Nový SSD disk od ADATA Technology

Společnost ADATA™ Technology, přední výrobce vysoce výkonných paměťových modulů DRAM a produktů založených na čipech NAND Flash, dnes oznámila uvedení pevného paměťového úložiště SSD (solid state drive) v řadě Premier Pro s modelovým označením SP920. Disk SP920 je navržen s cílem splnit nároky na špičkový výkon pro přenos multimediálních souborů, formát konstrukčního provedení je 2,5" a disk má řadič Marvell nejnovější generace, který umožňuje použít specifikace rozhraní SATA III 6 Gb/s.

Pevná paměťová úložiště, čili SSD disky, se stále více stávají nejrozšířenější volbou napříč různými typy uživatelů, především kvůli vysokým nárokům, jež na primární systémové disky kladou operační systémy, počítačové hry a multimédia ve vysokém rozlišení. Disk SP920 je zkonstruován s důrazem na vysoký výkon pro širokou škálu náročných aplikací, nicméně obzvláště vyniká v rychlosti přenosu multimediálních souborů (ve formě nekomprimovaných dat). Rychlost náhodného čtení 4 KB paketů dosahuje až 98.000 IOPS a zápisu 88.000 IOPS, rychlosti sekvenčního čtení/zápisu jsou 560/500 MB/s. Kromě těchto úctyhodných čísel je u disku SP920 podstatné, že rychlosti čtení a zápisu zachovává na stejně vysoké úrovni i tehdy, je-li disk zaplněn na 90%. Tím se odlišuje od některých SSD disků, jež vykazují pokles výkonu, když se jejich kapacita blíží k vyčerpání.

Rozmezí kapacit, v nichž bude disk SP920 k dispozici, pravděpodobně potěší počítačové nadšence a náročné uživatele. Po prvotním uvedení modelů s kapacitami 128 GB a 256 GB budou zanedlouho následovat modely s 512 GB a poté další s masivní kapacitou 1 TB. Disk SP920 plně využívá kapacitu čipu NAND, což vede k nárůstu využitelného prostoru o 7% oproti mnohým modelům, které jsou v současné době na trhu. Dobrou zprávou pro ty, kdo chtějí své počítače oživit přechodem od mechanických pevných disků na SSD, je dodávaná výbava disku SP920 – díky držáku disku s výškou 2,5 mm jej mohou použít i ve slotech s výškami 7 mm a 9,5 mm.

Majitelé disku SP920 budou nyní také moci mít mnohem detailněji pod kontrolou přehled o jeho stavu díky nedávno představenému vlastnímu softwaru společnosti ADATA s názvem SSD Toolbox. Nástroj SSD Toolbox poskytuje nejrůznější způsoby, kterými uživatelé mohou získat informace o disku, měnit jeho nastavení a vylepšovat jeho životnost a výkon. Ve spojení s obecně známou odborností společnosti ADATA v této oblasti vychází SSD disk Premier Pro SP920 jako ideální řešení s ohledem na výkon, bezpečnost dat a stabilitu.

Další článek: Unikátní celoplanetární webkamera UrtheCast zveřejnila první snímek

Témata článku: , , , , , , , , , ,