Ocenění pro mobilní telefon Motorla Timeport L7089

Slavnostní předání cen Produkt roku 1999 časopisu Digat Revue proběhlo ve čtvrtek 27. 1. 2000 ve večerních hodinách
Ocenění pro mobilní telefon Motorla Timeport L7089
Slavnostní předání cen Produkt roku 1999 časopisu Digat Revue proběhlo ve čtvrtek 27. 1. 2000 ve večerních hodinách. Zúčastnili se ho čelní představitelé významných firem pusobících v ČR, jako je RadioMobil, Motorola, Microsoft, Nokia, Olympus, Philips, EuroTel, Český Telecom apod.

Poprvé v České republice byly vyhlášeny a předány výroční ceny Produkt roku 1999 zaměřené pouze na digitální výrobky a služby z oblasti spotřebního zboží. Tyto ceny jsou určeny nejlepším světovým i domácím výrobkům v oblasti digitální spotřební elektroniky a služeb, uvedeným na trh v roce 1999.

Jedním z ocěněných výrobků je i mobilní telefon Motorola Timeport L7089.

Tento přístroj má několik ojedinělých funkcí. Především se jedná o první Tri-Band telefon na světě. Což znamená, že telefon je možné použít v sítích 900/1800/1900 MHz. Díky tomu lze telefonem volat téměř na celém světě. Kromě technologie Tri-Band představuje Timeport L7089 první GSM mobilní telefon na světě s interní technologií 1.8V. Díky tomu, telefon dosahuje velmi dobrých parametrů se standardní 600 mAh Li-Ion – 120-210 minut hovorového času a 40-150 hodin v pohotovostním režimu. Další velice užitečnou vlastností je hlasové ovládání. Zákazník si může zvolit až devět položek z menu a 25 položek z telefonního seznamu,kterým přidělí hlasový pokyn. Nezanedbatelný není ani hlasový záznamník jak probíhajícího hovoru, tak externího zvuku, který má kapacitu 3 minuty. K dalšímu vybavení pak patří, vibrační vyzvánění, holografický displej, integrovaný faxový a datový modem, podpora SIM Toolkit a EFR a další.

„Velice nás těší, že náš telefon Timeport L7089 byl oceněn jako nejlepší telefon za rok 1999 časopisem Digital Revue. Je to další důkaz, že vývojový tým společnosti Motorola odvedl vynikající práci a opět posunul hranice technologií dopředu“, řeká Martin Lanc ze společnosti Motorola

Jan Bělohubý, šéfredaktor časopisu Digital Revue k tomu dodává: Ocenění Produkt roku náleží nejlepším výrobkům v oboru digitální spotřební elektroniky a služeb, dostupným na českém trhu, bez jakýchkoli dalších omezení. Cena Produkt roku nemá komerční charakter, výrobky se do ní nepřihlašují a neplatí se žádné vložné. Hlavními kritérii pro udìlení ceny jsou: uživatelský přínos pro běžného spotřebitele, zdůrazněný poměrem cena a hodnota, uživatelská vstřícnost, perspektivnost výrobku z hlediska zákazníka, originalita řešení a konečně velikost hodnoty přidané k výrobku v ČR. V letošním roce byla cena udìlena 12 výrobkům bez udání pořadí.

Cílem udělování cen Produkt roku je jednak napomoci zákazníkovi v orientaci na obsáhlém a nepřehledném trhu digitální spotřební techniky a dále stimulovat kvalitu nabídky a jasněna ni poukázat.

O společnosti Motorola
Motorola je společnost s vedoucím postavením na světovém trhu integrovaných komunikačních řešení a řešení využívajících vestavěné elektronické komponenty. Dodává například softwarově zdokonalené bezdrátové telefony, vysílačky, výrobky a systémy pro zasílání zpráv a satelitní komunikaci, dále síťová řešení a produkty pro přístup na internet určené pro spotřebitele, operátory sítí a zákazníky z oblasti obchodu, státní správy a průmyslu. Nabízí řešení založená na zapuštěných polovodičích pro spotřebitele i společnosti působící v oblasti výpočetní techniky a sítí, dopravy a bezdrátové komunikace. Dodává také systémy sestávající z vestavěných elektronických komponentů pro automobilový průmysl, komunikační, zobrazovací a výrobní systémy, počítačový průmysl a spotřebitelský trh. Její tržby v roce 1998 dosáhly 29,4 miliardy USD.

*Všechny časy jsou přibližné a jsou závislé na nastavení sítě, síle signálu, SIM kartě a funkcích, které jsou zvoleny.

Váš názor Další článek: Týden: nižší ceny, nové aféry, nové systémy

Témata článku: Internet, Satelitní karty, Automobilový průmysl, Večerní práce, Band, Vysílačky, Nejlepší mobilní telefony 2016, Nejlepší řešení, Státní hranice, Nejlepší síť, Revue, Vývojový režim, Microsoft Band, Výrobek


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky