Nový reproduktorový systém MegaWorks THX 5.1 550

15. listopadu 2002
Dočasná nedostupnost Živě
Nový reproduktorový systém MegaWorks THX 5.1 550 zajišťuje špičkový multikanálový poslech v systému Dolby Digital
Nový reproduktorový systém MegaWorks THX 5.1 550

Špičkové technologie, certifikace THX  a špičkový výkon až 500W přináší hráčům a milovníkům hudby novou dimenzi v pohlcujícím zvuku

Praha, 14 listopadu 2002 -- Společnost Creative (Nasdaq: CREAF), jež je předním světovým výrobcem produktů digitální zábavy pro osobní počítače a Internet, oznamuje uvedení na trh reproduktorového systému SoundWorks® MegaWorks® THX® 5.1 550. Systém, který je zkonstruován tak, aby v případě použití s 5.1 zvukovou kartou umístil uživatele do centra akce, přináší 5.1 prostorový zvuk Dolby® Digital bez kompromisů při sledování filmů, hraní her. Za svou konstrukci, design, výkon a spolehlivost získal certifikaci THX.

Reproduktorový systém MegaWorks THX 5.1 550 je zkonstruován tak, aby splňoval přísná měřítka standardů spojených s ostatními produkty rodiny reproduktorových systémů Creative MegaWorks, což je z hlediska kvality referenční reproduktorová řada společnosti. Udržuje tradici vynikající kvality a vedoucí pozice na trhu vybudované  společností Cambridge SoundWorks, autority v oblasti hi-fi reproduktorových systémů a systémů pro domácí kino, která je od roku 1999 součástí společnosti  Creative Labs.

Tento nový multikanálový balík je skutečná bomba díky šestikanálovému zesilovači BASH® se špičkovým  výkonem až 500 W umožňující dosáhnout neuvěřitelné hlasitosti přehrávání a poskytnout ve hrách a DVD filmech opravdu pohlcující zážitek. Jedná se též o skvělý výrobek pro rozšiřující se trh 5.1-kanálové hudby. Pět magneticky stíněných a vyladěných satelitních reproduktorů s přípravou pro montáž na stěnu je osazeno precizními 3,5“ reproduktory s magnety ze vzácných zemin zkonstruovanými tak, aby audiofilům poskytovaly ultralineární a hladkou frekvenční odezvu, a vyhověly tak THX standardům. Dřevěný subwoofer je vybaven bass reflexovým otvorem a speciálním osmipalcovým reproduktorem do těžkých podmínek s reproduktorem s dlouhým chodem membrány tak, aby mohl produkovat nízkofrekvenční efekty vyžadované pro působivost 5.1-kanálového zvuku. Multifunkční dálkový ovladač na kablíku umožňuje nastavit režimy zapnuto/připraven, ovládání hlasitosti centrálního, zadních reproduktorů a subwooferu, úrovně výšek a najdeme zde i výstup na sluchátka pro poslech v soukromí.

Reproduktorový systém MegaWorks THX 5.1 550 je zkonstruován pro použití s multikanálovými zvukovými kartami, jako jsou například Creative Sound Blaster Audigy 2, Audigy a rodina karet Live! K tomuto prostředí se systém perfektně hodí, je pro něj vyvážen, takže přináší vynikající prostorový zvuk při použití jakéhokoliv zdroje zvukového signálu.

“Pokud toužíte po 5.1 zvuku ve formátu Dolby Digital bez kompromisů nebo kvalitním zvuku ve hrách podporujících technologie EAX®  a Microsoft® DirectSound® 3D připojte tento systém ke zvukovým kartám Sound Blaster 5.1“, řekl Michael Sullivan, generální ředitel společnosti Creative Labs Europe a president společnosti Cambridge SoundWorks. “Díky odstupu signálu od šumu 99dB a přehrávání při hlasitosti odpovídající reálnému životu bez zkreslení se  jedná o neuvěřitelný systém.“

“THX certifikaci získal díky kvalitní konstrukci  a zpracování plus výjimečným parametrům a výkonu odpovídajícímu reálnému světu,“ dodává. „Toto důležité osvědčení potvrzuje, že systém splňuje rigorózní požadavky na činnost multimediálního systému a dodržení výrobního standardu, zejména co se týká výkonnostních parametrů, jsou  tou nejlepší zárukou pro uživatele, kteří touží po maximální jistotě, že mají systém, který jim bude po léta spolehlivě sloužit a poskytovat vysoký výkon.”

“Novou řadou reproduktorových systémů od společnosti Creative jsme velmi nadšeni, zejména proto, že jsme měli příležitost jim pomoci zajistit špičkový výkon. Úzce jsme spolupracovali se společností Creative na konstrukci nové řady reproduktorových systémů MegaWorks a výsledky jsou jasně slyšet. Jsme potěšeni, že máme možnost ocenit tento nový vynikající multimediální reproduktorový systém certifikátem THX," řekla Anna Brighouse, ředitelka marketingu u společnosti THX Ltd.


 

Funkce a přínosy produktu:

Cambridge SoundWorks MegaWorks THX 5.1 550

·        Vyladěné satelitní reproduktory s precizními 3.5" reproduktory, které poskytují lineární přenosovou charakteristiku pro zajištění přesnosti přehrávání odpovídající standardům audiofilů.

·        Magneticky stíněné satelitní reproduktorové skříňky osazené reproduktory s velmi silnými magnety zhotovenými z prvků vzácných zemin snižují zkreslení obrazu na monitoru.

·        Dřevěný subwoofer s bass reflexovým otvorem vybavený reproduktorem pro náročné nasazení s dlouhým chodem, otočený směrem k podlaze, zajišťuje působivost těm nejhlubším basům.

·        Zesilovač používající technologii BASH® poskytuje výkonnostní prostor 500 W pro zkreslení prostou reprodukci rozsahu hlasitosti odpovídající reálnému životu.

·        Multifunkční dálkový ovladač na kablíku přináší nezbytnou flexibilitu a výstup na sluchátka pro provátní poslech  ve hrách podporujících technologii EAX® a Microsoft® DirectSound® 3D

·        Volitelný analogový stereofonní výstup pro připojení externích audio zařízení, jako jsou například digitální audio přehrávače řady Creative Jukebox

 

O společnosti Creative

Společnost Creative (Nasdaq: CREAF) je celosvětová špička mezi výrobci zařízení pro digitální zábavu určených pro stolní počítače a Internet. Společnost Creative, proslulá svou kvalitní kartou Sound Blaster a spuštěním multimediální revoluce, určuje v současnosti svými produkty, jako je například uznávaný D.A.P. Jukebox, směr digitální zábavy na platformě PC. Inovativní hardware společnosti, firemní technologie, aplikace a služby využívající Internet umožňují zákazníkům vychutnat si vysoce kvalitní digitální zábavu kdykoli a kdekoliv.

Společnost Creative Technology Ltd., která byla založena v roce 1981, má sídlo vedení v Singapuru. Pobočka Creative Labs Europe byla založena v roce 1993 s cílem získat větší podíl z potenciálu evropského trhu. Do plného provozu byla pobočka uvedena generálním ředitelem Michaelem Sullivanem a její sídlo bylo vybudováno v Berkshire, UK. Creative Labs Europe se během minulých tří let rozrostla devětkrát s pobočkami ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Německu, UK, státech Beneluxu, Dánsku, Švédsku a Polsku. Evropské technické a provozní centrum společnosti Creative (EOTC) bylo oficiálně otevřeno 19. července 1995 v irském Dublinu. EOTC funguje jako centrum pro nástup na rychle rostoucí evropský trh. Zajišťuje efektivní dodávky produktů lokalizovaných a přizpůsobených evropskému zákazníkovi. Navíc poskytuje technickou podporu a doplňuje tak aktivity poboček v evropských zemích. V oblasti Evropy operuje 570 zaměstnanců.

Poznámka pro redaktory: Další informace získáte na adrese www.europe.creative.com. Najdete zde nové tiskové zprávy, krátké šoty, průvodce pro recenzenty a technické zprávy týkající se celé výrobní řady multimediálních produktů od společnosti Creative.

Pro další informace navštivte www.europe.creative.com

Diskuze (2) Další článek: Dočasná nedostupnost Živě

Témata článku: Microsoft, Internet, Evropský systém, Cambridge, Anno, Magnet, Subwoofery, Zvuková technologie, Satelitní karty, Reálné použití, Bass, Subwoofer, Nová sluchátka, Zesilovače, Audio ovladač dolby, Creative, Membrána, Multimediální produkt, Anna


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky