Oracle technologickým partnerem b2b trhu v leteckém průmyslu

26. července 2000
Intergraph na námluvách u SGI
Společnost Oracle se stala technologickým partnerem největšího elektronického b2b trhu v leteckém průmyslu.
Oracle technologickým partnerem b2b trhu v leteckém průmyslu
REDWOOD SHORES, Ca.,– 24. července 2000 (http://www.oracle.com/tellmemore/?260172) Společnost Oracle Corp. (Nasdaq: ORCL), největší prodejce software e-business, dnes oznámila, že byla vybrána jako technologický partner při budování AeroXchange™, největší burzy elektronického podnikání B2B leteckého průmyslu. Trh AeroXchange, který má být oficiálně uveden do provozu během několika příštích měsíců bude nabízet nejbohatší škálu služeb souvisejících s činností leteckých společností i obecných obchodních dodávek pro letecké společnosti na Internetu.

Zakládajícími členy jsou letecké společnosti z Asie a Tichomoří, Severní Ameriky i Evropy zabývající se přepravou cestujících i nákladů a nový elektronický trh se tak stane záležitostí s globálním dosahem. Zakládajícími členy jsou následující společnosti: Air Canada, All Nippon Airways (ANA), Cathay Pacific Airways, FedEx Express, Japan Airlines, Lufthansa German Airlines, Northwest Airlines, Scandinavian Airlines System (SAS) a Singapore Airlines. Další partneři leteckých společností zahrnují společnosti jako Air New Zealand, Austrian Airlines a KLM Royal Dutch Airlines. Předpokládá se, že prostřednictvím tohoto trhu se v celosvětovém měřítku uskuteční více než 40 procent celkových nákupů zboží a služeb leteckých společností (s výjimkou letadel a paliva).

Nová online burza bude založena na špičkové základně obchodním modelu B2B a technologii společnosti Oracle, jež umožní nejen řízení online aukcí, reverzní aukce, poskytne možnosti nákupu na základě rámcových smluv i náhodných nákupů, ale nabídne také funkce potřebné pro spolupráci dodavatelských řetězců při plánování, díky nimž budou mít zúčastnění dodavatelé možnost přesného plánování svých kapacit i požadavků. Společnost Oracle poskytne technologii, příslušné funkce i potřebnou technickou základnu.

“Společnost Oracle je potěšena, že se stala technologickým partnerem této největší burzy leteckého průmyslu,” řekl Lawrence J. Ellison, předseda a CEO společnosti Oracle Corp. “Významná průmyslová odvětví pochopila, že mohou v době elektronického obchodování dosáhnout pomocí využití Internetu skutečných zisků. A společnost Oracle dnes poskytuje širokou nabídku technologií, software a služeb, jež jsou schopny plně zvládnout takové burzy; díky nim se elektronické podnikání B2B stává v celém průmyslovém odvětví skutečností.”

Počáteční stav se soustředí na funkce internetového nákupu a poskytne leteckým společnostem i dodavatelům výhody spojené s odstupňovanou zdokonalenou kontrolou výdajů díky racionalizaci smluvních dohod, usměrnění zpracování jednotlivých transakcí a rozšíření procesů pro dosažení vyšší efektivity. Pozdější stupně vývoje budou obsahovat funkce řízení dodavatelských řetězců (například zdokonalené řízení zásob, plánování výroby a harmonizaci specifikací produktů leteckých společností).

Příklady položek, které bude možné kupovat a prodávat prostřednictvím burzy AeroXchange zahrnují kostry letadel, leteckou elektrotechniku a komponenty motorů, služby údržby i širokou nabídku obecného zboží a služeb.

O společnosti Oracle Corporation

Společnost Oracle Corporation dodává software, který pohání Internet.

http://www.oracle.com

# # #

Obchodní známky

Oracle je registrovanou obchodní známkou společnosti Oracle Corporation. Ostatní názvy mohou být obchodními známkami příslušných majitelů.

Váš názor Další článek: Intergraph na námluvách u SGI

Témata článku: Software, Internet, Největší dodavatel, Germany, Royal, Letecký průmysl, Air Canada, Lufthansa, Nippon, Airways, B2B, Pacific, Canada, Japan, Burza, Singapore, New Zealand, Potřebná možnost, Fedex, Největší nákup


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky