Ocenění pro BT Global Services

Ocenění pro BT Global Services

Praha, 14.8.2007 - Společnost BT Global Services se stala jedním ze světových lídrů na trhu služeb pro globální WAN sítě. Vyplývá to ze zprávy nezávislé oborové analytické firmy Forrester Research. Zpráva „The Forrester Wave: Global MAN Services, Q2 2007“ přisoudila společnosti BT Global Services první příčku ve kategorii „Strategie“, podobně jako v kategorii – „Povědomí veřejnosti o značce“.

Od roku 2005 společnost BT intenzivně investovala do vlastní globální sítě i do akvizic, aby tak mohla lépe splnit očekávání a požadavky svých mezinárodních klientů na síťové IT služby.
Například v roce 2005 zakoupila za půl miliardy liber firmu Infonet, poskytovatele globálních řízených hlasových a datových síťových služeb v Severní i Latinské Americe, Asii a Tichomoří. Dále pak za 175 milionů liber skoupila firmu Radianz, předního poskytovatele extranetu. Významným způsobem tak navýšila rozsah síťových služeb BT. V dubnu 2007 začalo BT s integrací Comsatu, předního poskytovatele datových komunikačních služeb pro firemní a státní sektor v Latinské Americe. Zpráva společnosti Forrester Research na to také poukázala „společnost BT Global Services výborně využila několika akvizic včetně BT Infonetu a s jejich pomocí zlepšila služby přenosu v zámořských zemích a podporu velkých nadnárodních společnosti.“
 
Alex Pannell, generální ředitel pro globální VPN produkty společnosti BT Global Services, výsledky zprávy okomentoval takto: „Naším cílem je stát se globálním lídrem v digitální síťové ekonomice. Nadále investujeme do optimalizace aplikací, ethernetových technologií a zlepšování zákaznického servisu v celém našem VPN portfoliu. Můžeme tak vyjít vstříc požadavkům na síťové IT služby, které si kladou firmy po celém světě.“ 

Zpráva „The Forrester Wave: Global MAN Services, Q2 2007“ posuzovala devět společností, které  poskytují globální WAN služby v nejméně 25 státech a ve třech či více zeměpisných oblastech, a konstatovala, že společnost BT Global Services má „v letech 2007-08 nejambicióznější plány na nové a vylepšené globální WAN služby spojené s mezinárodními internetovými protokoly“. A dále, že společnost BT Global Services je „dobrou volbou pro velké nadnárodní společnosti, které mají velké procento firemních středisek umístěných v Evropě a ve větších městech v USA a v Asii“.

MPLS síť společnosti BT nadále expanduje po celém světě. Každý týden se v průměru rozšíří o jedno město a každý měsíc je propojeno přes 3000 nových zákaznických center. V loňském roce se kapacita sítě šestinásobně rozrostla a dnes se po ní pětkrát denně přenese digitalizovaný ekvivalent washingtonské Kongresové knihovny. Společnost BT Global Services bude tuto síť v nadcházejících letech nadále rozšiřovat a koncem roku 2007 by v ní mělo být zahrnuto již 160 zemí.

Témata článku: Alex, Alexa, Global, Mana, Wave, Celý stát, Nadcházející týden, Velké město, Dobrá optimalizace

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí