O2 partnerem festivalu Divadlo evropských regionů

31.5.2007¨- Společnost Telefónica O2 Czech Republic spojila své jméno s letošním festivalem Divadlo evropských regionů. Jako generální partner umožní souborům z České republiky i ze zahraničí, aby svým divákům nabídly klasické i současné inscenace z celého světa.
O2 partnerem festivalu Divadlo evropských regionů

Festival Divadlo evropských regionů, který se koná letos již po třinácté, si za dobu své existence získal respekt nejen mezi kulturními nadšenci a divadelními kritiky, ale stal se oblíbenou záležitostí i mezi laickou veřejností. V roce 2007 se tak odehraje přes 200 představení, která divákům nabídnou hry souborů z celkem 14 zemí. Projektu se účastní 25 divadel z deseti měst České republiky, které pro diváky připravily 37 různých her. Mezi nejznámější soubory patří například pražské Divadlo Ungelt a Studio Ypsilon, brněnská Husa na provázku nebo ostravské Divadlo loutek, které představí mimořádně úspěšnou inscenaci Z deníku Ostravaka. Kromě nich se na podiích objeví i několik zahraničních divadel, například soubory z Izraele, Ruska, Itálie, Rumunska či Slovenska. Chybět pochopitelně nebude ani hradecké Klicperovo divadlo, které je spolu s Ministerstvem kultury ČR, hradeckým Divadlem Drak a Volným sdružením východočeských divadelníků hlavním pořadatelem akce.

"Podpora kultury byla vždy jednou z našich priorit a festival Divadlo evropských regionů pro nás představuje mimořádně vhodnou příležitost, jak tento záměr realizovat nejen v Praze, ale i v dalších regionech," komentuje partnerství s projektem Tomáš Dufek, manažer pro sponzoring a interaktivní partnerství společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Podporou festivalu navazuje společnost na cílený rozvoj kulturních projektů v regionech. Kromě toho, že vystupuje v roli generálního partnera celé akce je totiž také partnerem pořádajícího Klicperova divadla. O2 s regionálními institucemi spolupracuje dlouhodobě, významná je například podpora divadel v Plzni nebo Ostravě. Kromě nich je také partnerem hudebního festivalu Struny podzimu a dalších kulturních akcí, které se v České republice v průběhu roku odehrávají.

Festival, který je desetidenním vyvrcholením závěru divadelní sezóny, se odehraje od 21.do 30. června 2007. Letošní ročník bude zahájen inscenací Velký inkvizitor v režii legendy světového divadla Petera Brooka. Kvalitní herecké obsazení všech her slibuje návštěvníkům hluboký kulturní zážitek, na který je společnost O2 tímto zve.

Témata článku: Drak, Draka, Festival, Podium, Region, Partnerství, Významná role, Legenda, Evropský partner, Evropská záležitost

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí