O2 pokrývá Česko nejrychlejším mobilním internetem

O2 pokrývá Česko nejrychlejším mobilním internetem

O2 pokračuje s pokrýváním České republiky nejrychlejšími mobilními sítěmi. Do druhého pololetí roku 2014 se výrazně rozšíří pokrytí 4G LTE v Praze a v Brně, na přelomu roku pak budou obě největší česká města pokryta téměř celá, a to včetně svého okolí.

Do konce roku se rychlý mobilní internet od O2 dostane také do dalších regionů České republiky. "Naše Chytrá síť pokrývá Českou republiku nejmodernějšími technologiemi," říká Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb O2. "Na vybraných místech posilujeme naši 3G síť na standard HSPA+, který podporuje rychlost stahování až 42 Mb/s. A síť 4G LTE od O2 již nyní nabízí rychlost stahování až 75 Mb/s - s tím, že v určitých lokalitách síť dále posílíme tak, aby bylo možné stahování rychlostí až 110 Mb/s."

Klepněte pro větší obrázek

Do konce roku plánuje O2 pokrýt vysokorychlostním internetem celkem 90 % obyvatel Česka. Této šíře pokrytí lze dosáhnout díky dohodě o sdílení sítí, na jejímž základě budou zákazníci O2 na západě republiky využívat k připojení vysílače operátora T-Mobile. Oba operátoři přitom budou využívat svou vlastní síťovou infrastrukturu a udrží si zcela nezávislou obchodní strategii. I nadále si tedy budou konkurovat v kvalitě a nabídce služeb i v rychlosti sítě.

Zvyšujeme rychlost ve všech tarifech

Nejrychlejší mobilní internet 4G LTE je i nadále součástí všech tarifů pro mobilní připojení od O2, neplatí se za něj tedy nic navíc. Aby mohli zákazníci využívat nové technologie naplno, od 1. 5. se zvyšuje ve všech datových tarifech rychlost připojení následujícím způsobem:

Klepněte pro větší obrázek

Zvýšení rychlosti se vztahuje na tarify určené pro mobilní telefony i pro tablety a notebooky a týká se jak zákazníků z řad domácností, tak podnikatelů a firem.

Pro využití služeb sítě 4G LTE je potřeba používat zařízení a SIM kartu, která 4G LTE podporuje. Zda zrovna vaše zařízení LTE podporuje a jaký typ karty používáte, to lze ověřit vyťukáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Více o nejrychlejším mobilním internetu 4G LTE naleznete ZDE.

Dodavatelem technologií budou Nokia a Huawei

Dodavatelem technologií pro LTE síť od O2 bude společnost Nokia, která zajistí výstavbu sítě 4G LTE od O2 mimo území Prahy a Brna. "Vybrali jsme si dodavatele s dlouhou tradicí, který je schopný pro nás zajistit špičkové technologie za atraktivních podmínek," říká Petr Slováček, ředitel divize Provoz operátora O2.

"Jsme rádi, že nyní i v České republice budou moci zákazníci komunikovat přes technologicky nejvyspělejší síť 4. generace od tradičního evropského dodavatele mobilních radiových sítí," dodává Aleš Voženílek, generální ředitel zastoupení společnosti Nokia v České a Slovenské republice.

Technologie pro 4G LTE síť O2 v Praze a v Brně již dodává společnost Huawei.

Témata článku: 4G Lte, Mobilní data, Dodavatel technologií, Mobilní telefony huawei

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 186

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

19.  10.  2017 | David Polesný | 22

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 158

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

** Mozek se nechá snadno ošálit, a to mnoha způsoby ** Podívejte se na několik nejlepších optických iluzí ** Iluze dokazují, že vnímání reality může být značně zkreslené

16.  10.  2017 | Vojtěch Malý


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji