Odhalen mini projektor BenQ GP3 s nativní podporou 720p rozlišení

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel inovací pro digitální životní styl, představila svůj nejnovější mini projektor GP3, který se vyznačuje jak malými rozměry, tak i skvělými parametry. Nový projektor nativně nabízí zobrazovací poměr 16:10 při WXGA rozlišení 1280 x 800 bodů a mnoho různých způsobů připojení včetně doku pro iPod a iPhone.

Nejnovější mini projektor od BenQ reaguje přesně na to, co vyžadují uživatelé vyznávající digitální životní styl – malé rozměry i hmotnost, bezdrátovou konektivitu, dlouhou životnost, spolupráci s moderními zařízeními a samozřejmě jednoduchou instalaci i použití. Projektor GP3 stačí zapojit a doslova během několika desítek vteřin můžete začít promítat například video z dovolené natočené na chytrém telefonu. Použitelnost projektoru zvyšuje také velmi intuitivní menu dostupné i v češtině a využívající prvky známé z moderních operačních systémů pro osobní počítače. To vše při podpoře rozlišení 720p, které umožňuje vytvořit ze vzdálenosti jednoho metru až 40“ obraz.

Kvalitního obrazu je u projektoru GP3 dosaženo jasem odpovídajícím hodnotě 300 ANSI lumenů, kontrastním poměrem 10000:1 a podporou zobrazení až jedné miliardy barev. Projektoru s rozměry 14 x 53 x 13 centimetrů a hmotností 560 gramů nechybí ani kompatibilita se standardy NTSC, PAL i SECAM.

Osvětlení má u GP3 na starosti lampa OSRAM Q9 s životností až 20 tisíc hodin ve standardním a 30 tisíc hodin v šetřicím režimu. Uživatelé si navíc mohou i při projekci v mobilních podmínkách vychutnat výhody 3LED/GRB zobrazení. Kvalitní zvukový prožitek zajišťuje dvojice vestavěných 2W reproduktorů využívajících technologii SRS WOW HD.

S domácím multimediálním vybavením je možné projektor GP3 propojit celou řadou způsobů. Podporováno je nejen WiFi a HDMI rozhraní, ale také komponentí, kompozitní a klasický počítačový (D-SUB) vstup. K dispozici je zvukový vstup (RCA) i výstup (Mini Jack) a dva USB konektory. Fyzickou konektivitu doplňuje plug and play technologie, díky které lze snadno přehrávat multimediální obsah uložený na jakémkoli DLNA zařízení.

Nový projektor nabízí uživatelům i řadu užitečných detailů, například při přehrávání filmů z iPhone umístěného v doku jej současně lze nabíjet – délka projekce tak není omezena výdrží baterie mobilního zařízení. Multimediální obsah může být přehráván také z USB klíčenek a disků, případně z SD paměťové karty při podporované kapacitě až 32 GB. Volitelně je k dispozici baterie umožňující při jasu 150 ANSI lumenů projekci v délce až 2,5 hodiny.

Uváděný projektor GP3 se vyznačuje i podporou úsporných technologií. V šetřicím režimu nepřesahuje spotřeba 30 W a v pohotovostním režimu je spotřeba menší než 0,5 W. Projektor GP3 navíc splňuje náročné podmínky pro udělení statutu ecoFACTS informujícího zákazníky například o tom, že v zařízení nejsou využity BFR/PVC plasty.

Projektor GP3 bude na českém trhu k dostání v květnu 2013 za cenu 9 490 Kč bez DPH.

Další článek: Unikají detaily nových Google Maps, na co se můžeme těšit?

Témata článku: , , , ,