Online Start!: Internetová univerzita pro malé a střední podniky

Online Start!: Internetová univerzita pro malé a střední podniky

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR spouští ve spolupráci s Googlem a dalšími partnery bezplatný vzdělávací seriál o internetu a online nástrojích pro všechny malé a střední podniky i drobné podnikatele.

Internetová univerzita pod názvem Online Start! začíná ve středu 14. dubna spuštěním registrace pro české podnikatele a firmy na stránkách Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP), kde se mohou registrovat do 30. dubna.

Internetové minimum, které by měla každá firma pro svou správnou prezentaci na internetu znát, bude rozdělené dle jednotlivých témat a jeho zasílání odstartuje začátkem května. Forma emailových lekcí podnikatelům umožní zapojit se kdykoliv a odkudkoliv, podle jejich časových možností, a to až do konce června. Kromě českého Googlu se do projektu zapojí i společnost ACTIVE 24, přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingu.

Hlavním impulsem pro spuštění internetové univerzity byl loňský společný průzkum AMSP a Googlu o roli internetu v malých a středních firmách. Ukázal, že podnikatelé si význam internetu pro podnikání uvědomují, ale mají spoustu obav, které vyplývají zejména z toho, že jim chybí informace, a ve využívání těchto nástrojů mají obrovské rezervy,“ říká Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP.

„Internet a bezplatné online nástroje, které jsou podnikatelům a malým firmám šité na míru, jsou pro ně stále v mnoha směrech neprobádanou oblastí. My se tomu nedivíme, jelikož vývoj jde v této oblasti velmi rychle dopředu,“ říká Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu, a dodává: „A protože si uvědomujeme, jak je internetová gramotnost pro firmy důležitá a kolik může ušetřit času a pěněz, spojili jsme své síly s asociací a přicházíme s internetovou univerzitou Online Start!. Českým podnikatelům chceme internet trochu více přiblížit, aby ho ve prospěch svého podnikání pak dokázali využít.“

„Podle našich zkušeností mají firmy a živnostníci v zásadě tři důvody, proč se ještě dnes neprezentují na internetu. Někteří si zatím neuvědomují, jaké výhody jim může „existence na internetu“ přinést, další prostě jen nevědí, jak na to, a ti poslední se obávají vysokých nákladů. Internetová univerzita má šanci pomoci s prvními dvěma důvody, ACTIVE 24 pomůže s tím třetím. Firmám, které se registrují, nabídneme kompletní vybavení pro jejich cestu na internet za zvýhodněných podmínek,“ doplňuje Petr Šmída, jednatel ACTIVE 24, s.r.o.

Krok po kroku se podnikatelé naučí využívat možnosti, které na internetu pro jejich prezentaci existují. Jednotlivé lekce firmám na praktických příkladech ukáží vše o základech online prostředí: jak se na internetu zviditelnit zdarma, jak si vytvořit vlastní webové stránky, jak tento web správně pomocí internetové reklamy propagovat, jak jej měřit či jak jej zdarma obohatit o internetové aplikace.

Pro přihlášení do internetové univerzity se stačí do 30. dubna registrovat na stránce
www.online-start.cz nebo www.amsp.cz/online-start. Podnikatelé pak budou přibližně dvakrát týdně dostávat krátký edukační email na vybrané téma. Díky partnerům projektu, českému Google a společnosti ACTIVE 24, si firmy mohou propagaci na internetu přímo prakticky vyzkoušet za zvýhodněných podmínek. Podnikatelé, kteří ještě nevyzkoušeli reklamní systém AdWords, se mohou těšit na startovací kupon od Googlu, a ti, kteří plánují nový web nebo potřebují webhosting, mohou využít 50% slevu od ACTIVE 24.

Více informací lze nalézt na www.online-start.cz, www.amsp.cz/online-start.

Další článek: Sledujte letový provoz nad Evropou v reálném čase

Témata článku: Active, Univerzita, Google AdWords, 24, Bezplatné využívání, Rozdělená stránka, Obrovský krok, Webhosting, Malý podnik


Určitě si přečtěte

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 50

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 74Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch