Ondřej Tomek vstupuje do Safetica Technologies

Ondřej Tomek vstupuje do Safetica Technologies

Český byznys zaznamenal další výraznou investici, společnost Safetica Technologies s.r.o. oznámila vstup nového investora. Je jím Ondřej Tomek, zakladatel portálu Centrum.cz.

Společnost se soustředí na vývoj bezpečnostního softwaru Safetica Endpoint Security, který chrání společnosti proti ztrátám způsobeným zaměstnanci. Produkt je v současnosti distribuován do více než 40 zemí, mezi nimi např. do USA, Japonska nebo Brazílie.

Ředitel Safetica Technologies Jakub Mahdal uvádí, že Ondřej Tomek získal 23% podíl na společnosti při valuaci společnosti blížící se 100 milionům Kč.

„Firmy si uvědomují, že nedbalost a špatné úmysly zaměstnanců se nevyplatí ignorovat. Tento trend nám potvrzují jak naši distributoři, tak i zkušenosti z letošního mezinárodního veletrhu CeBIT. Jsem velmi rád, že jsme se spojili s tak silným a zkušeným hráčem v IT byznysu, jakým je právě Ondřej Tomek,“ uvádí Jakub Mahdal.

Mahdal je přesvědčen, že právě rychle rostoucí zájem firem o celistvé řešení interní bezpečnosti dává společnosti velký růstový potenciál. Safetica Technologies by se tak mohla zařadit mezi úspěšné velikány jako AVG nebo Avast, kteří již ve světě uspěli.

Investor Ondřej Tomek ke vstupu uvádí: „Společnost má velmi kvalitní produkt s jasnou globální ambicí, navíc v perspektivní a rozvíjející se oblasti vnitřní bezpečnosti. Stejně dobrý dojem na mě udělalo vedení společnosti. Z těchto důvodů jsem rád, že si z tak rozsáhlé řady potenciálních investorů Safetica vybrala právě mě. Tato investice jde přesně v souladu s mou strategií investovat do mladých, dravých a perspektivních firem s celosvětovými ambicemi. Ideálně, pochází-li z České republiky.”

Oba noví partneři optimisticky nahlížejí na budoucnost firmy. „Od spolupráce s Ondřejem si slibuji akceleraci ověřeného obchodního modelu v zahraničí, kde se již nyní technologicky řadíme mezi lídry v řešení vnitřních hrozeb,“ dodává Mahdal.

Témata článku: Dobré řešení, Bezpečnostní veletrh, Dobrý dojem, Investor, Jakub

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje