Operační systém Microsoft Windows NT Server je již na jednom milionu WWW serverů

29. března 1999
ViewSonic G653: nevšední patnáctka
Podle studií společností Netcraft a IntelliQuest je z internetových a intranetových webových serverů nejvhodnější Windows NT Server.
Operační systém Microsoft Windows NT Server je již na jednom milionu WWW serverů
Společnost Microsoft Corp. oznámila, že v současné době operační systém Microsoft® Windows NT® Server používá jako platformu pro WWW servery více než jeden milion internetových serverů. Tento nevídaný počet dokazuje i nová zpráva společnosti IntelliQuest Inc., ve které se konstatuje, že nejčastěji rozmísťovanou podnikovou internetovou platformou je právě operační systém Windows NT. Před devíti měsíci mělo operační systém Windows NT Server se službou Internet Information Server (IIS) nainstalováno 33 procent společností, dnes ho má již čtyřicet procent všech společností. Operační systém Microsoft Windows NT Server s IIS představuje přední podnikovou internetovou platformu pro 47 procent podnikových intranetů, přičemž před devíti měsíci jím byl pro 41 procent z nich. Windows NT Server je i přední platforma pro elektronický obchod. V průzkumu SSL Serverů provedeném v únoru 1999 společností Netcraft se konstatuje, že Windows NT Server s IIS je na 36 procentech ze všech SSL internetových serverů certifikovaných třetími stranami. WWW servery pro elektronický obchod používají technologii SSL k zajištění bezpečnosti transakcí.

Windows NT Server 4.0 poskytuje komplexní platformu, která zákazníkům nabízí řešení pokrývající celé spektrum požadavků. Pomocí Office umožňuje snadné publikování informací na Webu a rozmístění sofistikovaných intranetových aplikací a aplikací příští generace pro elektronický obchod. Windows NT Server není pouze přední platforma pro provozování branžových aplikací na intranetech, tuto platformu si začínají vybírat i vedoucí společnosti z oblasti elektronického obchodu, např. 800.COM Inc., Levi Strauss & Co., pcOrder.com Inc. a Office Depot Inc. „Naši zákazníci, kteří zabezpečují portálové služby, chtějí škálovatelnou a spolehlivou platformu pro elektronický obchod, ” řekla Cheryl Scott, provozní ředitelka společnosti pcOrder.com. „Pro náš WWW server jsme si jako platformu vybrali operační systém Microsoft Windows NT Server, protože poskytuje komplexní základnu pro rozmísťování provozně kritických aplikací pro elektronický obchod. Během roku 1998 naše hostitelské systémy vykazovaly více než 99,9% dobu bezporuchového provozu.”

Podle pokračujícího průzkumu společnosti Netcraft se miliontým WWW serverem, na kterým je jako internetová platforma umístěn operační systém Windows NT Server 4.0 se službou IIS, stal WWW server Floridského orchestru mladých (Youth Orchestra of Florida - YOOF; http://www.yoof.org/), místní skupiny z Jižní Floridy, která má 200 členů ve věku od šesti do dvaceti let.

„Protože naši posluchači nyní hledají informace a zábavu na Internetu, uvědomili jsme si, že Internet nabízí obrovskou příležitost jak upozornit na práci našich talentovaných členů a dále ji propagovat,” řekla Myra Weaver, výkonná ředitelka Floridského orchestru mladých. „Operační systém Windows NT Server nabízí nákladově efektivní, spolehlivou platformu, která nám umožnila rychle se dostat na Internet a umístit na něj i hudební ukázky, profily našich členů a informace o vystoupeních.”

Další informace o Windows NT Serveru 4.0 s IIS jsou k dispozici na adrese http://www.microsoft.com/ntserver/web/.

Poznámka pro vydavatele: Zajímají-li vás podrobnější informace o firmě Microsoft®, navštivte prosím webovou stránku Microsoft® http://www.microsoft.com/presspass/ na informačních stránkách společnosti Microsoft®.

Váš názor Další článek: ViewSonic G653: nevšední patnáctka

Témata článku: Microsoft, Windows, Platforma, Mladý měsíc, Strauss, Scott, Depot, Florida, Intranet, Windows Server, Office Depot, Orchestra


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky