Nový ThinkPad X1 Carbon: nejlehčí 14palcový Ultrabook na světě

Nový ThinkPad X1 Carbon: nejlehčí 14palcový Ultrabook na světě

Společnost Lenovo představila na mezinárodním spotřebním veletrhu CES 2014 dva unikátní přírůstky do svého produktového portfolia - třetí generaci ThinkPad X1 Carbon, nejlehčí 14palcový Ultrabook na světě1, a ThinkPad 8, prémiový 8palcový tablet představující plnohodnotný počítač na cesty. Lenovo také uvedlo nový ThinkPad OneLink Dock Pro, pokročilé dokovací řešení.

Nová definice profesionála

Nový X1 Carbon je se svými 1,27 kg nekompromisně lehký a přitom je prakticky nezničitelný. Nejlehčí 14” Ultrabook na světě, který je vyroben z uhlíkových vláken, se pyšní výkonem a odolností, kterou vyžadují moderní profesionálové. Model X1 si vybudoval reputaci v tom, že posouvá hranice, a to jak v designu, tak v použitelnosti, přičemž nový X1 Carbon není výjimkou. Nový X1 Carbon je vybaven adaptivní klávesnicí, která se dynamicky upravuje na základě softwaru nebo aplikace, která se používá pro zvýraznění nejdůležitějších kláves. Nový Ultrabook také integruje ovládání pomocí hlasu a gest, které umožňuje uživatelům komunikovat s jejich počítačem moderními způsoby.

Klepněte pro větší obrázek

X1 Carbon rovněž zlepšuje prohlížení a dotykové ovládání. Displej ColorBurst poskytuje ostřejší a jasnější obraz s vyšším rozlišením a lepšími pozorovacími úhly pro vynikající vizuální zážitek, ať už při sledování filmů nebo vytváření prezentací. Uživatelé, kteří často cestují, určitě ocení technologii Rapid Charge, která umožňuje nabití až na 80 % baterie za méně než hodinu. Společně s až 9hodinovou výdrží baterie (zlepšení o více než 70 % oproti poslední generaci) a volitelně vestavěným 4G2 poskytuje X1 Carbon mobilitu a konektivitu, kterou uživatelé potřebují, ať už jsou kdekoliv.

Pro uživatele, kteří vyžadují možnosti dokování, disponuje X1 Carbon konektorem OneLink, který eliminuje změť kabelů při práci na počítači.

Dokování prostřednictvím jediného kabelu

Nový ThinkPad OneLink Pro Dock kombinuje všechny potřebné dokovací vlastnosti a funkce, včetně napájení, a to prostřednictvím připojení jediného kabelu k notebookům Lenovo vybavených konektorem OneLink. ThinkPad OneLink Pro Dock je vybaven několika USB porty, audio a Ethernet portem, ovladačem pro podporu duálního videa přes DisplayPort a DVI u vybraných modelů. Integrovaný adaptér 90W AC zajišťuje napájení notebooku, podporuje rychlé nabíjení a umožňuje nabíjet také další zařízení, jako například chytrý telefon.

ThinkPad 8 – byznysový tablet se třemi režimy

Prémiový 8palcový tablet z jednoho kusu hliníku, kompaktní ThinkPad 8, je vybaven technologiemi, které profesionálové potřebují k tomu, aby se stali úspěšnými. Vychází vstříc těm, kteří požadují přenosné zařízení, aniž by museli obětovat možnost připojení ke klávesnici pro plně funkční práci na notebooku. Režim Tablet je ideální na cesty. Po připojení k volitelné základně s klávesnicí, k dokovací stanici a monitoru má během okamžiku uživatel režim Desktop. Překlopením volitelného Quick Show krytu přes tablet pak konvertuje do režimu Stan.

Klepněte pro větší obrázek

ThinkPad 8 dále umožňuje uživatelům zachytit fotografie a videa snadno díky krytu Quickshot. Uživatelé s Quickshot krytem jen odkryjí 2MP a 8MP kamery s vysokým rozlišením, čímž dojde k otevření aplikace Fotoaparát. Poté si mohou prohlížet a upravovat fotografie a videa na jasném 8,3palcovém 1920x1200 displeji a přenášet je bezdrátově pomocí technologie Miracast nebo kabelem s využitím jeho microHDMI portu.

ThinkPad 8 přichází vybaven procesorem Intel Bay Trail Quad Core, až 128 GB úložištěm, 3.0 microUSB portem, LTE2 připojením a Windows 8 Pro pro potřeby profesionálů.

Ceny a dostupnost

ThinkPad X1 Carbon bude celosvětově dostupný v druhé polovině února za cenu začínající na 31 290 Kč bez DPH. ThinkPad 8 bude dostupný také v druhé polovině února za cenu od 9 999 Kč bez DPH. OneLink Dock Pro bude dostupný ke konci února, cena bude upřesněna.
 

Další článek: Lenovo IdeaPad Y50: patnáctka i s 4K displejem [CES]

Témata článku: Připojená klávesnice, Dokovací konektor, Moderní technologie, Nová cesta, Dock, Dostupná baterie, Miracast, Druhá polovina, Rychlé nabíjení, MicroUSB, Jediný kabel, Klávesnice na tablet, Carbon, Druhá generace, Thinkpad, Rapid, Jediná cesta, Klávesnice Lenovo, Notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 72

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 122

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 163


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize