006, je webová platforma, která umožňuje uživatelům vyvíjet a publikovat online mapové aplikace a geoprostorové webové služby.
Organizace OSGeo povýšila MapGuide Open Source na status plného projektu

V průběhu „inkubace“ projektu se více než 600 členů komunity aktivně podílelo na vývoji a testování funkčnosti, provozuschopnosti a podpory softwaru. Robert Bray, manažer platformního softwaru a architekt geoprostorových řešení společnosti Autodesk, v rámci potvrzení projektu zaujal pozici viceprezidenta nadace OSGeo pro MapGuide Open Source.

„Protože se jednalo o nový open source projekt, bylo důležité, aby MapGuide Open Source vykazoval jasné znaky otevřeného vývojového procesu a zapojení komunity. Už od raných fází inkubačního procesu spolupracovali členové komunity na hledání nových možností, jak technologii využívat, a na zadávání požadavků na nové funkce, které by rádi viděli v budoucích verzích,“ řekl Tyler Mitchell, výkonný ředitel nadace OSGeo. „Teď, když platforma MapGuide Open Source úspěšně absolvovala inkubační proces a stala se oficiálním projektem nadace OSGeo, mohou ji vývojáři s větší jistotou používat při řešení svých konkrétních potřeb v oblasti webových map.“

Open source geoprostorová komunita už tuto aplikaci výrazně přijímá, což potvrzuje více než 25 tisíc kopií stažených za první rok a v průměru čtyři až pět tisíc kopií stažených měsíčně v roce 2007. Dosud byly vydány tři verze aplikace MapGuide Open Source. Zatím poslední aktualizace z ledna 2007 přidala přímou podporu souborů KML pro mapovou službu Google Earth.

„Autodesk má jako stálý sponzor nadace OSGeo radost z množství nápaditých projektů, které open source vývojáři s technologií MapGuide Open Source rozvíjejí,“ řekla Lisa Campbell, viceprezidentka Autodesku pro geoprostorová řešení. „Tato síť profesionálů přináší místním i regionálním zákazníkům po celém světě nové možnosti daleko rychleji, než by dokázal Autodesk, kdyby byl tento software stále proprietární.“

Jedním z nových projektů, které využívají MapGuide Open Source, je San Francisco Urban Forest Mapping System, dynamický online zdroj pro obyvatele, občanské skupiny a zaměstnance města, kteří v něm aktualizují a sdílí informace o stromech v městském lese San Francisca. Urban Forest Mapping Project je iniciativa veřejných a neziskových organizací, a proto pro něj byl MapGuide Open Source ideální platformou, neboť jej lze flexibilně přizpůsobit specifickým potřebám projektu. Partneři projektu mají v plánu poskytnout technologii projektu Urban Forest Mapping celé komunitě open source, aby ji mohla využívat i jiná města a organizace.

Kromě softwaru MapGuide Open Source poskytl Autodesk nadaci OSGeo jako open source projekt také svou technologii přístupu k datům Feature Data Object (FDO). Podporu komunitě open source Autodesk dále prokazuje jako stálý sponzor nadace OSGeo. 

Témata článku: Web, Open source, Lisa, Open, San Francisco, Source, Urban, Budoucí plán, Nový projekt, Projekt, Budoucí zaměstnanec

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí