Ocenění Startup roku 2010 získal projekt polygrafického „supermarketu“ Print365

Ocenění Startup roku 2010 získal projekt polygrafického „supermarketu“ Print365

V prostorách kavárny Černá Labuť dnes dopoledne proběhlo vyhlášení výsledků soutěže Startup roku 2010. Již 4. rokem tak byly v prestižní anketě oceněny nejlepší podnikatelské nápady studentů tuzemských vysokých a vyšších odborných škol. Hlavní cenu si odnesl Vladimír Kazlovich se svým on-line projektem Print365. Podle pravidel soutěže tak mohl zvolit mezi dvěma způsoby výhry. Buď si vzít hotovost 100.000 Kč, nebo získat podporu v podobě investice a pomoci při realizaci podnikatelského záměru v hodnotě až 3.000.000 Kč. Vladimír se po pečlivém zvážení rozhodl pro druhou možnost, a svůj projekt tak „rozjede“ spolu se zkušenými matadory českého byznysu.

Do finálového kola se probojovalo celkem deset studentských projektů, hlavní cenu však mohl získat jen jeden. V letošním roce tak přebral nejvyšší ocenění z rukou organizátora soutěže Kamila Vacka student pražské VŠE Vladimír Kazlovich s projektem Print365. Jedná se o moderní online řešení tisku a výroby propagačních předmětů pro firmy a drobné podnikatele. Ostatní finalisté byli odměněni stylovým mobilním telefonem HTC.

„Projekt Print365 se v očích poroty stal zaslouženým vítězem nejen díky inovativnímu Vladimírovu nápadu, ale také díky předpokládané vysoké životaschopnosti v reálném konkurenčním prostředí ČR“, zdůvodňuje výběr vítězného podnikatelského záměru Kamil Vacek a celý letošní ročník soutěže Startup roku uzavřel slovy: „Jsem velmi rád, že náš projekt mohl pomoci mladým lidem s podporou a dalším rozvojem jejich skvělých nápadů. Letos si hlavní cenu zasloužily minimálně 3 projekty, výherce však může být jen jeden. Chtěl bych tímto všem účastníkům poděkovat, popřát hodně štěstí a mnoho dalších skvělých nápadů nejen v jejich profesním životě. Do budoucích ročníků plánujeme organizační změny, které mají za cíl další zjednodušení přihlášek do soutěže a lepší propagaci Startupu roku na vysokých školách ve všech regionech ČR“.

Všechny informace o projektu naleznou potenciální zájemci o účast v příštím ročníku soutěže na webových stránkách www.startuproku.cz.

Témata článku: Matador, Projekt, Vysoká cena, Mobilní telefony htc, Letošní rok, Startup

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji