Oracle oznamuje všeobecnou dostupnost sady Oracle Enterprise Single Sign-On Suite

REDWOOD SHORES, Kalifornie, 18. prosince 2006 – Společnost Oracle uvádí na trh nové řešení pro správu identit a přístupů Oracle Enterprise Single Sign-On, které nově umožňuje jednotné přihlášení jak k produktům Oracle, tak k aplikacím dalších dodavatelů.
Oracle oznamuje všeobecnou dostupnost sady Oracle Enterprise Single Sign-On Suite

Tato sada je součástí platformy Oracle Identity Management a pomáhá zjednodušit a zkvalitnit zabezpečení funkcemi jediného přihlášení, řízení přístupu a správy hesel prakticky pro jakoukoli aplikaci.

Funkce sady Oracle Enterprise Single Sign-On Suite pro jediné přihlášení k mainframovým aplikacím, aplikacím typu klient/server i webovým aplikacím ocení organizace v odvětví finančních služeb, ve zdravotnictví, státní správě, telekomunikacích a všech průmyslových oborech, které používají různé starší aplikace a musí se vypořádat s přísnými nároky nových předpisů. Nové řešení společnosti Oracle pomůže zákazníkům zvýšit úroveň zabezpečení, zlepšit komfort pro uživatele a snížit náklady díky nižším rizikům a menší náročnosti udržování hesel k různým aplikacím.

Sadu Oracle Enterprise Single Sign-On Suite tvoří pět součástí, které zlepšují možnosti ověřování, snižují náklady na zabezpečení a přinášejí efektivní funkce řízení přístupu:

  • Oracle Enterprise Single Sign-On Logon Manager – umožňuje jednotlivcům bezpečně se přihlašovat jediným uživatelským jménem a heslem k webovým i starším aplikacím. Chrání koncové uživatele před časově náročnou, ne příliš bezpečnou, povinností pravidelně měnit a aktualizovat hesla.
  • Oracle Enterprise Single Sign-On Password Reset – umožňuje nastavit flexibilní zásady obnovování ztracených uživatelských hesel prostřednictvím samoobslužných rozhraní v prostředí Windows, což přispívá ke snižování nákladů na technickou podporu.
  • Oracle Enterprise Single Sign-On Authentication Manager – umožňuje organizacím využívat pro řízení přístupu k podnikovým aplikacím kombinaci tokenů, čipových karet, biometrických kontrolních mechanismů a hesel. Splňuje různé předpisy, jako například HSPD-12, a vytváří základnu pro konvergenci fyzického a logického zabezpečení.
  • Oracle Enterprise Single Sign-On Provisioning Gateway – umožňuje organizacím využívat jejich software pro správu identit, například Oracle Identity Manager, k automatickému vytváření účtů v různých aplikacích. K těmto účtům lze následně přistupovat pomocí nástroje Oracle Enterprise Single Sign-On Logon Manager.
  • Oracle Enterprise Single Sign-On Kiosk Manager – umožňuje jednotlivcům rychle a bezpečně přistupovat k aplikacím, a to i v prostředí s kiosky a pracovními stanicemi pro více uživatelů, kde jednotliví uživatelé v průběhu dne pracují na různých místech.

Oracle Enterprise Single Sign-On Suite je nyní celosvětově k dispozici a její cena je určována podle počtu uživatelů. Komponentu Oracle Enterprise Single Sign-On Password Reset lze získat jako součást celé sady nebo si jí koupit jako samostatný produkt.

Témata článku: Windows, Manager, Single, Součást, Oracle, Token, Enterprise, Password, Přihlášení, Jediná aplikace, Samoobslužný kiosek, Kiosek, Náročné prostředí, Reset, Různé prostředí

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje