O2 se připojilo ke Koalici pro digitální vysílání

30. července 2007
Sony: svěží vítr do série VAIO SZ
O2 se připojilo ke Koalici pro digitální vysílání

25.7.2007. Společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s. se jako další významný partner a jako přední telekomunikační operátor v České republice připojila ke Koalici pro digitální vysílání, která má zájem na urychleném řešení stavu digitálního televizního vysílání v zemi a jeho rozvoji. Hlavním iniciátorem vzniku koalice je Národní koordinační skupina pro digitalizaci. Telefónica O2 Czech Republic již dlouhodobě podporuje digitalizaci v České republice a vždy byla jedním s hlavních propagátorů nových možností, které digitalizace přináší, jako je využívání MHP (Multimedia Home Platform) aplikací apod.

Stanislav Kůra, výkonný ředitel pro strategii a rozvoj produktů dodává: " Považujeme za přirozené připojit se ke koalici, která může napomoci uvedení nejmodernějších technologií a služeb do komerčního provozu také v České republice již v brzké době. O2 plně podporuje myšlenku na zpřístupnění všech výhod digitálního vysílání co největšímu množství diváků a další rozvoj programové nabídky a přístupu dalších televizních operátorů."

Telefónica O2 Czech Republic nabídla od 2. července 2007 jako první společnost u nás plošné vysílání programu České televize v kvalitě High Definition (HD). To je možné přijímat jak pomocí digitální televize O2TV, tak i díky digitálnímu pozemnímu vysílání (DVB-T) v Praze a Brně.

O2 již nabízí v HD kvalitě program České televize (ČT1), která se na vývoji a implementaci vysílání ve vysoké kvalitě také podílí. V HD kvalitě je přenášeno kompletní programové schéma, přičemž obsah je na vyšší kvalitu konvertován moderní nahrávací technikou s HD technologií.

Váš názor Další článek: Sony: svěží vítr do série VAIO SZ

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Digitální televize, Czech Republic, Česká televize i vysílání, Česká televize vysílání, Česká televize, DVB-T, Vysílání, Televize O2

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší