Nový zdroj informací o Green (nejen) IT

Nový zdroj informací o Green (nejen) IT

Sekci věnovanou vztahu ekologie a informačních technologií otevřela společnost Fujitsu Siemens Computers (FSC) na svém webu. Na adrese http://blog.fujitsu-siemens.cz návštěvníci najdou původní články na aktuální témata, která hýbou nejen světem IT, i odkazy na zajímavé články na internetu včetně krátkých anotací v češtině, a také kalendář zajímavých akcí.

„Každý špás něco stojí; a platí to i pro provoz výpočetní techniky,“ říká Tomáš Rutrle. generální ředitel Fujitsu Siemens Computers v České republice. Ekoblogosféra vznikla z jeho podnětu v reakci na výsledné zprávy z internetového průzkumu pořádaného FSC v závěru loňského roku. „Doufám, že se dostaneme mezi oblíbené položky v prohlížeči všech, koho zajímá dění na pomezí informačních technologií a ekologie,“dodal

Projekt Ekoblogosféry začíná s několika články Tomáše Rutrleho a s jedním zajímavým příspěvkem Petra Koubského. „A samozřejmě se závěrečnou zprávou o našem průzkumu ekologického chování firem. Jeho výsledky určitě stojí za pozornost,“ připomíná Tomáš Rutrle.

Z odpovědí top manažerů, kteří se na konci loňského roku zúčastnili průzkumu společnosti Fujitsu Siemens Computers je zřejmé, že si uvědomují, že ekologické chování firem se stává klíčovou součástí celkové společenské odpovědnosti firem. Zároveň ale často mají pocit, že chybí zdroje informací a prostor k diskusi na téma ekologie v IT. Právě tuto mezeru má Ekoblogosféra zaplnit.

„Informační technologie jsou zatím vnímány jako něco automaticky ekologického. Jistě, je lepší poslat mail než poslat dopis nebo dokonce podřízeného osobně. Ale ještě lepší je ušetřit na deseti milionech mailů tunu oxidu uhličitého. Většina manažerů netuší, že to jde,“ vysvětluje Tomáš Rutrle.

Ekoblogosféra nebude prostorem pro agitaci k nákupu úsporných počítačů. „Chtěl bych spíš otvírat nová zajímavá témata. A doufám, že ještě zajímavější než samotné články budou následné diskuse návštěvníků,“ vysvětluje Tomáš Rutrle.

 

Váš názor Další článek: Nové Živě.cz už za pouhých deset hodin

Témata článku: Microsoft, Meta, Oxid, Oxid uhličitý, Purple, Anotace, Generator, Single

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší