Ocenění Energy Star: úspora energie s kopírkami a multifunkčními přístroji od společnosti SHARP

Ocenění Energy Star: úspora energie s kopírkami a multifunkčními přístroji od společnosti SHARP

Praha, 3. srpna 2007. Dohromady 63 multifunkčních systémů a kopírek od společnosti SHARP vyhovuje novým kritériím pro získání loga Energy Star, která jsou jednoznačně přísnější než předchozí kritéria. Toto označení již není všeobecným oceněním, ale je považováno za exkluzivní - v této době jen 25 %* všech kancelářských produktů na trhu vyhovuje těmto požadavkům – většina z nich jsou od společnosti SHARP. Společnost Sharp si velmi cení faktu, že její kancelářské produkty snižují spotřebu energie. Produkty s novým oceněním Energy Star snižují spotřebu energie přibližně o 60 %.

Energy Star je nepovinný program představený US Environmental Protection Authority (EPA) v roce 1993 a v Evropě byl uveden v roce 2002. Podmínky k dosažení populárního ocenění byly upraveny k 1. dubnu 2007. Nová kritéria jsou přísnější než předchozí – překvapivé je, že jim vyhovuje pouze jedna čtvrtina všech kopírovacích zařízení na trhu. Existující Energy Star ztrácí svou platnost s představením nových kritérií. Ocenění Energy Star, které bylo představeno již před mnoha lety, je celosvětově nejuznávanějším dokladem o energetické šetrnosti výrobků. Spotřebitelé značku uznávají a je pochopitelné, že ovlivňuje jejich rozhodování při nákupu.

Přístroje s certifikací Energy Star nepřispívají pouze ke snižování emisí CO2 a nesnižují jen spotřebu energie, ale podílejí se také na šetření s papírem. Jedno z kritérií pro získání Energy Star je standardní možnost oboustranného tisku a kopírování. I jednobarevné systémy společnosti Sharp s logem Energy Star, jako je AR-M155, AL-1566 či barevné zařízení MX-2300N, nabízí  oboustranné kopírování a tisk jako standardní funkci. 

Řada produktů společnosti Sharp šetřících energii je působivá: doposud 63 systémů až po novou sérii produktů MX-M850/950/1100 splňuje požadavky Energy Star TEC (Typical Electricity Consumption). Klíčový požadavek, který Energy Star vyžaduje pro TEC, je typická týdenní spotřeba energie, počítáno v kilowattech za hodinu (kWh) u kopírovacích zařízení.

Váš názor Další článek: AMD vystrkuje růžky: Phenom už na 3,4 GHz

Témata článku: Rok šetření, Sharp, Energy, Šetření, Kopírky, Star

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší