Odborný kongres Datacenter World 2008 se letos zaměří na energetickou náročnost a optimalizaci spotřeby energie

24. dubna 2008
Neoficiální detaily o ATI RV770
Odborný kongres Datacenter World 2008 se letos zaměří na energetickou náročnost a optimalizaci spotřeby energie

I v letošním roce se v Praze sejdou přední odborníci na datová centra, aby poukázali na nejnovější trendy v tomto oboru. Od 20. do 22. května se v Hotelu Praha uskuteční odborná konference Datacenter World a jejími hlavními tématy budou navrhování a provoz datacenter a ostatních kritických aplikací s důrazem na optimalizaci spotřeby elektrické energie. Garantem setkání je již tradičně společnost ALTRON. „Energetická náročnost a úspory zasahují do všech oborů IT a technologická infrastruktura nezůstává v tomto trendu stranou – v poslední době se již běžně používá i pojem GREEN IT. Chceme letos upozornit především na faktory ovlivňující spotřebu energie, na široké možnosti optimalizace energetické náročnosti a také ukázat a popsat vliv provozu datacentra na životní prostředí,“ vysvětluje volbu nosného tématu letošního kongresu Milivoj Uzelac, CEO skupiny ALTRON.

Přednášky budou jako každoročně rozděleny do základních tematických bloků, každý den se budou odborníci věnovat jednomu z nich. Jako první přijde na řadu výstavba a navrhování datacenter s důrazem na správné zásady optimálního projektu a predikce budoucích potřeb. V rámci tohoto tématického celku také specialisté společnosti ALTRON představí unikání mobilní datové centrum OptiStructure Mobile.

Druhým tematickým okruhem bude provoz datacenter s ohledem na garanci dostupnosti aplikací, především pak kritických, tedy takových, které běží v nonstop provozu. Specialisté představí nové trendy v systémech monitoringu a řízení datových center, upozorní také na legislativní rámce provozování motorgenerátorů v datacentrech, stejně jako na nutnost pravidelného auditu provozu a fungování datového centra, který je pro jeho bezchybný chod bezpodmínečný.

Jako poslední pak přijdou na řadu energetické úspory a GREEN IT. Přednášející se zaměří na dopady provozu datacenter na životní prostředí, shrnou vývoj energetického zatížení na rack a nastíní možnosti účinné optimalizace spotřeby energie při provozu datových center. Posluchači se již tradičně mohou těšit také na případové studie, které budou prezentovány v rámci každého tematického celku. Součástí kongresu také bude výstava exponátů – v praxi se představí například mobilní datové centrum.

Váš názor Další článek: Neoficiální detaily o ATI RV770

Témata článku: Poslední aplikace, Správné fungování, Altron, Green, Nejnovější trend, Nonstop

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší