Nový zásuvný modul do Photoshopu pro Google 3D Warehouse

San Jose, USA, 31. dubna 2007 - Společnosti Adobe a Google dnes ohlásily uvedení zásuvného modulu do Photoshopu Extended pro Google 3D Warehouse na trh.
Nový zásuvný modul do Photoshopu pro Google 3D Warehouse

Modul umožňuje uživatelům využít výkonnou sadu nástrojů v programu Adobe Photoshop CS3 Extended k úpravám 3D obsahu. S tímto zásuvným modulem si budou moci uživatelé přímo z prostředí programu Photoshop CS3 Extended vyhledat a stáhnout bezplatný 3D obsah ze služby Google 3D Warehouse, bezplatného online úložiště pro 3D modely a obsah. 3D obsah pak mohou umístit, manipulovat s ním a používat ho v kompozicích s novými 3D nástroji v programu Photoshop CS3 Extended.

„S novým zásuvným modulem se uživatelé programu Photoshop CS3 Extended mohou zapojit do komunity uživatelů služby 3D Warehouse, což jim umožní vyhledávat, ukládat a sdílet tisíce 3D modelů a dalšího obsahu,“ řekl Mark Limber, manažer produktu u společnosti Google. „Úložiště služby Google 3D Warehouse v kombinaci s programem Photoshop CS3 Extended umožní tvůrcům, architektům, výrobcům i ostatním uživatelům najít přesně to, co potřebují k oživení svých virtuálních světů a koncepčních návrhů.“

Google 3D Warehouse je bezplatná služba společnosti Google, umožňující komukoliv vyhledávat a stahovat 3D modely a obsah přes standardní webový prohlížeč a nyní s tímto zásuvným modulem i ve Photoshopu CS3 Extended. Uživatelé mohou také předkládat své vlastní modely, které chtějí sdílet s komunitou uživatelů, pomocí jejich odeslání do 3D Warehouse z programu Google SketchUp. Modely obsahují vše potřebné pro 3D svět: budovy, domy, mosty, sochy, plastiky, auta, lidi, domácí zvířata a mnoho dalšího. Pokud má model své místo na světě, jako například budova v New Yorku, je také možné ho stáhnout a prohlížet v programu Google Earth.

Zásuvný modul po stažení otevírá dialogové okno, které se přes internet připojí přímo ke službě Google 3D Warehouse. Uživatelé mohou procházet a prohledávat obsah ve 3D Warehouse a stahovat a ukládat si vybrané položky na svůj pevný disk. Stažené modely se uloží ve formátu COLLADA. Program Photoshop CS3 Extended s podporou pro standardní používané 3D formáty, včetně formátu COLLADA, otevírá 3D modely jako 3D vrstvy. Uživatelé pak mají přístup k texturám aplikovaným na povrchy modelu, mohou je vylepšit ve Photoshopu CS3 Extended s jeho širokým výběrem nástrojů pro úpravy a malování, a pak je uložit nebo zakomponovat do 2D obrazu.

„Naše spolupráce se společností Google přináší 3D obsah přímo do prostředí Photoshopu CS3 Extended, což umožňuje efektivnější úpravy a obohacení celého procesu vizualizace,“ řekl Kevin Connor, hlavní ředitel pro řízení profesionálních produktů pro digitální zpracování obrazu u Adobe. „Photoshop CS3 Extended byl vyvinut tak, aby pomohl profesionálům posunout možnosti digitálního zpracování obrazu a snadněji realizovat jejich představy ve 3D. Je skvělé vidět, jak Google od počátku podporuje Photoshop CS3 Extended a sledovat pokrok v pracovních postupech 3D designu.“

Photoshop CS3 Extended software, ohlášený v březnu 2007, je zcela nová verze Photoshopu, pomáhající profesionálům objevit nové rozměry v digitálním zpracování obrazu s využitím všech možností ve Photoshopu CS3 plus převratných nástrojů pro 3D, pohyblivé grafiky a měření a analýzu obrazu.

Zásuvný modul do Photoshopu Extended pro Google 3D Warehouse je dostupný k bezplatnému stažení z webových stránek Adobe Labs. Zásuvný modul Macintosh je dostupný již nyní, pro Windows bude dostupný 1. června. Photoshop CS3 Extended je k dispozici přes autorizované prodejce Adobe a v online obchodu Adobe.

Váš názor | Aktuálně: MacBook Pro s nejvýkonnější grafikou

Témata článku: Google, Model, Obsah, Photoshop, Sketchup, Google Sketchup, Nové úložiště, Model S, Online úložiště

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší