OrBit spol. s r. o. předvedl provozování aplikací přes GSM síť

5. října 2001
Příjmy AMD o 22 procent nižší
OrBit představil řešení serverového computingu a provozování aplikací přes extrémně úzký komunikační kanál. OrBit byl partnerem konference ASP Prague společně s nejvýznamnějšími českými IT firmami jako jsou Compaq, Deltax, Exact, Hewlett-Packard, IBM, Microsoft a Oracle.
OrBit spol. s r. o. předvedl provozování aplikací přes GSM síť

Praha, Nový Jičín, 21. září 2001 - Společnost OrBit se významně podílela na konferenci ASP Prague konané 18. září v Paláci kultury v Praze, kde představila řešení serverového computingu a provozování aplikací přes extrémně úzký komunikační kanál.

Tomáš Janovský ve svém vystoupení ukázal, jak model serverového provozování aplikací odděluje grafické rozhraní od aplikace a umožňuje snadno přesunout aplikace na server. Pomáhá tomu řešení založené na technologii ICA společnosti Citrix, které zajistí nejen provozování aplikace na serveru bez dalšího programování , ale současně sníží požadavky na přenosový kanál a usnadní také správu koncových stanic. Uživatel si pak klidně vystačí v extrémních případech i s kapacitou spojení 8 192 kb/s nebo nevýkonným hardwarem. Jaké to má přínosy? Díky ICA může uživatel na stanici provozovat libovolné operační prostředí (DOS, Windows, Linux, PDA, UNIX apod.) a může používat libovolný hardware. Šetří se finanční prostředky za stanice, za komunikační linky a za nutnost přizpůsobovat a programově modifikovat aplikace pro běh na serverech.

Tomáš Janovský, výkonný ředitel a ředitel marketingu dodal: "Abychom to doložili, připravili jsme na našem stánku přímo na konferenci prezentaci, při které se pomocí NOKIA 9210 připojujeme po mobilní síti rychlostí nižší než 8 kb/s do naší firemní sítě s tím, že na tak malém a nevýkonném zařízení můžeme pracovat s aplikacemi spouštěnými na našem firemním serveru."

Použití takového řešení má také dopad finanční. Organizace s dvěma sty počítači mohou ušetřit na nákladech za IT až 8 mil. korun ročně, a přitom se vymanit z upgradů, updatů, povyšování kapacit komunikačních linek a úprav aplikací. Navíc jim to umožní přesunout a centralizovat aplikace "pod jednu střechu" - na servery do IT centrály. Klientské počítače zaměstnanců se tak stanou jen zobrazovacími terminály aplikací běžících na serveru.


Společnost nyní zaměstnává celkem 17 stálých pracovníků, 3 externí spolupracovníky, a je držitelem 23 certifikátů společností Compaq, Microsoft, Citrix, Cisco a Paketeer.

O společnosti OrBit: Společnost byla založena v roce 1991 z ryze českého kapitálu. Původně dodávala sítě Novell a řešení založené na produktech 3Com. V roce 1997 se přeorientovala na služby a stala se významným českým dodavatelem služeb založených na technologii tenkého klienta Citrix. Mezi další partnery společnosti patří Microsoft (serverové operační systémy a aplikace), COMPAQ (serverové technologie a uživatelská zařízení), IBM (servery a terminály), Cisco (aktivní prvky LAN a WAN sítí), 3Com (aktivní prvky LAN a WAN sítí), Paketeer (zařízení pro optimalizaci síťové komunikace) a Appsense (bezpečnostní software).

V roce 2001 získala společnost titul Platinum Citrix Solution Network Provider. Mezi zákazníky OrBitu patří významné české i mezinárodní instituce z různých odvětví ekonomiky (státní správa, obchodní řetězce, spedice, výrobní i obchodní organizace).


Vize společnosti: Internet age with human touch. OrBit vždy přináší zákazníkům nejmodernější technologie s maximální přidanou hodnotou. Bez hlubokých vědomostí a znalostí našich odborníků si lze jen stěží představit, že naše profesionální implementace technologií a produktů pro tenkého klienta a serverové zpracování dat, by dosáhly většího úspěchu u zákazníků. Hlavní důraz tedy klademe na moderní technologie implementované našimi špičkovými specialisty.
OrBit spol. s r. o., Hoblíkova 18 - 20, 741 01 Nový Jičín
Tel.: +420 (0656) 702 441
Fax: +420 (0656) 701 277
http://www.orbit.cz

OrBit spol. s r. o., Na Strži 10, 140 00 Praha 4 - Krč
Tel.: +420 (2) 90012873
Fax: +420 (0656) 701 277
http://www.orbit.cz
Váš názor Další článek: Příjmy AMD o 22 procent nižší

Témata článku: Microsoft, Komunikační aplikace, Network Solutions, Orbit, Libovolná aplikace, New Age, Nejmodernější hardware


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 30

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk