Odolný pracant Tecra M9-12R

Odolný pracant Tecra M9-12R

Praha, Česká republika, 3. srpna 2007 – Společnost Toshiba představuje nový notebook z řady Tecra, jejíž modely jsou směřovány náročným uživatelům vyžadujícím od notebooku především spolehlivost, maximální výkon a pohodlí pro práci. Tecra M9-12R je novinkou, která bez jakýchkoliv kompromisů nabízí vše, co vyžaduje od přenosného počítače manažer, IT pracovník či jakýkoliv jiný profesionální uživatel. Notebook má magnéziový rám, pyšní se vylepšeným systémem Toshiba EasyGuard pro ochranu dat a celou řadou speciálních funkcí. Bezpečnost a kvalitu provedení podtrhuje i 3 letá základní záruční doba, kterou je možné na přání rozšířit až na 4 roky.

Tecra M9 nabízí uživateli 14.1“ displej s WXGA+ rozlišením, procesor Intel Core 2 Duo T7300 (2 GHz, sběrnice 800 MHz, L2 cache 4 MB), rovné 2 GB DDR2 paměti (1024 + 1024 MB na 667 MHz) a výkonnou profesionální grafickou kartu NVIDIA Quadro NVS 130M s  technologií TurboCache a podporou DirectX 10. Grafický adaptér navíc pracuje s funkcí PureVideo, která umožňuje hardwarové dekódování videa ve vysokém rozlišení. Prostor pro aplikace, data i systém nabízí 160GB disk s 5400 otáčkami za minutu. V notebooku se také nachází ultra tenká Super Multi DVD vypalovačka podporující kromě jiného také dvouvrstvý zápis na DVD.

Kapitolu samu pro sebe potom tvoří Toshiba EasyGuard ve verzi Premium. Ten přináší vylepšení do čtyř podstatných oblastí ovlivňujících funkčnost a stabilitu notebooku. Jedná se o zabezpečení, ochranu, konektivitu a manipulaci s notebookem.

Tecra M9 zabezpečuje vaše data hned několika způsoby: spuštění notebooku lze navázat na váš otisk prstu díky integrované čtečce, antivirový program vás chrání před nebezpečími na internetu, pokročilé šifrování zamezí zneužití soukromých souborů a složek a spuštění notebooku urychlí přihlášení přes Bluetooth (mobilní telefon). Ochrany nejsou integrovány do systému Windows, ale jejich základ stojí už přímo v BIOSu, tudíž je jejich prolomení prakticky nemožné.
Ochranu dat před ztrátou způsobenou poškozením má na starosti ochrana HDD před nárazem ze všech směrů spolu s magnéziovým rámem notebooku a klávesnicí odolnou proti polití. Pokud využijete možnosti „Select Buy“ a nahradíte DVD mechaniku druhým pevným diskem, můžete zapojit i technologii RAID, která zajišťuje, že všechna data jsou paralelně zapisována na oba disky. Problémy se stabilitou systému či hardwarem vám pomůže vyřešit PC Diagnostics a odcizení zase zabrání zámek Kensington či speciální časovač, který uzamkne spuštěný systém.

Připojení se do internetu či interní sítě v práci není s M9 žádný problém. Můžete využít Wireless LAN pracující se standardy 802.11a/b/g/Draft-N (až 300 MBit rychlost), gigabitovou síťovou kartu pro bleskový přenos velkého množství dat či klasický dial-up modem. Chybět nesmí samozřejmě ani Bluetooth 2.0 s EDR.

Ve finále potom nová Tecra umožňuje šetřit baterii pomocí speciálního programu Toshiba Power Saver Utility a lze k ní dokoupit i docking station.

Notebook Tecra M9-12R je dodáván se systémem Microsoft Windows Vista Business Edition, který je stejně jako tento notebook určen profesionálním uživatelům. Díky systému EasyGuard Premium přináší M9 výjimečnou stabilitu a spolehlivost, přičemž výkonná hardwarová konfigurace umožňuje svižnou práci i v náročných aplikacích. K dispozici budou jak české, tak slovenské verze tohoto modelu.

Váš názor Další článek: OCZ SPD-Z: přeprogramujte si paměti

Témata článku: Windows, Bezpečnost, Profesionální notebook, Nvidia Quadro, Notebooky toshiba, Odolné mobilní telefony, Speciální systém, Náročný uživatel, Mobilní telefony klasické s klávesnicí, Tenká verze, Speciální model

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší