Nový tester optických vláken SimpliFiber Pro

Nový tester optických vláken SimpliFiber Pro

Společnost NEXTLAN, distributor řešení pro datové sítě a telekomunikace, představuje nový tester pro optické sítě SimpliFiber Pro od Fluke Networks. SimpliFiber nabízí rychlé zjišťování živých kabelů, současné měření na dvou vlnových délkách a další novinky.

Zásadní novinkou je unikátní funkce FindFiber, která umožňuje jednomu technikovi rychle a efektivně zvládnout to, na co dříve museli být dva technici s vysílačkami. Pro lokalizaci jednotlivých kabelů a kontrolu správného zapojení stačí jen připojit moduly FindFiber Remote ID do portů vzdáleného patch panelu a projít s testerem jednotlivé kabely.

Další výhodou je měření ztráty na dvou vlnových délkách (a jejich uložení do jednoho záznamu), což zkracuje dobu měření na polovinu. Nová testovací sada SimpliFiber Pro Test Kit tak zdvojnásobuje produktivitu techniků testujících optické spoje. A zároveň náklady na vybavení snižuje, protože v sobě integruje další vlastnosti nezbytné pro instalační techniky v první linii.

Pro zjištění, zda je dané vlákno živé slouží funkce CheckActive. Modul SimpliFiber Pro Power Meter emituje slyšitelný tón a zobrazuje ikonu, pokud je detekováno aktivní spojení nebo port. Místo zdlouhavého kompletního měření energetické úrovně rychle zjistíte, zda je spojení či port aktivní.

Pro podrobné analýzy optických vláken slouží u modulu SimpliFiber Pro Power Meter funkce Min/Max, která automatizuje sledování a testování kolísání energetické úrovně. Tato funkce eliminuje nepřesné úsudky a také lze výsledky zpětně prohlížet.

Pro ověření a lokalizaci chyb je určen Visual Fault Locator vybavený laserem. Ten ověřuje průchodnost a polaritu optických vláken. Usnadňuje hledání poškozených a ohnutých míst, dále také ověřuje funkčnost konektorů a spojených vláken. VisiFault vysílá jasný paprsek červeného světla, který je snadno viditelný pouhým okem. Stačí připojit VisiFault na začátek optického vlákna a pak už je snadné najít jeho konec.

Samozřejmostí pro testery od Fluke Networks je software LinkWare pro správu výsledků testů. Ten umožňuje přehledně a podle vámi zadaných kritérií organizovat a vyhledávat výsledky. LinkWare také poslouží k vytvoření dokumentace dle standardů TIA.

Testovací sada SimpliFiber Pro Test Kit obsahuje čtyři základní komponenty ­– měřič energetických úrovní, multimode zdroj, singlemode zdroj a prvky FindFiber Remote ID. Každá z těchto komponent je dostupná samostatně či jako součást testovací sady. Některé testovací sady také obsahují pasivní optické či aktivní video mikroskopy určené ke zkoumání vlákna, VisiFault na testování průchodnosti a polarity a sadu čistících materiálů. To vše v odolném kufříku.

Váš názor Další článek: YouTube zpoplatní stahování videí

Témata článku: Tester, Fluke, Nový laser, Viditelné světlo, Patch panely, Vysílačky, Podrobné testování, Vlákno, Kabelové spojení, Měření, Mikroskopy, Pouhý začátek

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší