Nový trend v elektroobchodě: zákazníci si přejí navigace pro venkovní aktivity

Nový trend v elektroobchodě: zákazníci si přejí navigace pro venkovní aktivity

Společnost Electro World, největší elektroobchod u nás, vítěz ankety „Obchodník roku elektro“ pro rok 2007, představila nové typy GPS přijímačů určených pro venkovní aktivity.

Na základě poptávky zákazníků v maloobchodě rozšiřuje společnost Electro World sortiment o nové typy GPS přijímačů určených pro venkovní aktivity (outdoor), včetně typů vybavených navigačními a autonavigačními funkcemi.

„Nárůst zájmu zákazníků registrujeme u outdoorových variant GPS přijímačů, zejména u typů navigací pro motorkáře a turisty. Od tradičních a běžně používaných autonavigací do aut se liší zejména svou vyšší mechanickou odolností, odolností proti vodě, proti pádům a s vlastnostmi usnadňujícími jejich ovládání v náročných podmínkách, nebo například rukavicích,“ říká k novému trendu generální ředitel společnosti Electro World Jiří Klíčník.

Společnost Electro World zařadila do svého sortimentu nové modely GPS přijímačů určených pro outdoorové aktivity a motorkáře. Jedná se o GPS přijímače eTrex společnosti Garmin.


„O tyto kategorie GPS přijímačů je stále větší zájem. Zatímco tradiční GPS přijímače s funkcí autonavigace tvoří základní pilíř naší nabídky, na trhu existuje také velká skupina aktivních zákazníků a profesionálů, kteří navigaci potřebují používat také v terénu, a mít ji stále u sebe,“ vysvětluje Jiří Klíčník a pokračuje: „Autonavigace ovšem nejsou odolné mechanickému namáhání nebo vodě, jejich energetická spotřeba je příliš vysoká a displeje příliš rozměrné. Naše nabídka outdoorových navigací a navigací pro motorkáře je určena pro aktivní lidi a profesionály, kteří se pohybují na vodě, ve vzduchu, na horách nebo v terénu.

V nabídce společnosti Electro World najdou zákazníci outdoorové navigace typu Garmin eTrex v cenách od 3999 korun za jednoduché turistické modely až do 14999 korun za špičkově vybavené modely. Zákazníci si mohou vybrat z jednoduchých typů pro běžnou turistiku až po navigace s 30minutovou odolností proti ponoření do metrové hloubky, vybavené elektronickým kompasem a barometrickým výškoměrem, pracující při teplotách od -15 do +70 stupňů a s výdrží na baterie až 36 hodin, funkcemi progeocaching, zvukovými upozorněními před odbočkami nebo dosažením vytyčených bodů apod.

K GPS přijímačům lze pořídit podrobné turistické mapy a automapy České republiky, případně dalších států Evropy.

Témata článku: Ankety, Electro, Elektra, World, Auto GPS, GPS Garmin, GPS mapy, GPS navigace, GPS navigace Garmin, Nový typ, Jednoduchý typ, Náročný profesionál, Vysoká odolnost, Vybavený model

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?