Odpověď na současné trendy v bezpečnosti? Protection on Demand od IBM ISS

Praha – 8. března – Internet Security Systems (ISS), divize společnosti IBM, zaujala tradičně své místo mezi partnery konference ve Slovanském domě pořádané v rámci IDC IT Security Roadshow. Téma letošní přednášky, kterou za ISS přednesla Leslie Horacek, business line manager pro oblast EMEA, jasně ukázalo směr vývoje tohoto bezpečnostního providera přístupu k podnikovému zabezpečení.
Odpověď na současné trendy v bezpečnosti? Protection on Demand od IBM ISS

„Protection on Demand“ v jeho pojetí znamená propojení proaktivních bezpečnostních řešení na různých úrovních podnikové sítě, výsledků celosvětového výzkumu s jednotnou správou zabezpečení a reportingem v rámci jedné platformy.

„Dnešní podnikové sítě představují komplexní IT prostředí s množstvím různých přístupových bodů. Pro zajištění bezpečnosti zde bývá nasazeno často velké množství různých bezpečnostních aplikací, které je však možno spravovat pouze odděleně. Podniky si tak komplikují možnost integrovat a korelovat jednotlivé bezpečnostní složky a více přizpůsobit bezpečnostní politiky svému podnikovému provozu. Dalším problémem, který oslabuje bezpečnost podniků, je převažující reaktivní technologie zabezpečení. Výsledkem takovéto strategie je slabé zabezpečení a vysoké náklady,“ upozornila ve své přednášce na současné trendy v bezpečnosti Leslie Horacek.

Protection on Demand, jak vysvětlila Leslie Horacek, přitom představuje strategii, která se opírá o tři pilíře: Výzkumný a vývojový tým ISS X-Force, který shromažďuje informace o potencionálních bezpečnostních rizicích pro společnosti po celém světě a vyvíjí virtuální záplaty na ochranu proti těmto rizikům, a to ještě před vydáním opravných balíčků od oficiálních dodavatelů IT produktů a služeb. Druhý pilíř představují Managed Security Services a Virtual Security Operations Center, jež mají na starosti správu a vyhodnocování provozu bezpečnostní infrastruktury 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Třetím pilířem jsou pak konkrétní bezpečnostní zařízení společnosti IBM ISS nasazená na různých úrovních podnikových sítí počínaje perimetrem a konče běžným uživatelem.

Váš názor Další článek: Plán Adobe: dvě edice Photoshopu CS3

Témata článku: Internet, Bezpečnost, IBM, Bezpečnostní složka, Bezpečnostní riziko, Reporting, Vysoké množství


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 102

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 39

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky