Oracle představuje platformu Oracle iTV

26. dubna 1999
Doping pro vaše PC
Řešení iTV na bázi Oracle8i přináší interaktivní služby na požádání miliónům diváků.
Oracle představuje platformu Oracle iTV
Jako jeden ze stavebních kamenů své vize interaktivních služeb ve vysílání – videa na požádání a elektronic-ké komerce –společnost Oracle Corp. na konferenci National Association of Broadcasters (NAB) oznámila oka-mžitou dostupnost platformy Oracle® iTV. Oracle iTV je první hotové řešení, které umožňuje poskytovatelům vysílání, kabelové televize a telekomunikačních služeb rychle zpřístupnit interaktivní služby jako email, přístup k Internetu a video na požádání miliónům diváků. Tyto firmy si tak můžou udržet sledovanost a zvýšit obrat v novém prostředí internetové ekonomiky. Platforma Oracle iTV je k vidění na NAB ve stánku Oracle v hale Sands Convention Center (S3359).

Jak televizní společnosti přecházejí z analogového na digitální prostředí, aby vyhověly mandátům Federální komunikační komise (FCC), platforma Oracle iTV jim dává příležitost gene-rovat nový obrat službami s přidanou hodnotou – surfováním po webu, online nakupováním inzerovaných pro-duktů i vzájemnou komunikací diváků prostřednictvím televizních přijímačů. Díky svém základu na jediné in-ternetové platformě pro podnikatelskou inovaci Oracle8i™ je Oracle iTV prvním hotovým řešením digitální te-levize, které je vysoce škálovatelné, otevřené a spolehlivé. Tento produkt navíc poskytuje realtimeový přístup k hodnotným informacím – demografickým údajům o divácích, o jejich nákupních zvyklostech atd. – jež bohatě navrátí investice do technologií digitální televize, rozšíří podnikatelské příležitosti a zvýší obrat producentů vy-sílání.

„Tradiční televizní program se dramaticky změní, jakmile budou internetové technologie povzbuzovat inovace nového interaktivního obsahu,„ řekl Jim Penhune z Yankee Group. „Platforma Oracle iTV přemosťuje propast mezi Internetem a televizí, takže se diváci můžou věnovat svým oblíbeným aktivitám na Internetu, za-tímco sledují televizní programy nebo filmy.„

„Globální televizní průmysl se digitalizuje a Oracle poskytuje řešení, které umožňuje nejen excelentní management a kontrolu nad provozem digitální televize, ale také po-skytuje nástroje na maximalizaci užitku z vynaložených investic – např. na personalizovanou reklamu a podni-katelské informace,„ uvedl Gary Bloom, výkonný viceprezident divize systémové produkty společnosti Oracle Corp. „Platforma Oracle iTV také pomůže televizím zvýšit sledovanost a obrat pomocí internetových služeb a elektronické komerce.„

Platforma Oracle iTV je postavená na ověřených, škálovatelných technologiích jako Oracle8i, Oracle Video Server 3.1. a Oracle Express™, nabízí technologii datových skladů, s jejíž pomocí mů-žou televizní pracovníci studovat demografická data a divácké zvyklosti, aby mohli lépe přizpůsobovat progra-movou skladbu a nabídku reklamy. Dalšími standardními vlastnostmi platformy jsou správa předplatného divá-ků, správa fakturací a účtů, správa obsahu, správa služeb a využití i interaktivní schránka.

Navíc jsou pro Oracle iTV dostupné rozhodující interaktivní aplikace na generování obratu – placení za shlédnutí, video na po-řádání. Díky spolehlivosti a škálovatelnosti řešení je lze zprovoznit velmi rychle a efektivně. Diváci si také mo-hou prostřednictvím iTV prohlížet web, používat email, osobní zprávy, využívat funkce pro chat a elektronickou komerci.

Dostupnost
Platforma Oracle iTV je k dispozici okamžitě. Můžete kontaktovat telefon 1-800-ORCL-ITV nebo se podívat na web http://www.oracle.com/itv.

O společnosti Oracle
Oracle Corporation je přední světový doda-vatel softwaru na informační management a druhá největší softwarová společnost na světě. Tato společnost s ročním obratem přes 8,3 miliardy USD nabízí své databáze, aplikační servery, nástroje a aplikace zároveň s konzultacemi, školením a podporou ve více než 145 zemích světa.

Víc informací můžete získat na webu http://www.oracle.com/.

Váš názor Další článek: Doping pro vaše PC

Témata článku: Video, Video Chat, Systémová schránka, Bloom, Digitální televize, Oracle, Platforma, Hotové video, Digitální platforma, Internetová televize


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč