Oracle ve spolupráci s Yahoo! zpřístupní na podnikových portálech personalizované zpravodajství

Zákazníci budou mít přístup k více než 2 000 zdrojům obsahu, které jsou zprostředkovány serverem Yahoo!
Oracle ve spolupráci s Yahoo! zpřístupní na podnikových portálech personalizované zpravodajství

REDWOOD SHORES a SUNNYVALE, Kalifornie, 21. července 2003 (http://www.oracle.com/tellmemore/?1857999) Společnosti Oracle Corporation (NASDAQ: ORCL) a Yahoo! Inc. (NASDAQ: YHOO) oznámily partnerství, na jehož základě budou poskytovat podnikovým zákazníkům širší výběr zpravodajství pro zaměstnanecké portály.  Zákazníci budou mít přístup k více než stovce předem vytvořených aplikací, tzv. portletů, které stahují zpravodajský obsah z více než 2 000 webových zdrojů odborných informací.  Portlety Yahoo! mohou být agregovány, personalizovány a dodávány přímo uživatelům podnikových portálů, které jsou provozovány na serveru Oracle9i Application Server.

 

Podnikové portály a extranety představují stále častěji rozhraní podnikových aplikací, proto je důležité podporovat jejich používání koncovými uživateli.  Klíčem k efektivnímu užívání  portálu je personalizovaný obsah a informace.  Oracle9i Application Server, který používá přes 16 000 organizací po celém světě, v kombinaci s osvědčenou schopností vyhledávače Yahoo! shromažďovat a integrovat hodnotné, personalizované zpravodajství, poskytuje uživatelům atraktivní obsah, který zaručuje plné využití potenciálu podnikového portálu.

 

Spojení spotřebních a podnikových technologií

Kombinace produktů My Yahoo! Enterprise Edition a Oracle9i Application Server přináší nejlepší prvky spotřební verze portálu My Yahoo! a zdokonalené portálové funkce, které vyhovují obsahovým, síťovým a integračním požadavkům podnikových uživatelů a administrátorů.  Mezi vlastnosti tohoto řešení patří:

·        Rozšířený obsah a portlety: Exkluzivní obsah a zdokonalené, odborně zaměřené portlety jako například Industry News, Industry Performance, Company News a News Tracker od předních dodavatelů obsahu jako Reuters, AFP, CBS a Business Week.

·        Obsah je doručován přímo na stránky portálu: Uživatelé si mohou na osobní stránku portálu snadno přidávat titulky, kurzy akcií, počasí nebo mapy.  Při hledání podrobnějších informací mohou uživatelé jednoduše klepnout na textové odkazy ke službám jako Yahoo! News, Yahoo! Finance nebo Yahoo! Weather. Úplný obsah se nachází na serverech Yahoo! a ne na infrastruktuře podnikového portálu, takže zákazníci nemusí řešit náklady a potíže spojené s hostováním obsahu.

·        Propojené účty: Portálová technologie produktu Oracle9i Application Server umožňuje uživatelům používat personalizované preference, které mají nastavené na serveru My Yahoo!.  Začlenění externího obsahu do podnikového portálu pro koncové uživatele znamená, že mohou používat jednotné zobrazení všech personalizovaných informací.

·        Administrativní nástroje: Správci portálu mají k dispozici nástroje pro centrální řízení portálového systému Oracle9i Application Server a pro určování, které portlety Yahoo! mají být přístupné. Pomocí modelových účtů mohou pevně nastavit výběr pro uživatele na různých funkcích a v různých pobočkách firmy.

·        Sdružený obsahový kanál: Oracle9i Application Server je předem integrován pro příjem obsahových kanálů prostřednictvím přímého spojení se serverem Yahoo!.  Toto řešení stahování externího portálového obsahu minimálně zatěžuje síť a poskytuje optimalizovaný výkon.

 

Dostupnost

Součást Oracle9i Application Server Content Provider for My Yahoo! Enterprise Edition je od nynějška bezplatně ke stažení na stránce Oracle9iAS Portal Center webového serveru Oracle Technology Network (OTN).  Zákazníkům produktu Oracle9i Application Server poskytuje společnost Yahoo! Inc. bezplatný zkušební odběr obsahu My Yahoo! Enterprise Edition.

 

Oracle9i Application Server
Integraci roztříštěných middleware produktů pro provoz e-businessu řeší Oracle jediným produktem, který může nahradit přes 12 samostatných produktů jiných výrobců.  Oracle9i Application Server nabízí v jediném balíku plnou podporu prostředí J2EE 1.3, zabudovaný software podnikového portálu, vysokorychlostní caching, funkce pro analýzu obchodních informací, rychlý vývoj aplikací, integraci aplikací a podnikových procesů, webové služby a další vlastnosti.

 

My Yahoo! Enterprise Edition

Yahoo! EE je sada více než 100 webových portletù a nástrojù, které umožòují zamìstnancùm spravovat, pøizpùsobovat a sledovat dynamický obsah, který je dùležitý pro jejich odvìtví, spoleènost, geografickou oblast nebo funkci.


O společnosti Oracle

Oracle je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na http://www.oracle.com.

 

O společnosti Yahoo! Inc.

Společnost Yahoo! Inc. je přední poskytovatel komplexních online produktů a služeb pro jednotlivce a podniky po celém světě.  Její webové služby každý měsíc využije přes 237 miliónů jednotlivců a Yahoo! je globálně nejsilnější internetová značka.  Společnost Yahoo! má ústředí v Sunnyvale v Kalifornii. Její globální síť zahrnuje 25 webových služeb ve 13 jazycích.

 

 

Váš názor Další článek: Tři chyby z Microsoftu, z toho jedna kritická v DirectX ve spoustě systémů

Témata článku: Web, Yahoo, Weather, Yahoo Finance, Jednotná mapa


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X