Nový software od IBM zjednoduší systémy mainframe

TAMPA, Florida, 12. února 2007 – Na každoroční konferenci uživatelů mainframů SHARE oznámila společnost IBM vylepšení softwaru, která mají umožnit profesionálům snáz programovat, spravovat a administrovat mainframový systém. Zároveň mají čím dál větší měrou automatizovat vývoj a zavádění aplikací pro prostředí mainframů.
Nový software od IBM zjednoduší systémy mainframe

IBM neustále zdokonaluje grafické uživatelské rozhraní počítačů mainframe a integruje do něj nástroje pro jednoduchou správu výkonu a dostupnosti systémových prostředků pomocí myši. Tyto grafické nástroje jsou vůbec poprvé k dispozici v čínštině a mnoha dalších jazycích, což umožňuje společnosti IBM snáz vyhovět poptávce zákazníků na rozvíjejících se trzích. 

Inovace a vylepšení softwaru pro mainframy System z navazují na krok IBM z října 2006, kdy společnost oznámila program v hodnotě 100 miliónů dolarů, jenž má do roku 2011 zjednodušit používání mainframu IBM System z – nejsofistikovanějšího podnikového počítače světa – pro širší okruh počítačových profesionálů. Projekt, jehož se účastní tým odborníků na hardware a software, staví na odbornosti IBM v oblasti automatizace a správy systémů.

Komplexní povahu úsilí IBM o zjednodušení mainframového systému ilustruje i fakt, že oznámení se dotýká širokého spektra disciplín včetně zabezpečení, správy systémů a dat nebo virtualizace.

IBM připravilo následující vylepšení softwaru System z:

DB2 9 for z/OS – Nová verze podporuje vysokoobjemové zpracování transakcí pro další vlnu webových aplikací a prostředí SOA.

Vylepšení řady nástrojů pro správu dostupnosti a výkonu IBM Tivoli Monitoring včetně nové verze nástroje IBM OMEGAMON z/OS Management Console. Verze 4.1, která je zákazníkům systému z/OS k dispozici bezplatně, přidává nové grafické pracovní prostory pro monitorování dostupnosti a provozního stavu z/OS.

z/VM verze 5.3 rozšiřuje škálovatelnost výkonné virtualizační technologie z/VM.  Nová verze umožňuje zákazníkům provozovat největší počet virtuálních operačních systémů v jediném hypervisoru, takže mohou dále zjednodušit, optimalizovat a zkonsolidovat své infrastruktury.

WebSphere Developer for System z V7.0 – Verze, vydaná v lednu 2007, obsahuje nové funkce pro urychlení vývoje a dodávání nových podnikových aplikací a integraci stávajících podnikových aplikací s webovými službami a architekturou SOA. 

WebSphere® Service Registry and Repository for z/OS®, V6.0 je robustní nástroj, který pomáhá získat z architektur orientovaných na služby větší praktickou hodnotu tím, že podporuje lepší správu a řízení služeb.

Consul zSecure Suite v1.8 – Tato součást nově získaného portfolia bezpečnostních technologií Consul nabízí zákazníkům systému z/OS jednodušší způsob, jak generovat a revidovat zprávy auditu zabezpečení ve formátu XML pro jejich systémy mainframe. Také pomáhá zajistit bezpečnější operační prostředí po migraci na z/OS 1.8.

Váš názor Další článek: Plán Adobe: dvě edice Photoshopu CS3

Témata článku: Software, IBM, Osu, Podniková verze, Nová architektura, Systémový prostředek, Tivoli, Console, Podnikový nástroj, OSA, OS X

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší