Nový trend v elektroobchodě: zákazníci si přejí navigace pro venkovní aktivity

Nový trend v elektroobchodě: zákazníci si přejí navigace pro venkovní aktivity

Společnost Electro World, největší elektroobchod u nás, vítěz ankety „Obchodník roku elektro“ pro rok 2007, představila nové typy GPS přijímačů určených pro venkovní aktivity.

Na základě poptávky zákazníků v maloobchodě rozšiřuje společnost Electro World sortiment o nové typy GPS přijímačů určených pro venkovní aktivity (outdoor), včetně typů vybavených navigačními a autonavigačními funkcemi.

„Nárůst zájmu zákazníků registrujeme u outdoorových variant GPS přijímačů, zejména u typů navigací pro motorkáře a turisty. Od tradičních a běžně používaných autonavigací do aut se liší zejména svou vyšší mechanickou odolností, odolností proti vodě, proti pádům a s vlastnostmi usnadňujícími jejich ovládání v náročných podmínkách, nebo například rukavicích,“ říká k novému trendu generální ředitel společnosti Electro World Jiří Klíčník.

Společnost Electro World zařadila do svého sortimentu nové modely GPS přijímačů určených pro outdoorové aktivity a motorkáře. Jedná se o GPS přijímače eTrex společnosti Garmin.


„O tyto kategorie GPS přijímačů je stále větší zájem. Zatímco tradiční GPS přijímače s funkcí autonavigace tvoří základní pilíř naší nabídky, na trhu existuje také velká skupina aktivních zákazníků a profesionálů, kteří navigaci potřebují používat také v terénu, a mít ji stále u sebe,“ vysvětluje Jiří Klíčník a pokračuje: „Autonavigace ovšem nejsou odolné mechanickému namáhání nebo vodě, jejich energetická spotřeba je příliš vysoká a displeje příliš rozměrné. Naše nabídka outdoorových navigací a navigací pro motorkáře je určena pro aktivní lidi a profesionály, kteří se pohybují na vodě, ve vzduchu, na horách nebo v terénu.

V nabídce společnosti Electro World najdou zákazníci outdoorové navigace typu Garmin eTrex v cenách od 3999 korun za jednoduché turistické modely až do 14999 korun za špičkově vybavené modely. Zákazníci si mohou vybrat z jednoduchých typů pro běžnou turistiku až po navigace s 30minutovou odolností proti ponoření do metrové hloubky, vybavené elektronickým kompasem a barometrickým výškoměrem, pracující při teplotách od -15 do +70 stupňů a s výdrží na baterie až 36 hodin, funkcemi progeocaching, zvukovými upozorněními před odbočkami nebo dosažením vytyčených bodů apod.

K GPS přijímačům lze pořídit podrobné turistické mapy a automapy České republiky, případně dalších států Evropy.

Váš názor Další článek: Samsung představil „zelený“ pevný disk s kapacitou 1 TB

Témata článku: Ankety, GPS navigace, Electro, Auto GPS, GPS navigace Garmin, World, Nový typ, Elektra, GPS Garmin, Jednoduchý typ, GPS mapy, Vybavený model, Vysoká odolnost, Náročný profesionál

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší