Nový účinný chladič dvoujádrových procesorů ASUS Silent Square

22. listopadu 2005
Windows Vista betaverze 2 nebude
Oboustranné žebrování a dynamické řízení rychlosti ventilátoru přinášejí velkou plochu pro tepelnou výměnu a tiché chlazení.
Nový účinný chladič dvoujádrových procesorů ASUS Silent Square

Praha; 22. listopadu, 2005 – Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS) dnes představila chladič procesorů nazvaný „Silent Square“, který využívá inovativní prvky včetně oboustranného žebrování, dynamického řízení rychlosti ventilátoru a pěti měděných tepelných trubic (heat pipe). To přináší tiché a vysoce účinné řešení rozptylování tepla pro dvoujádrové procesory Intel® Pentium® D a AMD® Athlon™ X2.

Silent Square podporuje také procesory Intel Pentium® 4 LGA775 a Socket 478 i procesory AMD Athon™ 64 a Athlon 64-FX, a poskytuje tak uživatelům efektivní řešení problému chlazení pro nejvýkonnější počítače.

„Se Silent Square už uživatelé nemusejí utrácet peníze za nový ventilátor, když vymění procesor,“ uvedl Steven Chou, ředitel ASUS Thermal Solution Business. „Některé nové technologie, umožňující tichý provoz a rychlé chlazení, dělají
z toto nového chladiče ideální podporu pro dvoujádrové procesory.“

Rychlý rozptyl tepla – oboustranné žebrování a pět měděných tepelných trubic
Silent Square využívá konstrukci s oboustranným žebrováním, která obsahuje „zvlněná“ žebra po obou stranách chladiče, což přináší větší plochu pro tepelnou výměnu. Pět měděných tepelných trubic, které jsou účinnými vodiči tepla, odvádí teplo vytvářené procesorem na žebra chladiče, což udržuje teplotu procesoru na optimální úrovni pro vysoký výkon a stabilní provoz systému.

Podporuje až 130W procesor při 18 dBA
Pomocí impulzního řízení (PWM) upravuje Silent Square automaticky rychlost ventilátoru podle teploty procesoru a zajišťuje chlazení procesoru při maximálně tichém provozu 18dBA.

Ochrana modulu regulace napětí
Ochrana modulu regulace napětí uvnitř chladiče směruje proud vzduchu z 9cm ventilátoru na moduly regulace napětí (VRM) poblíž procesoru, které jsou velmi důležité pro jeho funkci a celkovou stabilitu systému. Tato jedinečná konstrukce účinně snižuje teplotu VRM o 10–15 °C.

Instalace ve 3 krocích
Použitý patentovaný upevňovací modul je vyroben speciálně tak, aby byla umožněna snadná instalace chladiče ve 3 jednoduchých krocích bez vyjímání základní desky ze systému nebo paměťových modulů z desky a bez ohledu na typ procesoru:

1. Umístěte upevňovací modul na základní desku
2. Umístěte chladič nad procesor.
3. Zajistěte chladič pružinovou svorkou

O společnosti ASUS
ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) je přední dodavatel řešení pro počítače, komunikace a spotřebitele. Jeho portfolio produktů obsahuje notebooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, informační zařízení, stolní PC, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Se svojí prvotřídní výzkumnou a vývojovou základnou, kancelářemi a pobočkami rozmístěnými ve všech koutech světa přináší ASUSTeK inovativní řešení spotřebitelům, podnikům a OEM/ODM zákazníkům. Společnost má dlouhodobě vedoucí postavení na trhu základních desek a grafických karet a patří do desítky celosvětově nejvýznamnějších hráčů v oblasti notebooků, optických mechanik, širokopásmových modemů a rozsáhlé palety dalších produktů.

Témata článku: Stabilní teplota, Rychlý krok, Tichý provoz, Heat, Pipa, Thermal, Chladič

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje