Nový VoIP telefon ZyXEL P-2000W_v2

Praha, 20. prosince 2005 – ZyXEL Communications (TSE:2391), přední světový výrobce řešení v oblasti vysokorychlostního přístupu na internet a síťových řešení představuje nový bezdrátový VoIP telefon ZyXEL P-2000W_v2. Telefon vychází z osvědčených zkušeností, které ZyXEL získal od dlouhodobých uživatelů využívajících populárního VoIP telefonu ZyXEL P-2000W. P-2000W_v2 podporuje bezdrátový standard 802.11b a je kompatibilní se všemi přístupovými body standardu 802.11b/g.
Nový VoIP telefon ZyXEL P-2000W_v2

Nový telefon byl navržen zejména pro domácí a kancelářské využití. Oproti běžnému IP telefonování, na který jsou uživatelé zvyklí, umožňuje mobilní VoIP telefon P-2000W_v2 volný pohyb uživatele v dosahu Wi-Fi sítě. Telefon podporuje 64/128 bitové WEP kódování, automatické vyhledávání sítě, nastavení profilů pro jednotlivé sítě a zabezpečené HTTP Auto-Provisioning pro snadné přihlášení do sítě.

 

Přenos hlasu je u ZyXEL P-2000W_v2 založený na otevřeném protokolu standardu SIP v2 (Session Initiation Protocol verze 2, RFC 3261), který spolupracuje se všemi SIP servery, IP-PBX a dalšími klientskými zařízeními.

 

Bezdrátový telefon má praktické dobíjení přes USB port, což ocení mobilní uživatelé hlavně na cestách. Díky těmto přednostem, malé velikosti a snadné manipulaci, lze IP telefon P-2000W_v2 využívat podobně jako mobilní telefon na veřejných místech v kavárnách, na letištích a v prostředí, kde je v dosahu signál založený na standardu 802.11.

 

Vysoká kvalita hlasu s minimálním zatížením linky

 

P-2000W_v2 podporuje vlastnosti, které umožňují rozšířené služby QoS (Quality of Service) jako je ToS (Type of Service). Služba ToS umožňuje IP bráně nebo jinému centralizovanému zařízení, ke kterému je P-2000W_v2 připojen, identifikovat a upřednostňovat přenos hlasu před datovým přenosem. S podporou technologie hlasové komprese G.711 a G.729 P-2000W_v2 účinně redukuje spotřebu datového pásma.

 

Přímé IP-to-IP volání a podpora modu Ad-hoc Intercom

 

Nastavením vzdálených IP adres v integrovaném telefonním adresáři mohou uživatelé využít výhod přímého IP-to-IP hovoru, pokud se v dosahu nenachází žádný pokročilý SIP proxy server. P-2000W_v2 rovněž umožňuje zřídit ad-hoc síť (počítač-počítač bez využití přístupového bodu), tato možnost umožňuje uživatelům využít sluchátko jako bezdrátový intercom.

 

O společnosti ZyXEL

ZyXEL je největším světovým poskytovatelem DSL routerů (Gartner, červenec 2004). Jakožto specializovaná firma v oblasti širokopásmového přístupu na Internet a komplexních síťových řešení, integruje ZyXEL do své produktové nabídky technologie WAN, LAN, xDSL, firewall, wireless LAN, VoIP a routery.

Společnost má za partnery klíčové telekomunikační operátory a poskytovatele internetu a prostřednictvím rozsáhlého celosvětového partnerského kanálu přináší řešení pro připojení společností a zákazníků. Mezi její telekomunikační partnery patří Deutsche Telecom, Telefonica, Swisscom, Český Telecom, Contactel, GTS, Nextra, Tiscali a řada dalších.

Hlavním cílem společnosti ZyXEL je přinášet zákazníkům technologické inovace, vysokou kvalitu, spolehlivost a snadnou ovladatelnost, jakou očekávají od špičkové společnosti. ZyXEL je vedoucí světovou společností ve svém oboru a předním technologickým a produktovým inovátorem. Společnost ročně investuje přibližně 5% svého obratu do vývoje a výzkumu.

Centrála společnosti ZyXEL leží na Tchajwanu a její produkty jsou nabízeny ve více než 150 zemích pěti kontinentů.

České zastoupení společnosti ZyXEL bylo otevřeno v roce 2004 a nese zodpovědnost za trhy v České republice, Slovenské republice a v Polsku. Rozhodnutí otevřít kancelář společnosti ZyXEL v České republice je logickým krokem rozvoje společnosti a odpovědí na vzrůstající poptávku po řešeních s přidanou hodnotou a produktech společnosti ZyXEL.

Pro další informace o společnosti a jejich produktech, prosíme, navštivte internetové stránky www.zyxel.com nebo www.zyxel.cz.

Váš názor Další článek: Microsoft vydá oficiální záplatu na problém s WMF až 10. ledna

Témata článku: Internet, Dosah, Vysoký dosah, Zyxel, Intercom, Automatické dobíjení, Sip, Telefonica

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší