Nový software od IBM zjednoduší systémy mainframe

TAMPA, Florida, 12. února 2007 – Na každoroční konferenci uživatelů mainframů SHARE oznámila společnost IBM vylepšení softwaru, která mají umožnit profesionálům snáz programovat, spravovat a administrovat mainframový systém. Zároveň mají čím dál větší měrou automatizovat vývoj a zavádění aplikací pro prostředí mainframů.
Nový software od IBM zjednoduší systémy mainframe

IBM neustále zdokonaluje grafické uživatelské rozhraní počítačů mainframe a integruje do něj nástroje pro jednoduchou správu výkonu a dostupnosti systémových prostředků pomocí myši. Tyto grafické nástroje jsou vůbec poprvé k dispozici v čínštině a mnoha dalších jazycích, což umožňuje společnosti IBM snáz vyhovět poptávce zákazníků na rozvíjejících se trzích. 

Inovace a vylepšení softwaru pro mainframy System z navazují na krok IBM z října 2006, kdy společnost oznámila program v hodnotě 100 miliónů dolarů, jenž má do roku 2011 zjednodušit používání mainframu IBM System z – nejsofistikovanějšího podnikového počítače světa – pro širší okruh počítačových profesionálů. Projekt, jehož se účastní tým odborníků na hardware a software, staví na odbornosti IBM v oblasti automatizace a správy systémů.

Komplexní povahu úsilí IBM o zjednodušení mainframového systému ilustruje i fakt, že oznámení se dotýká širokého spektra disciplín včetně zabezpečení, správy systémů a dat nebo virtualizace.

IBM připravilo následující vylepšení softwaru System z:

DB2 9 for z/OS – Nová verze podporuje vysokoobjemové zpracování transakcí pro další vlnu webových aplikací a prostředí SOA.

Vylepšení řady nástrojů pro správu dostupnosti a výkonu IBM Tivoli Monitoring včetně nové verze nástroje IBM OMEGAMON z/OS Management Console. Verze 4.1, která je zákazníkům systému z/OS k dispozici bezplatně, přidává nové grafické pracovní prostory pro monitorování dostupnosti a provozního stavu z/OS.

z/VM verze 5.3 rozšiřuje škálovatelnost výkonné virtualizační technologie z/VM.  Nová verze umožňuje zákazníkům provozovat největší počet virtuálních operačních systémů v jediném hypervisoru, takže mohou dále zjednodušit, optimalizovat a zkonsolidovat své infrastruktury.

WebSphere Developer for System z V7.0 – Verze, vydaná v lednu 2007, obsahuje nové funkce pro urychlení vývoje a dodávání nových podnikových aplikací a integraci stávajících podnikových aplikací s webovými službami a architekturou SOA. 

WebSphere® Service Registry and Repository for z/OS®, V6.0 je robustní nástroj, který pomáhá získat z architektur orientovaných na služby větší praktickou hodnotu tím, že podporuje lepší správu a řízení služeb.

Consul zSecure Suite v1.8 – Tato součást nově získaného portfolia bezpečnostních technologií Consul nabízí zákazníkům systému z/OS jednodušší způsob, jak generovat a revidovat zprávy auditu zabezpečení ve formátu XML pro jejich systémy mainframe. Také pomáhá zajistit bezpečnější operační prostředí po migraci na z/OS 1.8.

Témata článku: Software, IBM, Console, OSA, Osu, Tivoli, Systémový prostředek, Nová architektura, OS X, Podniková verze, Podnikový nástroj

Určitě si přečtěte

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

24.  7.  2017 | Tomáš Holčík | 37

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 20

Prolomí tanec tří mrtvých hvězd teorii relativity?

Prolomí tanec tří mrtvých hvězd teorii relativity?

** Einsteinova obecná teorie relativity je jedním z hlavních pilířů dnešní fyziky ** To ale vědcům nebrání, aby se ji neustále nepokoušeli sesadit z trůnu ** Tentokrát k jejímu testování využili systém pulzaru PSR J0337+1715

26.  7.  2017 | Stanislav Mihulka

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5

Konec kabelové změti na stole i za ním. Tyhle doplňky vám ji pomohou zkrotit

Konec kabelové změti na stole i za ním. Tyhle doplňky vám ji pomohou zkrotit

** Vybrali jsme doplňky pro organizaci kabelů či nabíječek ** Často používané kabely lze zavěsit na magnetický držák ** Pro opletení kabelů se bude hodit husí krk i textilní rukávy

25.  7.  2017 | Stanislav Janů | 23


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?