Oracle oznamuje dostupnost produktů Oracle Application Server 10g Release 3 a Oracle JDeveloper 10g Release 3

REDWOOD SHORES, Kalifornie, 22. února 2006 — Společnost Oracle oznámila všeobecnou dostupnost produktů Application Server 10g Release 3 a Oracle JDeveloper 10g Release 3, komponent komplexní platformy pro architekturu orientovanou na služby Oracle Fusion Middleware. Nové produkty s rozšířenou funkčností připojování modulů za provozu a s dokonalejšími funkcemi poskytování zabezpečených služeb umožňují zákazníkům vyvíjet, zavádět a spravovat rozsáhlé architektury SOA, které sníží náklady na vlastnictví důležitých podnikových aplikací.
Oracle oznamuje dostupnost produktů Oracle Application Server 10g Release 3 a Oracle JDeveloper 10g Release 3

Mnohé přední světové společnosti používají Oracle Fusion Middleware jako základnu architektury orientované na služby, aby snížily náklady a komplikace spojené s vývojem, integrací a správou podnikových aplikací. Nejnovější verze produktů Oracle Application Server 10g a Oracle JDeveloper 10g obsahují funkce, které zákazníkům umožňují snáz integrovat aplikace a data, implementovat flexibilní a optimalizované podnikové procesy, zjednodušit vývoj a ovládání webů a využívat existující informační zdroje. Poskytují komplexní podporu webových služeb, zjednodušené funkce pro správu a podporu technologií AJAX, JavaServer Faces (JSF) a Enterprise Java Beans (EJB).

Při vývoji produktu Oracle Application Server 10g Release 3 byl kladen důraz na to, aby zákazníkům umožňoval propojovat a rozšiřovat stávající heterogenní systémy, a proto je certifikován s open source softwarem Spring, Apache Struts, Apache Axis, Apache MyFaces, Hibernate, Tapestry, JUnit, CVS, SubVersion, Ant, Eclipse a Log4J. Nová verze také obsahuje nástroj pro zpracování podnikových pravidel, jehož prostřednictvím mohou zákazníci upravovat a přidávat podniková pravidla, aniž by museli přepisovat aplikace, což urychluje uvádění nových produktů na trh a zároveň snižuje náklady na vývoj. Organizace rovněž ocení podporu nejnovějších standardů J2EE včetně nejkomplexnější implementace technologie EJB 3.0 na trhu (Oracle TopLink), prostředků webových služeb vyhovujících specifikaci WS-I a podpory mnoha standardů webových služeb, vylepšených a snáz spravovatelných funkcí JMS a nových bezpečnostních mechanismů JAAS, Java2 a WS-SEC.  

„Organizace dnes potřebují flexibilní řešení, která jim umožní rychle a snadno reagovat na měnící se poptávku trhu,“ řekl senior viceprezident společnosti Oracle pro serverové technologie Thomas Kurian. „Nové verze produktů Oracle Application Server 10g a Oracle JDeveloper 10g poskytují uživatelům komplexní nástroje pro všechny úrovně vývoje a za provozu rozšiřitelnou architekturu, jež umožňuje kombinovat prvotřídní vývojové funkce s nejrozšířenějšími platformami open source a jiných společností.“

 

Na standardech založená vývojová platforma

Vývojáři aplikací, kteří pracují s technologiemi Java, XML, Web Services a SQL, ocení nové funkce na podporu celého vývojového cyklu od modelování a kódování až po ladění a zavádění aplikací. Nativní podpora technologie AJAX v této verzi pomůže vytvářet interaktivní webové aplikace, jež nabídnou uživatelům příjemnější prostředí a přehlednější ovládání. Kromě podpory nejnovějších standardů Javy obsahují produkty Oracle JDeveloper 10g Release 3, Oracle Application Development Framework a Oracle TopLink také vylepšení související s použitelností; komplexní, silnější a snáz použitelné funkce pro refaktoring kódu, pomoc při psaní kódu a orientaci v kódu a také vizuální, deklarativní vývojové prostředí založené na JavaServer Faces (JSF) a Struts s rozsáhlou knihovnou komponent grafického uživatelského rozhraní. Podporují rovněž specifikaci EJB 3.0, na jejímž prosazování Oracle spolupracuje se společností Sun.

„Konečně máme nástroj, který snižuje náklady na vývoj a přitom rozvíjí silné možnosti prostředí, jež vyžadují náročnější programátoři. Oracle JDeveloper 10g ovšem mohou pro vývoj vysoce škálovatelných, dynamických webových stránek používat i weboví návrháři,“ řekl Eric Marcoux, technický architekt společnosti Fujitsu Consulting. „Celkový vzhled a chování dává uživateli do rukou přesně ty nástroje, které potřebuje.“

 

Dostupnost

Oracle JDeveloper 10g Release 3 je zdarma ke stažení na webu Oracle Technology Network (www.oracle.com/technology). Oracle Application Server 10g Release 3 je k dispozici nyní, jeho ceny začínají od 4 995 dolarů na CPU za verzi Oracle Application Server Java Edition. Na nabídku se vztahují určité podmínky a omezení. Další informace najdete na: www.oracle.com/products/middleware/index.html.

 

O společnosti Oracle

Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) je v celosvětovém měřítku největší společností dodávající software pro podniky. Podrobnější informace o společnosti Oracle naleznete na internetové stránce http://www.oracle.com.

Témata článku: Open source, Spring, Podniková funkce, Ajax, US Open, Axis, Podniková verze

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje