Nový systém správy barev pro Windows Vista je výsledkem spolupráce společností Microsoft a Canon

Praha, 23. září 2005 – Společnosti Microsoft Corp. a Canon Inc. oznámily další převratný výsledek jejich vzájemné spolupráce: nový systém správy barev pro nový operační systém Microsoft® Windows Vista™. Nový barevný systém Windows® zajistí větší věrnost a předvídatelnost barev ve všech aplikacích pod tímto operačním systémem. Systém poskytuje lepší sladění barev mezi zobrazením na obrazovce a tiskovým výstupem, lepší celkový vzhled barev a také umožňuje tisk s vyšší věrností, takže uživatelé budou moci naplno využívat možností dnešních špičkových zařízení, jako jsou digitální fotoaparáty a barevné tiskárny.
Nový systém správy barev pro Windows Vista je výsledkem spolupráce společností Microsoft a Canon

„Zařízení jako digitální fotoaparáty, barevné tiskárny, obrazovky s vysokým rozlišením a mobilní telefony využívají barev v mnoha ohledech,“ řekl Will Poole, senior viceprezident Windows Client Business společnosti Microsoft. „Vztah mezi společnostmi Microsoft a Canon je přirozeným výsledkem naší vzájemné spolupráce. Barevný systém Windows operačního systému Windows Vista je pouze jedním z příkladů, kdy společnosti Microsoft a Canon spojily své síly, aby svým společným zákazníkům mohly nabídnout nový a kvalitnější produkt.“

V rámci spojenectví pracují obě společnosti na vzájemně poskytnutých technologiích tak, aby zákazníci získali ze svých digitálních technologií jen ty nejlepší výsledky. Jedním z výsledků této spolupráce je také přímá podpora formátu Canon RAW v novém operačním systému Windows. Dále se pracuje na lepší možnosti v oblasti komunikace zařízení prostřednictvím XML a webových služeb Windows či specifikaci papíru prostřednictvím XML. To vše by mělo do uvedení Windows Vista nabýt konkrétní podoby.

„Jsme hrdi na to, že naše technologie Kyuanos bude tvořit základ systému správy barev nové generace v novém operačním systému společnosti Microsoft,“ uvedl Masaki Nakaoka, CEO Office Imaging Products Operations společnosti Canon Inc.

„V rámci tohoto nového spojenectví budeme se společností Microsoft nadále spolupracovat na vývoji ještě dokonalejších barevných technologií.“

Technologie Kyuanos společnosti Canon podporuje rozšířený barevný prostor, větší bitovou hloubku a technologii zobrazení barev pro široký rozsah použití. Na základě technologie správy barev nové generace bude barevný systém Windows poskytovat novou barevnou infrastrukturu a převodník pro Windows Vista, které budou kompenzovat rozdíly ve zpracování barev na různých vstupních a výstupních zařízeních pro dosažení jednotné reprodukce barev. Nový systém bude podporovat věrnější barvy s větší barevnou hloubkou, více barevných kanálů a alternativní barevné prostory. Systém bude také poskytovat větší uživatelský komfort prostřednictvím centralizovaného ovládacího panelu se snadno použitelným pomocníkem pro kalibraci.

-více-

 

Dále bude systém umožňovat značnou rozšiřitelnost, jejímž prostřednictvím budou softwaroví i hardwaroví vývojáři moci přizpůsobit barevný systém Windows svým vlastním aplikacím a zařízením.

 

O společnosti Canon Inc.

Společnost Canon Inc. (NYSE: CAJ), se sídlem v Tokiu v Japonsku, je předním světovým dodavatelem profesionálních i spotřebitelských zařízení pro zpracování obrazu a informačních systémů. Do rozsáhlého sortimentu společnosti Canon patří kopírky, inkoustové a laserové tiskárny, fotoaparáty, videozařízení, lékařské přístroje a polovodičové součástky. Společnost Canon zaměstnává ve světě přes 100 000 lidí. Má výrobní závody a marketingové pobočky v Japonsku, Americe, Evropě, Asii i Oceánii. Výzkumná pracoviště se nacházejí ve Spojených státech, Evropě, Asii a Austrálii. Za fiskální období 2004 (ukončené 31. prosince 2004) dosáhl Canon čistých tržeb ve výši 33,3 miliard dolarů (při úrokové sazbě 104 jenů za americký dolar).

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft, která byla založena v roce 1975 (Nasdaq “MSFT”), je předním světovým dodavatelem softwaru, služeb a řešení, která pomáhají lidem a podnikům realizovat jejich potenciál.

 

Microsoft, Windows Vista a Windows jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Microsoft Corp. v USA a dalších zemích.

Jména uvedených společností a produktů v tomto dokumentu mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Témata článku: Microsoft, Windows, Pool, Inkoustové tiskárny canon, Kopírky canon

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí