Operace v přímém přenosu - GiTy ve službách lékařů

Brno, 10. dubna 2007 - Demonstrační kurz a seminář „Sanační a rekonstrukční chirurgie středního ucha“, který se uskutečnil 29. - 31. března v Nemocnici Svitavy, byl určen pro lékaře-specialisty ORL (ušní-krční-nosní) a vzhledem k vysoké odborné úrovni byl garantován Českou lékařskou komorou.
Operace v přímém přenosu  - GiTy ve službách lékařů

Společnost GiTy, a. s., poskytovatel kompletních videokonferenčních služeb, zabezpečovala v průběhu celého letošního ročníku semináře nejen živé přenosy z operačního sálu do konferenční místnosti, kde se nacházeli účastníci kurzu, ale zajistila i technickou podporu při přenosu.

Prostřednictvím videokonference byli účastníci semináře virtuálně na operačním sále a také sledovali chirurgické zákroky přes mikroskop, protože videokonferenční systém umožňuje přenášet současně dva obrazové kanály. V přímém přenosu tak mohly proběhnout jednotlivé operace a současně  i odborné přednášky k tématu s jedinečnou interaktivní komunikací přednášejícího, operatéra a účastníků.

Pro vlastní spojení byl nasazen systém TANDBERG, který umožňuje vůbec nejvyšší kvalitu a spolehlivost videokonferenčního spojení. Tyto funkce jsou klíčové zejména při tak náročných aplikacích jako je přenos operace a souvisejících detailů ze sálu. Spojení pak probíhalo v prostředí datové sítě nemocnice na protokolu IP. V přednáškové místnosti byla projekce přes datový projektor doplněna náhledovými LCD monitory ke sledování detailů operace a operatér měl  pro možnost bezprostředního kontaktu s posluchači semináře bezdrátový klopový mikrofon.

Témata článku: Detail, Mikroskopy, Celá místnost, Místnost, Nejvyšší detail, Přenos, Živý přenos, Náročná operace, Náročné prostředí, Přímý přenos

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?