Nový Toughbook CF-54 se může pochlubit dvěma světovými „nej“

Nový Toughbook CF-54 se může pochlubit dvěma světovými „nej“

Společnost Panasonic dnes představila svou nejnovější generaci notebooků Panasonic Toughbook CF-54. S vyšším výkonem a nejnovějším operačním systémem Windows 10 Pro notebook Panasonic Toughbook CF-54 mk2 pokračuje v novém definování kategorie středně odolných notebooků.

Tento lehký, tenký a atraktivně vypadající notebook s vysokým výpočetním a grafickým výkonem je ideální pro mobilní podnikové pracovníky, zatímco jeho odolný design, s vysoce flexibilní možností konfigurace a vícenásobné porty jej činí vhodným jak pro oblast výroby, tak pro externí pracovníky. Panasonic Toughbook CF-54 dokáže uspokojit potřeby v oblasti výzkumu a vývoje, diagnostické požadavky automobilového odvětví a profesionálních služeb, požadavky pracovníků technických služeb při údržbě a opravách v terénu, potřeby mobilních pracovníků, jako jsou pojišťovací a finanční poradci, architekti a stavební dozor na staveništi, státní zaměstnanci a pracovníci zajišťující veřejnou bezpečnost.

Klepněte pro větší obrázek

Nová vylepšení

Nejnovější notebook Panasonic Toughbook CF-54 přináší vyšší výkon s nižší spotřebou energie než jeho konkurenti v kategorii s procesorem 6. generace Intel® Core™ i5-6300U vPro™ (3 MB cache, 2,4 GHz až 3,0 GHz s technologií Intel® Turbo Boost). Zlepšený grafický výkon je zajišťován vestavěným procesorem Intel® HD Graphics 520 GPU. Full HD verze zařízení je vybavena profesionální grafickou kartou AMD FirePro™ M5100*1 se zvýšeným grafickým výkonem.

Nejnovější operační systém Windows 10 Pro je již předinstalovaný a nabízí downgrade na Windows 7 Professional s rozšířenou podporou systému Skylake*2.

Nejnovější komunikační funkce jsou zajištěny prostřednictvím Intel® Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN a Bluetooth verze 4.1 třída 1.

„Tato nejnovější verze notebooku Toughbook CF-54 nechává konkurenci v kategorii středně odolných notebooků daleko za sebou. Díky svému vynikajícímu designu, odolnosti, výkonu a flexibilitě je ideální jak pro zaneprázdněného mobilního vedoucího pracovníka, tak pro servisní techniky pracující v náročném pracovním prostředí nebo pro autodílny,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer Panasonic Computer Product Solutions. „Zvýšený grafický výkon je ideální jak pro nástroje virtuální reality, které nastupují do automobilového opravárenského odvětví, tak i pro prezentaci produktů a služeb,“ dodává J. Šplíchal.

Kontrastní a jasné displeje

14” displej je dodáván s rozlišením HD (1366x768), Full HD (1920x1080) nebo Full HD s kapacitním multidotykovým panelem. Přináší zřetelný obraz se zobrazením podrobností, vyžadovaný pracovníky v terénu.

Flexibilní a modulový design

Ve světě, kde se notebooky stávají méně flexibilní z důvodu zmenšování velikosti, je flexibilní a modulový design jednou z největších obchodních výhod společnosti Panasonic. Lze využít volitelný konfigurovatelný slot *1 a podle požadavků zákazníka jej osadit jednotkou DVD, 2. baterií, zásuvkou pro PC kartu, USB nebo čtečkou čipových karet. Navíc je také k dispozici oddělený konfigurovatelný port*1, který lze použít pro 2. post LAN, průmyslový zodolněný port USB, GPS nebo 4. port USB 2.0.

Pro pracovníky v terénu, kteří se neustále přemisťují, je schopnost datového připojení na cestách rovněž důležitou podmínkou. Nejnovější notebook Toughbook CF-54 je dodáván s kompletní sadou rozhraní, včetně standardního síťového portu, konektorů VGA*1 a HDMI pro projektory a displeje, portu True Serial*1 pro připojení ke starším systémům, portů USB 3.0 a 2.0*1 a zásuvkou pro kartu SD. Zařízení je dodáváno s dokovacím konektorem pro umístění do vozidla nebo na stůl, volitelnou duální anténou*1 4G LTE*1, bezkontaktní čtečkou čipových karet*3 a čtečkou otisků prstů*3.

Model HD a modely Full HD (s dotykovým displejem nebo bez) jsou dodávány standardně s 256 GB SSD diskem. Pokud je zařízení vybaveno kamerou*1, jedná se o webovou kameru s rozlišením 2 megapixely, jejíž pomocí lze zajistit komunikaci kdekoliv a za jakýchkoliv podmínek. Snadné použití ve tmě zajišťuje podsvícená*1 klávesnice.

Nejlepší v kategorii středně odolných notebooků

Přestože se jedná o středně odolné zařízení, je notebook Toughbook CF-54 nejlépe chráněným notebookem ve své kategorii s pláštěm ze slitiny hořčíku na všech stranách, plnohodnotnou ochranou klávesnice a displeje proti polití a krytem se šestiúhelníkovou texturou, který maximálně chrání při nárazu. Dokáže odolat pádu z výšky až 76 cm. Snadnému použití pomáhá i rukojeť pro přenášení a notebook lze volitelně snadno označit logem společnosti. Díky své robustnosti může být notebook CF-54 namontován do vozidel pomocí montážního příslušenství třetí strany, které bylo schváleno společností Panasonic.

S jedinou baterií dokáže tento notebook pracovat až 11 hodin*4. Tento neúnavný pracovník splňuje požadavky současných zaměstnanců v terénu a je vybaven možností výměny baterie za provozu, což znamená, že jej lze nepřetržitě používat a nemusí se vypínat při výměně baterie. Je možné též použít druhou baterii*1, čímž se doba provozu prodlouží až na 18 hodin*4.

Klid při práci

Na všechny notebooky Toughbook se vztahuje tříletá záruka na veškeré závady hardwaru u systémů, které byly používány k zamýšlenému účelu a pětiletá záruka na náhradní díly se závazkem provedení opravy do 96 hodin. Lze využít i dalších rozšířených služeb včetně: rozšířené záruky (4./5. rok), záruky proti náhodnému poškození, záruky na baterii (3/4/5 let) a záruky na pevný disk.

Cena a dostupnost

Notebook Toughbook CF-54 mk2 bude dodáván (z výroby) od konce března 2016.

 

Toughbook CF-54 mk2 HD model (bez dotykového displeje a 256 GB SSD diskem) od € 1733 / £ 1282 bez DPH.

Toughbook CF-54 mk2 Full HD model (bez dotykového displeje a 256 GB SSD diskem) od € 1888 / £ 1396 bez DPH.

Toughbook CF-54 mk2 Full HD Model (s dotykovým displejem a 256 GB SSD diskem) od € 2343 / £ 1733 bez DPH.

Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

 

Poznámky:

* Ke dni 31. března 2016, v kategorii středně odolných clamshell notebooků PC s LCD displejem větším nebo rovném 14,0”.  CF-54 mk2 má tloušťku 29,8 mm (1,17”) a váží maximálně 2,1 kg (4,63 lb.)

*1Doplněk

*2 http://windows.microsoft.com/en-us/windows/skylake-support

*3 Konfigurovatelný výběrem mezi bezkontaktní čipovou kartou a čtečkou otisků prstů.

*4 Změřeno společností MobileMark® 2007 při 60 cd/m2 [nit]. Může se lišit v závislosti na podmínkách použití nebo pokud je připojeno volitelné zařízení.

Další článek: Další novinky zamíří do Edge: gesta, překladač i lepší historie

Témata článku: Microsoft Band, Rozšířená záruka, Pětiletá záruka, Náhradní baterie, Náhradní díly na notebooky, Výměna klávesnice u notebooku, 4G Lte, Panasonic, Dotyková čtečka, Grafické karty do notebooku, Full, Nejnovější model, Vestavěná anténa, Full HD, Panasonic Toughbook, Plnohodnotný LAN, Nejprodávanější notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky