Nový tester optických vláken SimpliFiber Pro

Nový tester optických vláken SimpliFiber Pro

Společnost NEXTLAN, distributor řešení pro datové sítě a telekomunikace, představuje nový tester pro optické sítě SimpliFiber Pro od Fluke Networks. SimpliFiber nabízí rychlé zjišťování živých kabelů, současné měření na dvou vlnových délkách a další novinky.

Zásadní novinkou je unikátní funkce FindFiber, která umožňuje jednomu technikovi rychle a efektivně zvládnout to, na co dříve museli být dva technici s vysílačkami. Pro lokalizaci jednotlivých kabelů a kontrolu správného zapojení stačí jen připojit moduly FindFiber Remote ID do portů vzdáleného patch panelu a projít s testerem jednotlivé kabely.

Další výhodou je měření ztráty na dvou vlnových délkách (a jejich uložení do jednoho záznamu), což zkracuje dobu měření na polovinu. Nová testovací sada SimpliFiber Pro Test Kit tak zdvojnásobuje produktivitu techniků testujících optické spoje. A zároveň náklady na vybavení snižuje, protože v sobě integruje další vlastnosti nezbytné pro instalační techniky v první linii.

Pro zjištění, zda je dané vlákno živé slouží funkce CheckActive. Modul SimpliFiber Pro Power Meter emituje slyšitelný tón a zobrazuje ikonu, pokud je detekováno aktivní spojení nebo port. Místo zdlouhavého kompletního měření energetické úrovně rychle zjistíte, zda je spojení či port aktivní.

Pro podrobné analýzy optických vláken slouží u modulu SimpliFiber Pro Power Meter funkce Min/Max, která automatizuje sledování a testování kolísání energetické úrovně. Tato funkce eliminuje nepřesné úsudky a také lze výsledky zpětně prohlížet.

Pro ověření a lokalizaci chyb je určen Visual Fault Locator vybavený laserem. Ten ověřuje průchodnost a polaritu optických vláken. Usnadňuje hledání poškozených a ohnutých míst, dále také ověřuje funkčnost konektorů a spojených vláken. VisiFault vysílá jasný paprsek červeného světla, který je snadno viditelný pouhým okem. Stačí připojit VisiFault na začátek optického vlákna a pak už je snadné najít jeho konec.

Samozřejmostí pro testery od Fluke Networks je software LinkWare pro správu výsledků testů. Ten umožňuje přehledně a podle vámi zadaných kritérií organizovat a vyhledávat výsledky. LinkWare také poslouží k vytvoření dokumentace dle standardů TIA.

Testovací sada SimpliFiber Pro Test Kit obsahuje čtyři základní komponenty ­– měřič energetických úrovní, multimode zdroj, singlemode zdroj a prvky FindFiber Remote ID. Každá z těchto komponent je dostupná samostatně či jako součást testovací sady. Některé testovací sady také obsahují pasivní optické či aktivní video mikroskopy určené ke zkoumání vlákna, VisiFault na testování průchodnosti a polarity a sadu čistících materiálů. To vše v odolném kufříku.

Váš názor Další článek: YouTube zpoplatní stahování videí

Témata článku: Fluke, Mikroskopy, Vysílačky, Vlákno, Viditelné světlo, Nový laser, Pouhý začátek, Podrobné testování, Patch panely, Tester, Kabelové spojení, Měření


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky