Oblast počítačové zábavy a herní platformy naleznou návštěvníci Digitexu 2007 nově ve třech pavilonech – D, F a X

Po loňském výrazném úspěchu digitexového projektu Developer Point přichází v letošním roce tato akce v inovované podobě pod názvem GAME LIFE powered by HP Pavilion.
Oblast počítačové zábavy a herní platformy naleznou návštěvníci Digitexu 2007 nově ve třech pavilonech – D, F a X

Již nyní, více než měsíc před konáním veletrhu, je znám konkrétní obsah. Těšit se můžeme na vývojářská studia, nejnovější hry, nejvýkonnější herní hardware a interaktivní setkání herní komunity v prostředí samostatného pavilonu X v rámci diskusního a prezentačního projektu na téma vývoje her a budoucí vize digitální zábavy. V centru pozornosti zde bude především více než desítka tuzemských i zahraničních vývojářských firem a studií z oblasti počítačové zábavy, které budou kromě prezentací svých projektů též lákat do svých řad nové talenty.

Herní technologie jsou zastoupeny na DIGITEXu také v pavilonu F a především v herním pavilonu D, kde na návštěvníka čekají nejen expozice herně zaměřených vystavovatelů, ale kde tradičně proběhne velké finále Mistrovství ČR v počítačových hrách. DIGITEX tak pokrývá nabídku od stánků s hrami až po poutavou přehlídku všech tří herních konzolových platforem.

Game Life v pavilonu X koncentruje vývojáře a herní nadšence

O tom, že oblast herního průmyslu a počítačové zábavy může mít na DIGITEXu i svou seriózní podobu svědčí letošní odborná část programu prezentací Game Life, určená v prvních dvou dnech zejména začínajícím i zkušeným herním vývojářům, odborníkům a akreditovaným novinářům. Od čtvrtka potom poběží programová šňůra „Enjoy the game“ zaměřená na „modaře“, fanoušky a další hráčskou veřejnost. Projekt, jež měl svého předchůdce v loňském DIGITEX Developer Pointu se tak letos představí v rozšířené a inovované podobě. Chybět zde nebudou ani veřejně dostupná herní stanoviště s ukázkami herních novinek a prostřednictvím firmy JRC i prodej her, které budou taháky vánočního trhu.

Hlavním partnerem projektu je společnost Hewlett-Packard, která pro herní nadšence připravila špičkové počítače pro domácí zábavu řady HP Pavilion. Hewlett-Packard se rozhodla využít účasti na loňském veletrhu DIGITEX k uvedení zcela nové řady notebooků HP Pavilion určených pro domácí multimediální zábavu. "Veletrh zcela splnil naše očekávání," řekl marketingový ředitel divize osobních počítačů, Petr Trešl a dále dodal: "Díky účasti na veletrhu se nám podařilo hned po uvedení vyvolat velký zájem u cílové skupiny, pro kterou byla nová řada notebooků určena. Kromě samotné účasti velmi pozitivně hodnotím také publicitu v médiích, kterou naše účast na DIGITEXu vyvolala. Proto jsme se i pro uvedení další nové řady, tentokrát osobních počítačů HP Pavilion, rozhodli opět spojit s veletrhem DIGITEX 2007. Vzhledem k cílové skupině, kterou chceme s těmito počítači pro domácí zábavu oslovit, jsme se tentokrát rozhodli stát se partnerem projektu Game Life.“

Více než desítka studií naplní pavilon X brněnského Výstaviště a prostřednictvím přímých jednání i živých presentací v sále pro stovku posluchačů osloví tuzemské počítačové nadšence. Plánovány jsou nejen ukázky vývojářských nástrojů, rozpracovaných i hotových projektů, ale též předávání zkušeností, odborné diskuse a nabídky zajímavých pracovních příležitostí a to jak z oblasti PC, tak i mobilních platforem. Svou účast již přislíbili tvůrci postapokalyptického RPG Bezzemí One eyed child, tým Cybersphere či Sgames - tvůrci arkádového simulátoru aiR Captains, který zde bude kompletně představen. Své novinky ukáží Nextcorp software, jež loni zaujal svými Dostihy 3000 Deluxe. Dále se můžme těšit na vývojáře z 7thSquad Team, jež představí engine Panther3D a herní projekt code-name “Shadows of Death”. Chybět nebude ani Lifesaver idea group či vývojáři mobilních, flashových i počítačových her z Handjoy. Účast formou přednášek přislíbila i Vision sfera a SleepTeam Labs. Největším lákadlem pak budou zřejmě prezentace všech tří studií patřících pod IDEA Games, tedy Bohemia Interactive (Armed Assault či Operation Flashpoint), Black Element Software (Alpha Prime) a ALTAR games (UFO: Afterlight).

Třešničkou na dortu pak může být ukázka virtuálního světa Second Life. „Second Life je online internetová aplikace, která přiláká téměř milion nových uživatelů měsíčně. Oproti jiným virtuálním světům je Second Life ekonomicky svázán s realným světem a peníze v něm získané je možné směnit na reálné. V Second Life je každý měsíc utracena více než 1 miliarda přepočtených českých korun. Již i v České republice existuje řada lidí, kteří využívají Second Life nejen pro zábavu a sektávání s přáteli, ale i jako regulérní zdroj své obživy. Seznámení se Second Life, představení možností výdělku pro virtuální obyvatele i výčet možností využití Second Life ve firemním sektoru bude tématem naší přednášky, “ říká Martin Dvořák ze společnosti BENETA.cz, která je českým expertem na tento virtuální svět.

Hlavním partnerem projektu Game Life za obor hardware je Hewlett-Packard. Dalšími partnery jsou komunitní server českých vývojářů Českéhry.cz, největší český server on-line hraní GamePark, informační server o herních novinkách Hratelně.cz, internetový magazín o počítačových hrách Doupě a nezávislá asociace herních vývojářů IDEA games.

Za High-Definition zábavou do pavilonu F

Největším vystavovatelem pavilonu F bude společnost Sony, která vám položí otázku „How HD are you?“. Uvidíte kompletní portfolio novinek počínaje nejmenší a nejlehčí HD kamerou na světě až po konzole Sony Playstation 3, která díky Blu-Ray mechanice, HD rozlišení 1080p, bluetooth, wifi a ethernet rozhraní a 60GB disku může sloužit jako špičkové centrum domácí zábavy. Kdo má v oblibě víceúčelovost, ten by neměl vynechat expozici Fujitsu Siemens Computers, kde najde nejen počítače pro herní nadšence, ale také koncept HTPC (Home Theatre PC), který zde Fujitsu Siemens Computers představí modelem z řady Scaleo EV.

Pavilon D obsadí finále Mistrovství ČR v počítačových hrách

Stejně jako v minulých letech bude brněnské Výstaviště hostit i tradiční finále Mistrovství ČR v počítačových hrách – InvexCup 2007. Pořadatelská společnost Progamers zde na zhruba 2.500m2 nabídne atraktivní zápasy nejlepších týmů i jednotlivců v celkem 8 soutěžních hrách. Akční tituly budou zastoupeny prostřednitvím týmových Counter-Strike, Counter-Strike: Source a Call of Duty2. Strategické pak v podobě Warcraft 3, Warcraft 3: Dota a BroodWar. Chybět nebudou ani hry sportovní a to hokejováNHL 07 a fotbalová FIFA 07. Diváci se mohou těšit na promítání zajímavých zápasů na plátně či na soutěže na pódiu s Jirkou Formanem. Připraveno zde bude celkem 200 herních počítačů a taktéž konzole Microsoft Xbox 360 a Nintendo Wii.

Hned na úvod pavilonu D dále nalezneme expozici distributora US – ACTION,jež zde bude nabízet novinky z oblasti herních titulů a taktéž společnost CONQUEST entertainment, opět především s atraktivními konzolemi Nintendo Wii.

Diskuze (1) Další článek: Intel vzhlíží ke 45nm výrobnímu procesu

Témata článku: Hardware, Software, Nintendo wii herní konzole, Nadšenec, Second, Nintendo Wii, Warcraft, Herní řada, Ideo, Idea, Second Life, Life, Wii U, Zábava, Strike, Game, Herní počítač, Counter, Games, Warcraft 3, Counter Strike


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky