Olympijské hry budou sledovat lidé i během pracovní doby

Olympijské hry budou sledovat lidé i během pracovní doby

Svůj oblíbený sport si nenechá během letošních olympijských her v Soči ujít téměř nikdo, více než 76 % lidí jej bude sledovat i během pracovní doby. Nahrává tomu skutečnost, že 63 % zaměstnavatelů povoluje sledování videí a televize přímo na firemních počítačích. Vliv tohoto kroku na efektivitu práce pak přiznává pouze 55 %. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Safetica Technologies.

Během olympijský her sledují sportovní klání i lidé, kteří nejsou pravidelnými diváky sportovních událostí. Proto není divu, že 50 % dotázaných bude sledovat sportovní přenosy v práci a dalších 26 % v případě časových možností plánuje totéž. Nahrává tomu i fakt, že pouze 36 % zaměstnavatelů reguluje nebo přímo zakazuje sledování televize a videí na firemních zařízeních.

„Z našeho průzkumu vyplynulo, že až 45 % dotázaných se domnívá, že sledování olympiády nijak neovlivní jejich pracovní nasazení. Přitom opak je pravdou. Je potřeba si uvědomit, že při sledování nebo poslouchání sportu či filmů dochází minimálně ke snížení koncentrace a nižšímu pracovnímu nasazení.  Vedle faktu, že lidé stihnou udělat menší objem práce, může nepozornost vést také k chybám, jako je například odeslání e-mailu s citlivými údaji na špatnou adresu. Ač si to mnozí často neuvědomují, toto může mít na firmu negativní dopad či způsobit finanční ztrátu,“ komentuje Jakub Mahdal, ředitel společnosti Safetica Technologies. „Na druhé straně je jistě povolení sledovat sportovní přenosy během pracovní doby výrazným zaměstnavatelským benefitem, který může posílit motivaci zaměstnanců. Pro snížení rizik pak ale firmám doporučuji komplexní zabezpečení a nastavení jasných pravidel,“ dodal Jakub Mahdal.

Sledování online přenosů může také přetížit firemní síť a tím i ovlivnit práci těch, kteří sport nesledují. Někteří zaměstnavatelé si rizika uvědomují, a proto jsou ochotni dedikovat čas na společné sledování sportů, kde se česká reprezentace dostane do finálových kol. Tuto možnost potvrdilo 28 % dotázaných. Většina však tuto otázku neřeší a doufá, že zaměstnanci budou zodpovědní. 

Škody ze zatopené Casablanky se vyšplhají na desítky milionů

Témata článku: Sporty, Jakub

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší