Nový rozměr editování videa s Adobe Premiere 6.5

5. srpna 2002
Internet Explorer 6 SP1 Final?
Úpravy s náhledem v reálném čase, titulkování ve vysílací kvalitě a export DVD
Nový rozměr editování videa s Adobe Premiere 6.5

SAN JOSE, Kalif., 22. července 2002 – Adobe, vedoucí firma v síťovém publikování, ohlásila novou verzi softwaru pro úpravy digitálního videa Adobe Premiere 6.5, která poskytuje kompletní prostředí pro editování videa a umožňuje vytvářet a distribuovat profesionální video sekvence

s řadou nových nástrojů, od náhledu v reálném čase a titulkovacího modulu Adobe, po podporu exportu MPEG2 a vytváření DVD.

 

Adobe Premiere 6.5 široce podporuje video hardware, včetně nejnovějších zařízení Sony DVCAM a špičkových digitalizačních karet od dalších výrobců, což umožní editorům přizpůsobit si pracovní postup podle svých potřeb. Ať upravují v reálném čase na laptopu nebo používají systém s nekomprimovaným videem s mnoha vrstvami v reálném čase, Premiere se dobře doplňuje s téměř jakýmkoliv editačním prostředím.

 

Funkce náhledu v reálném čase zvyšuje produktivitu v průběhu procesu úprav, zkrácením času, který stráví editoři renderováním projektů. Editoři mohou okamžitě zobrazit efekty, titulky a přechody, které právě vytvořili. Navíc mohou vylepšit své projekty pomocí titulkových sekvencí ve vysílací kvalitě, vytvořených pomocí nového titulkovacího modulu Adobe Title Designer. Uživatelé mohou rychle vytvořit poutavé výsledky s použitím více než stovky předem navržených šablon a pomocí typografických nastavení, která zahrnují i obrysový text, proklad řádků a vyrovnání znaků. Premiere 6.5 také obsahuje více než 90 písem Adobe pro vytváření titulků.

 

Adobe Premiere 6.5 obsahuje úplnou sadu nástrojů pro editování videa v profesionální kvalitě pro DVD, videokazety, Web, CD-ROM a film. Uživatelé Windows mohou exportovat soubory MPEG2 pomocí nového enkodéru MPEG Adobe a pak mohou použít přibalenou verzi softwaru DVDit! LE k vytvoření DVD. Uživatelé počítačů Macintosh mohou využít integrace s programy Apple iDVD a DVD Studio Pro, která umožňuje exportovat soubory MPEG2 přímo z časové osy Adobe Premiere.

 

Uživatelé, kteří chtějí vylepšit své audio, mohou využít pokročilé zvukové funkce. Sonic Desktop SmartSound QuickTracks a 11 nových zdrojových stop poskytují audio bez licenčních poplatků, které lze upravit podle délky libovolného projektu. Součástí programu jsou také tři zásuvné moduly TC Works DirectX pro Windows a TC Works SparkLE, dvoustopý stereo editor zvuků pro Mac OS.

 

Adobe Premiere, After Effects®, Photoshop® a Illustrator®; které tvoří sadu programů Adobe Digital Video Collection, spolu vzájemně těsně spolupracují. Adobe Premiere 6.5 obsahuje dalších pět filtrů pro speciální efekty z Adobe After Effects, mezi které patří filtry Blend (Prolnout), Channel Blur (Rozostření kanálu), Directional Blur (Směrové rozostření) a Lightning (Blesk). Premiere 6.5 podporuje nejnovější operační systémy, včetně Windows® XP a Mac OS X. Kompletní seznam funkcí v Adobe Premiere 6.5 si je na www.adobe.com/premiere.

 

Ceny a dostupnost

Adobe Premiere 6.5 pro Windows XP, 98SE, 2000, ME a Macintosh OS 9 a OS X se začne dodávat ve třetím čtvrtletí 2002. Odhadovaná koncová cena je 22 970 Kč pro všechny platformy. Registrovaní uživatelé předcházejících verzí mohou upgradovat na verzi 6.5 za 5 910 Kč. Adobe Premiere 6.5 bude obsažen v následující verzi sady Adobe Digital Video Collection. Informace o verzích v jiných jazycích jsou k dispozici na www.adobe.com/premiere.

 

O Adobe Systems

Společnost Adobe Systems (www.adobe.com) založená v roce 1982, vedoucí společnost v oblasti síťového publikování, nabízí software pro podniky a kreativní profesionální zákazníky. Její produkty umožňují uživatelům vytvářet, spravovat a distribuovat vizuálně bohatý, spolehlivý obsah. Ústředí Adobe je v San Jose v Kalifornii. S ročními příjmy přesahujícími 1,2 miliardy dolarů patří Adobe k největším softwarovým společnostem na světě.

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

 

Michal Metlička                                                             Barbora Spěváková

Adobe Systems                                                            Herald Communications

mmetlick@adobe.com                                                   spevakova@herald-pr.cz

Tel: 02/2423 2650

                                                                                  Fax: 02/2423 2653

                                                                                  Politických vězňů 14

                                                                                  110 00 Praha 1

Váš názor Další článek: Internet Explorer 6 SP1 Final?

Témata článku: Video, After Effects, Video Editor, Poutavé video, Adobe After Effects, Adobe Premiere


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky