Nový software HP pomůže získat vyšší hodnotu z investic do IT

Nový software HP pomůže získat vyšší hodnotu z investic do IT

Společnost HP oznámila uvedení nových řešení, která pomohou IT ředitelům lépe nastavovat priority a sladit investice s obchodními strategiemi a cíli.

Nová verze produktu HP Project and Portfolio Management (PPM) Center 7.5, který patří do rodiny komplexního softwarového portfolia HP Business Technology Optimization (BTO), přináší integrované funkce pro správu IT včetně řízení projektů a portfolia, správy životních cyklů aplikací a správy IT služeb.

IT ředitelé, kteří vyžadují kvalitní i podrobný přehled pro lepší sledování a správu technologických investic napříč celou IT organizací, maximálně ocení nové integrace produktu HP PPM Center 7.5 a softwaru HP BTO:

HP ServiceManagement Centerposkytuje pojetí správy IT na základě služeb.Zainteresované strany získávají přehled prostřednictvím jediného integrovaného systému, jenž poskytuje transparentnost ve všech stádiích procesu zpracování požadavku.

HP Quality Centerposkytuje „oddělení řízení kvality v krabici,“ takže firmy mohou vybudovat a podporovat centrum zajištění kvality pomocí nástroje HP Center Management for Quality Center.

HP Universal Configuration Management Database (CMDB) – snižuje rizika v podnikání prostřednictvím proaktivní správy dopadu změn a definování daných položek konfigurace v dřívějším stádiu životního cyklu změn.

Pro IT ředitele je často obtížné sledovat investice a prokázat jejich hodnotu pro podnik, neboť se potýkají se špatně definovanými kontrolami, bilancemi a nejasnými výsledky. IT oddělení se tak v současném ekonomickém klimatu dostávají do velmi zranitelné pozice,“ řekl Ken Cheney, ředitel divize products, Project and Portfolio Management Center ve společnosti HP. „Efektivní portfolio HP BTO umožňuje IT ředitelům dokázat věrohodnost, kompetenci a efektivitu svých procesů, což je klíčem k prokázání hodnoty informačních technologií pro podnik.“

V nedávném průzkumu agentury Economist Intelligence Unit(1), který byl proveden mezi 1 125 IT manažery po celém světě, uvedla většina respondentů, že by jim se zlepšováním obchodních výsledků nejvíce pomohla integrace IT. Celých 80 % respondentů navíc souhlasilo s tím, že automatizace IT funkcí prokazatelně uvolňuje čas a prostředky pro inovace.

Hlavní vylepšení produktu HP PPM Center:

Automatické pracovní postupy, zdokonalené nástroje pro týmovou spolupráci a užší integrace se stávajícími implementacemi aplikace Microsoft Project zvýší produktivitu koncových uživatelů a pomohou zákazníkům rychleji získat praktickou hodnotu.

Vylepšení modulů pro správu požadavků, správu portfolia, správu prostředků, řízení projektů a řízení času založená na podnětech zákazníků.

Vyspělé možnosti konfigurace okamžitě zvyšují produktivitu a odrážejí organizační procesy a struktury.

Nové elektronické kurzy End-User Training (EUT) zaměřené na řízení projektů a správu požadavků, které nabízí divize HP Software Education Services, pomohou koncovým zákazníkům zvýšit osvojení a spokojenost s novými produkty.

Vylepšené služby divize HP Software Professional Services včetně služeb QuickStarts, Blueprint a Implementation Review pomohou zákazníkům určit správný výchozí bod, udržet dynamiku implementace a dosáhnout rychlé návratnosti investice do produktu HP PPM Center.

„Jako společnost z žebříčku FORTUNE 125 a jeden z největších amerických dodavatelů energií vyžaduje Constellation Energy striktní soustředění na efektivitu provozu, aby dosahovala dlouhodobého růstu a udržela svou konkurenceschopnost,“ řekl Jeff Johnson, viceprezident pro infrastrukturu ve společnosti Constellation Energy. „HP nám jako důležitý technologický partner nabízí integrovanou platformu pro komplexní správu všech IT služeb poskytovaných podniku. Ucelený přístup HP pomáhá celé naší IT divizi automatizovat samostatné funkce, sladit investice do IT se strategickými cíli a snižovat náklady i rizika pro podnik.“

Nutnost integrace a automatizace IT procesů je dána nevyhovující koordinací práce napříč tradičními funkčními odděleními strategie, aplikací a provozu uvnitř IT organizací. Špatný přehled o činnosti jednotlivých funkcí spolu se spoléháním na roztříštěné a ruční nástroje komplikuje zákazníkům priorizaci a správu zásadních technologických iniciativ.

HP PPM Center pomáhá IT oddělením lépe podpořit klíčové technologické iniciativy včetně nasazení architektur orientovaných na služby, outsourcingu více dodavatelům, konsolidace datových center a zajištění shody s předpisy. Navíc podporuje metodiku ITIL v3 a další procesní vylepšení pro upgrady aplikací a racionalizaci aplikačního portfolia.

Forrester Research uvádí, že „software Business Technology Optimization (BTO) dělá ze společnosti HP velice vhodného kandidáta pro dodávky integrovaného řešení IT správy. ... To znamená, že se tento produkt zvlášť dobře hodí pro zákazníky, kteří chtějí dostat všechny výdaje za IT pod kontrolu a potřebují tento software dále doplnit plnohodnotným řešením správy portfolia projektů.“(2)

Řešení HP PPM Center je nabízeno buď pro interní implementaci, nebo jako služba HP Software-as-a-Service (SaaS). Mezi další produkty nabízené formou služby HP SaaS patří HP Quality Center, HP Service Manager, HP Performance Center, HP Application Security Center a HP Business Availability Center.

 


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF