Odolné proti otřesům USB 3.0 od firmy Transcend

Odolné proti otřesům USB 3.0 od firmy Transcend

TRANSCEND představuje už druhý mobilní disk ze série StoreJet, vybavený portem USB 3.0 – StoreJet 25M3. Stejně jako jeho předchůdce, StoreJet 25M s USB 2.0, má konstrukci odolnou proti otřesům a systém One Touch pro automatický backup.

Použití u StoreJet 25M3 standardu USB 3.0 umožňuje uživatelům zvětšit rychlost přenosu dat až do 90MB/s. Díky tomu byla podstatně snížená doba přenosu větších souborů. Disk je zpětně kompatibilní a spolupracuje také se staršími zařízeními, která používají USB 2.0 nebo USB 1.1. Dioda LED ukazuje druh komunikace – v režimu USB 2.0 svítí oranžově, po přepnutí do režimu USB 3.0 se barva změní na modrou.

Při navrhování disku StoreJet 25M3 byla zdůrazněná zejména ochrana uložených dat. K tomuto účelu byla použita speciální, odolná konstrukce, která chrání zařízení proti otřesům a vibracím. Skládá se z třístupňového ochranného systému – protiskluzného silikonového povlaku, který absorbuje vibrace, vyztuženého těla, které rovnoměrně rozvádí sílu případných nárazů a vnitřních tlumičů. Mimořádnou odolnost disku potvrzují přísné zkoušky americké armády provedené pro odolnost proti následkům pádu (MIL-STD-810F 516.5- Transit Drop).

Klepněte pro větší obrázek

StoreJet 25M3 je také vybaven tlačítkem One Touch, které umožňuje rychlý a pohodlný backup dat a jejích synchronizaci s daty na notebooku nebo PC. Navíc uživatele disku mohou používat přípojený bezplatný software StoreJet™ elite který nabízí internetové nástroje pro vytváření záložních kopií a šifrování AES 256-bit.

Na StoreJet 25M3 se vztahuje tříletá záruka výrobce. Je k dostání v kapacitních provedeních 500 GB a 640 GB.

Klepněte pro větší obrázek

Záruka a cena:

Předpokládaná maloobchodní cena StoreJet™ 25M3 s kapacitou 500 GB činí 2690,- Kč s DPH, a 640 GB – 2990,- Kč s DPH.

Témata článku: USB, Tříletá záruka, Transit, USB Disk, Transcend, Drop

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje