NX zlepšuje kvalitu vozidel Opel

80 inženýrů společnosti Opel používá aplikaci NX Scenario v běžném konstrukčním procesu – společnost se tak přiblížila k úplné digitalizaci vývoje vozidla. Společnost Opel chtěla urychlit konstrukční proces pomocí přesných a včasných dat. Tradiční způsob analýzy s pomocí specialistů byl příliš omezen.
NX zlepšuje kvalitu vozidel Opel

Opel je značka, která má v Evropě dlouhou tradici. Byla založena v roce 1862 pro hromadnou výrobu šicích strojů. V dnešní době se věnuje vývoji a výrobě osobních automobilů a dodávek, které určují trendy a prodávají se po celém světě. Vozidla značky Opel jsou „tahouny“ automobilového odvětví v oblasti komfortu a ochrany životního prostředí. Opel Signum 2.2 DIRECT byl vyhlášen nejekologičtějším autem s benzínovým pohonem a nový Opel Astra, u kterého bylo nutno vzhledem k poptávce zvýšit výrobu, je považován za auto třídy „compact“ s nejméně klesající hodnotou.

Aby Opel dosáhl těchto vynikajících úspěchů, opírá se o digitální vývoj produktu a v dlouhodobém časovém horizontu se zaměřil na jeho úplné využití. Což by umožňovalo před začátkem výroby vytvořit pouze jeden prototyp. Podle Dr. Markuse Merkela a Rolanda Hierolda z oddělení Informačních systémů a služeb Mezinárodního Centra Technického Vývoje společnosti Adam Opel se značka Opel k tomuto cíli značně přiblížila. Společnost Opel nejdříve integrovala konstrukční a výrobní aplikace. Nyní se firma pomocí NX a NX digitálních simulací snaží o propojení návrhu a analýz pro vyšší výkon a efektivitu konstrukčních návrhů.

V současné době přibližně 80 konstruktérů využívá systémy NX Scenario – Structures a NX Scenario – Motion při běžné konstrukční činnosti. Těm byla v rámci školení předvedena síla NX Scenario modulů. Školení se osvědčilo, zajistilo zvýšení celkové produktivity, odstranilo hranice mezi konstruktérem a analytikem a pomohlo usměrnit požadované změny v pracovním procesu. Nástroje NX Scenario v kombinaci s NX konstrukčním systémem skýtají konstruktérům komplexní řešení umožňující vyhodnocení kvality konstrukčního návrhu v průběhu vývoje a přímo na jejich pracovišti.

Předzpracování, vyřešení problému a závěrečné úpravy zaberou zpravidla méně než jeden den. Jelikož se jedná o způsob, který je rychlejší než způsob předchozí, kdy byly analýzy prováděný pouze specialisty, lze nyní v ušetřeném čase vyhodnotit více konstrukčních alternativ a najít opravdu nejlepší řešení. Teamcenter se stará o správu dat a o přesné monitorování jejich vícenásobného zpracování.

Váš názor Další článek: Lexar JumpDrive Lighting s kapacitou 4 GB

Témata článku: Compact, Adama, Adam, Astra, Současný prototyp, Pohon, Přesná hodnota, Astro, Roland, Vývoj automobilu, Opel


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky